آشنایی با خط تولید به‌روز شدهٔ محصولات امنیتی شرکتی کسپرسکی

در این مطلب، درباره تغییراتی که در مجموعه محصولات کسپرسکی صورت گرفته است و دلایل این تغییرات صحبت می‌کنیم. کسپرسکی با بازنگری این محصولات، آنها را تا حد امکان مشتری‌پسند و یکپارچه کرده است. بیایید با کسپرسکی نکست (Kaspersky Next) آشنا شویم.

سیر تکاملی حفاظت از سیستم‌ها

همزمان با تغییرات مداوم چشم‌انداز تهدیداتی که شرکت‌ها و سازمان‌ها را هدف قرار می‌دهند، نیازهای امنیتی شرکتی نیز در پاسخ به آن تغییر می‌کنند. همین یک دهه پیش، برای محافظت از یک شرکت در برابر بسیاری از حملات سایبری، تنها یک پلتفرم محافظت از اندپوینت (EPP: Endpoint Protection Platform) موردنیاز بود. از آن زمان تا کنون، روش‌هایی که مهاجمان به کار می‌برند، پیچیده‌تر شده‌اند؛ تا جایی که صرفاً اسکن ورک‌استیشن‌ها و سرورها، دیگر برای تشخیص فعالیت مخرب‌ کافی نیست.

امروزه حملات سایبری مدرن می‌توانند بدون استفاده از بدافزار و تحت پوشش فرایندهای قانونی انجام شوند. تهدیدهای گسترده به‌شکل فزاینده‌ای از تاکتیک‌ها و تکنیک‌هایی استفاده می‌کنند که قبلاً فقط با حملات هدفمند مرتبط بودند. برای شناسایی چنین فعالیتی و اطمینان از اینکه تحقیقات درباره حادثه به‌درستی انجام می‌شود، اکنون شرکت‌ها نیاز دارند داده‌ها را از اندپوینت‌ها جمع‌آوری و همبستگی بین آنها را برقرار کنند، فعالیت مشکوک در زیرساخت‌های خود را شناسایی کنند و مهم‌تر از همه، به‌سرعت اقدامات متقابل را انجام دهند. اقداماتی نظیر جدا کردن فایل‌های مشکوک، متوقف کردن فرایندهای مخرب و قطع‌کردن اتصالات شبکه.

در حال حاضر برای واکنش مناسب به پیچیدگی روزافزون تهدیدها، شرکت‌ها باید از ابزارهای ضروری دیگر نیز استفاده کنند: در ساده‌ترین حالت، تشخیص و پاسخ در اندپوینت (EDR) و در حالت ایده‌آل، تشخیص و پاسخ گسترده (XDR).

با همه اینها، فراموش نکنید که EDR جایگزینی برای EPP نیست. اینها دو راه‌حل متفاوت هستند که به مشکلات متفاوتی رسیدگی می‌کنند. بنابراین، برای اینکه زیرساخت‌های شرکت شما به‌طور مؤثر محافظت شوند، این دو راه‌حل باید با هم کار کنند. در نتیجه، مشتریان تا پیش از این چاره‌ای نداشتند که برای اطمینان از امنیت کافی اطلاعات سیستم‌های خود، هر دو ابزار را خریداری کنند. کسپرسکی با ارائه یک خط تولید جدید از محصولاتی که با برخورداری از همه قابلیت‌های EDR و XDR، اقدامات امنیتی ضروری در دنیای امروز را ارائه می‌دهند، این فرایند را ساده‌تر کرده است.

ساده‌سازی خط تولید

یکی دیگر از دلایل بازنگری در خط تولید محصولات کسپرسکی، تنوع روزافزون راه‌حل‌هایی بود که این شرکت ارائه می‌کرد. مشتریان باید محصولات زیادی را مطالعه می‌کردند که مسلماً زمان ارزشمند آنها را تلف می‌کرد. در نتیجه، کسپرسکی تصمیم گرفته است خط تولید را ساده‌تر کند تا اطمینان حاصل شود که هر محصول از کسپرسکی نکست، نیازهای اصلی گروه‌های خاصی از کاربران شرکتی را پوشش می‌دهد. این رویکرد از یک سو به کسپرسکی فضای بیشتری برای سنجیدن قابلیت‌های محصولاتش می‌دهد و از سوی دیگر، امکانی را فراهم می‌کند که این شرکت بتواند منابع بیشتری را به توسعه ابزارهای لازم جهت بهبود XDR خود اختصاص دهد. هدف، ایجاد یک کنسول واحد برای محصولاتی که دارایی‌های مختلف را محافظت می‌کنند، یکپارچه‌سازی محصولات مختلف برای تشخیص بهتر تهدیدها و راه‌اندازی محصولات جدید برای بهبود XDR کسپرسکی است.

رویکرد جدید کسپرسکی نکست، شفافیت حداکثری را در امکانات و قابلیت‌های محصولات ارائه‌شده تضمین می‌کند. با درنظرگرفتن انواع خاصی از تهدیدهای مرتبط با شرکت‌تان و نیز ارزیابی دقیق سطح مهارتی که تیم امنیتی شما دارد، می‌توانید یکی از سه سطح راه‌حل‌های امنیتی کسپرسکی نکست را انتخاب کنید و سپس قابلیت‌های آن را به روش‌های زیر گسترش دهید:

نخست، با محصولات اضافی که بردارهای حمله خاصی را پوشش می‌دهند و دوم، با سرویس‌هایی که درست زمانی که تیم امنیتی شما به کمک نیاز دارد، راه‌حل‌های تخصصی به آن ارائه می‌کنند.

لایسنس‌های قدیمی چه می‌شوند؟

یک سؤال مهم این است که مشتریانی که از قبل لایسنس خریداری کرده‌اند چه می‌شوند. واقعیت این است که کسپرسکی قصد ندارد مشتریانی را که از راه‌حل‌های این شرکت که در طول زمان آزمون خود را پس داده‌اند استفاده می‌کنند، به حال خودشان رها کند. همچنین، قصد ندارد بلافاصله از فروش محصولات قدیمی دست بردارد. حداقل تا پایان سال جاری، شرکت‌ها می‌توانند هم محصولات قدیمی را خریداری کنند و هم از محصولات جدید بهره‌مند شوند. این یک رویکرد تدریجی است و کسپرسکی به‌مرور زمان، فروش لایسنس برای راه‌حل‌های قدیمی را متوقف خواهد کرد.

با این حال، کسپرسکی متوجه است که مهاجرت ناگهانی به نرم‌افزار جدید، می‌تواند بر جریان کاری شرکت‌ها تأثیر بگذارد. در نتیجه، همچنان لایسنس‌های خریداری شده قبلی را تا جایی که لازم است تمدید خواهد کرد. کنار گذاشتن محصولات قدیمی در کوتاه‌مدت رخ نخواهد داد.

برای مشتریانی که مایل به مهاجرت از محصولات قدیمی به خط تولید کسپرسکی نکست هستند، یک طرح تمدید لایسنس انعطاف‌پذیر با مکانیزم‌های تعویض‌کننده اندیشیده شده است.

 

مقایسه محصولات کسپرسکی NEXT

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *