آنتی ویروس تحت شبکه و نیاز به فراهم نمودن امنیت سایبری یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که سازمان‌ها و کسب‌وکارها، از کوچک تا بزرگ، با آن روبه‌رو هستند. چالشی که به‌دلیل پیچیده‌تر شدن زیرساخت‌های شبکه که به کاربرانی از سراسر جهان امکان می‌دهد با انواع دستگاه‌ها از سراسر جهان به آن متصل شوند، دشوارتر هم شده است. این موضوع، ضرورت استفاده از راه‌حل‌های امنیت سایبری به‌منظور کشف به‌موقع آسیب‌پذیری‌ها در این دستگاه‌ها (اندپوینت‌ها) و جلوگیری از زیان‌های هنگفت ناشی از حملات سایبری را به‌خوبی نشان می‌دهد.

در این مقاله، تلاش کرده‌ایم بعد از ارزیابی کامل بسیاری از آنتی‌ویروس‌های تحت شبکه موجود، بهترین نرم افزار محافظت از اندپوینت در سال ۲۰۲۴ را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

نرم افزار محافظت از اندپوینت (آنتی ویروس تحت شبکه) چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

قبل از معرفی محصولات، بیایید مختصری با نرم‌افزارهای محافظت از اندپوینت آشنا شویم. نرم افزار محافظت از اندپوینت، درواقع همان آنتی‌ویروس‌های تجاری تحت شبکه هستند؛ بااین‌حال، این مفهوم مدت‌هاست منسوخ شده است. به این دلیل که این نرم‌افزارها صرفاً شامل مقابله با ویروس نیستند و وظایفی بسیار فراتر از آن را انجام می‌دهند.

راه‌حل‌های امنیت اندپوینت برای محافظت از شبکه‌های فناوری اطلاعات (IT) که به دستگاه‌های کاربران نظیر رایانه‌ها، تبلت، تلفن همراه و دستگاه‌های اینترنت اشیا متصل هستند، دربرابر تهدیدات سایبری، طراحی شده‌اند. پیکربندی این شبکه‌ها امروزه بسیار پیچیده‌تر از گذشته است و مسلماً حملات سایبری پیشرفته‌تری آنها را تهدید می‌کند. در نتیجه، به نرم‌افزارهای مدرن‌تری نسبت به آنچه در سیستم‌های امنیتی سنتی پیاده‌سازی می‌شد، نیاز داریم.

نرم‌افزارهای محافظت از اندپوینت، هم امنیت شبکه و هم دستگاه‌های متصل به آن را تأمین می‌کنند. آنها با بازرسی همه فایل‌های ورودی و فعالیت‌های درون شبکه، از نفوذ بدافزارها، آسیب‌پذیری‌ها و حملات هدفمند جلوگیری به عمل می‌آورند و به‌شکل آنی، همه اقدامات مخرب را شناسایی می‌کنند.

ویژگی‌های مشترک نرم‌افزارهای محافظت از اندپوینت

هنگام انتخاب یک نرم‌افزار محافظت از اندپوینت، دقت کنید که یک‌سری از ویژگی‌های اساسی را حتماً داشته باشد. مهم‌ترین ویژگی‌های هر نرم افزار محافظت از اندپوینت عبارت‌اند از:

توان بالا برای انجام عملکردهای اصلی

یک آنتی ویروس تحت شبکه یا نرم‌افزار امنیت اندپوینت، قبل از هرچیز باید برای انجام عملکردهای اصلی یک آنتی ویروس تجاری توانمند باشد. برای نمونه:

 • محافظت کامل از اندپوینت در برابر ایمیل‌های مخرب، دانلودهای تحت وب و اکسپلویت‌ها
 • کنترل دستگاه‌ها و اپلیکیشن‌ها برای محدود کردن یک‌سری موارد خاص از جمله توانایی آنها برای آپلود یا دانلود داده
 • نظارت بر امکان دسترسی دستگاه‌ها و اپلیکیشن‌ها به سخت افزارها و تغییر تنظیمات رجیستری سیستم
 • جلوگیری از نشت یا از دست رفتن داده‌ها یا DLP (Data Loss Prevention)

ویژگی‌های اساسی در آنتی ویروس تحت شبکه

ابزارهای محافظت از اندپوینت باید برای انجام وظایف خود ویژگی‌های زیر را داشته باشند:

 • توانایی تشخیص سریع: تشخیص زودهنگام تهدید بسیار مهم است؛ زیرا هرچه تأخیر بیشتر باشد، تهدید گسترش بیشتری می‌یابد و به سیستم‌های شما آسیب می‌رساند.
 • گزینه‌های استقرار انعطاف‌پذیر: ابزارهای امنیت اندپوینت باید با نیازهای شما سازگار باشند. یعنی بتوان آنها را هم در محل خود شرکت مستقر کرد و هم در فضای ابر.
 • ادغام با راه‌حل‌های شخص ثالث: برای تقویت امنیت سیستم، لازم است ابزارهای امنیتی مختلفی در سیستم شما نصب شوند. ابزارهای امنیت اندپوینت باید امکان ادغام با آنها را بدون ایجاد اختلال در عملکرد سیستم داشته باشند.

همگام‌شدن آنتی ویروس تحت شبکه با سیر تکاملی تهدیدات

همه نرم‌افزارهای محافظت از اندپوینت می‌توانند بدافزارها و تهدیدها را در اندپوینت‌ها از بین ببرند. بااین‌حال، آنهایی را در اولویت قرار دهید که از فناوری پیشرفته یادگیری ماشین برای شناسایی آنی تهدیدات در حال تکامل استفاده کنند.

قیمت آنتی ویروس تحت شبکه و امکان استفاده در ایران

ابزارهای پایش اندپوینت اغلب قیمت‌های متفاوتی دارند. شما باید قیمت‌ها را بررسی کرده و با توجه به اندازه سازمان و سطح حفاظتی که نیاز دارید، بهترین آنها را انتخاب کنید. تعداد اندپوینت‌ها هم در هزینه‌های نرم افزار تأثیر دارد. همچنین بررسی امکان خدمات گرفتن و تهیه لایسنس در ایران با توجه به موارد تحریم شده بسیار حائز اهمیت است.

بهترین آنتی ویروس تحت شبکه در سال ۲۰۲۴

حال بیایید ببینیم بهترین نرم‌افزارهای امنیتی محافظت از اندپوینت در سال ۲۰۲۴ کدام‌ها هستند. هرمورد را به‌طور کامل بررسی می‌کنیم و با ویژگی‌های منحصربه‌فرد و نقاط قوت و ضعف‌شان آشنا می‌شویم.

کنسول کسپرسکی

۱. آنتی ویروس تحت شبکه کسپرسکی نکست (Kaspersky Next)

امکان خرید و استفاده در ایران: دارای شبکه نمایندگی و ارتباط مستقیم با کمپانی کسپرسکی

کشور سازنده: روسیه

آشنایی با محصولات کسپرسکی

استعلام قیمت آنتی ویروس تحت شبکه کسپرسکی

بهترین برای تشخیص و پاسخ گسترده در اندپوینت‌ها

کسپرسکی نکست مجموعه‌ای جدید و به‌روز شده از راه‌حل‌های امنیت اندپوینت کسپرسکی است که سعی کرده است همه وظایف تشخیص و پاسخ در اندپوینت (EDR) و تشخیص و پاسخ گسترده (XDR) را در یک محصول جمع‌آوری کرده و در عین حال، فرایند کار را ساده‌تر کند.

این نرم‌افزار امنیتی با شناسایی و پیشگیری از تهدیدات از سازمان‌ها محافظت می‌کند و سیستم امنیتی آنها را طوری پیکربندی می‌کند که سطوح حمله کاهش یابد. برخی از خدمات آن شامل محافظت از فایل‌ها، ایمیل‌ها و محیط وب، تجزیه‌وتحلیل مبتنی بر یادگیری ماشین و نظارت بر استفاده از دستگاه‌ها و اپلیکیشن‌ها است.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

کسپرسکی نکست را به این دلیل انتخاب کردیم که سیستم محافظتی آن به‌شدت تطبیق‌پذیر است و ابزارهای فوق‌العاده قوی دارد که برای بیشتر کسب‌وکارها در اندازه‌های متفاوت مناسب است. این محصول به‌شکل خودکار آسیب‌پذیری‌ها را مدیریت می‌کند و به شما امکان می‌دهد تهدیدها را شناسایی کنید و در کمترین زمان ممکن، از شر آنها خلاص شوید.

ویژگی‌های برجسته آنتی ویروس تحت شبکه کسپرسکی

از ویژگی‌های مهم کسپرسکی نکست، می‌توان به رویکرد چندلایه محافظتی مبتنی بر الگوریتم‌های هوش مصنوعی و تحلیل تهدید آن اشاره کرد. با این رویکرد، بسیاری از وظایفی که قبلاً به‌صورت دستی انجام می‌دادید، خودکار انجام می‌شود تا تیم امنیتی شما بتوانند بر وظایف مهم‌تر خود تمرکز کنند.

نقاط قوت

 • لایسنس مقرون‌به‌صرفه‌تر نسبت‌به برخی از رقبا
 • کاهش میزان وقفه‌ها با کاهش تعداد پاپ‌آپ و هشدارهای امنیتی غیرضروری
 • فعال‌سازی اسکن‌ها و تنظیمات سیستم در پس زمینه که به شما کمک می‌کند بدون وقفه بر کارتان تمرکز کنید.

نقاط ضعف

 • ممکن است عملکرد آن با اپلیکیشن‌هایی که نیازمند منابع سیستمی زیادی هستند دچار مشکلاتی شود.
 • معمولاً سیستم‌های جدید را شناسایی و سازمان‌دهی می‌کند؛ اما ممکن است برخی از مواردی را که بعداً اضافه می‌شوند از قلم بیندازد.

آنتی ویروس تحت شبکه بیت دیفندر

۲. آنتی ویروس تحت شبکه بیت دیفندر گرویتی زون (Bitdefender GravityZone)

امکان خرید و استفاده در ایران: از طریق واسطه و دریافت آپدیت با پروکسی

کشور سازنده: رومانی

آشنایی با محصولات بیت دیفندر

استعلام قیمت آنتی ویروس تحت شبکه بیت دیفندر

بهترین برای محافظت از داده‌های شرکتی برای کسب‌وکارهای کوچک تا متوسط

بیت دیفندر گرویتی زون یک راه‌حل امنیت سایبری مبتنی بر ابر است که در دستگاه‌های محیط کار نصب می‌شود. این محصول با ویروس‌ها، بدافزارها و سایر تهدیدات سایبری مقابله می‌کند و یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای امنیتی به شمار می‌رود.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

بیت دیفندر گرویتی زون دارای امنیت بسیار قدرتمند و مدیریت کاربرپسند است. کاربرد آسان آن، به کسب‌وکارهایی در اندازه کوچک تا متوسط کمک می‌کند روی فعالیت‌های مهم‌تر خود تمرکز کنند و نیازی به استخدام متخصصان امنیت نداشته باشند تا زمانی که به‌اندازه کافی رشد کنند.

ویژگی‌های برجسته

جذاب‌ترین ویژگی این محصول، پلتفرم کاربرپسند آن است که در یک محیط واحد، از دستگاه‌های متعددی نظیر دسکتاپ، لپ‌تاپ و دستگاه‌های فیزیکی پشتیبانی می‌کند. بیت دیفندر با استفاده از فناوری یادگیری ماشین و تحلیل رفتاری می‌تواند تهدیدهای پیشرفته را شناسایی کند. نصب آن هم در کنسول‌های مدیریت فیزیکی و هم در فضای ابر امکان پذیر است.

نقاط قوت

 • قابلیت اجرا روی رایانه‌های معمولی
 • امکان تعیین خط مشی‌هایی برای خودکارسازی وظایف با تنظیمات سفارشی
 • کنترل دقیق تنظیمات امنیتی.

نقاط ضعف

 • یافتن ایمیل‌های قرنطینه‌شده در آن گاهی می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

آنتی ویروس تحت شبکه سیمانتک

۳. آنتی ویروس تحت شبکه سیمانتک اندپوینت سکیوریتی (Symantec Endpoint Security Complete)

امکان خرید و استفاده در ایران: از طریق واسطه و لایسنس های اشتراکی

کشور سازنده: آمریکا

بهترین برای جلوگیری از بدافزار و حملات سایبری برای کسب‌وکارهای کوچک

سیمانتک اندپوینت پروتکشن یک راه‌حل امنیت اندپوینت است که برای محافظت از سرورها و رایانه‌ها در برابر بدافزار، هکرها و سایر تهدیدات امنیتی طراحی شده است. این محصول از فناوری‌های پیشرفته‌ای نظیر فایروال برای اطمینان از ایمنی و سلامت سیستم‌های شما استفاده می‌کند.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

این محصول را به‌دلیل ویژگی‌ها و معیارهای امنیتی جامع آن انتخاب کردیم. استفاده از آن آسان است و قابلیت‌های زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد. به‌ویژه برای کسب‌وکارهای کوچک مناسب است. علاوه بر اینها، گنجاندن ویژگی فایروال در این محصول، یک لایه امنیتی اضافی برای سیستم‌های شما فراهم می‌کند.

ویژگی‌های برجسته

برخی از ویژگی‌های سودمند این محصول شامل محافظت فایروال، آنتی‌ویروس و قابلیت ادغام با کنسول‌های EDR هستند. این ویژگی‌ها با هم، از طریق مسدودسازی دسترسی‌های غیرمجاز، محافظت دربرابر نرم‌افزارهای مضر و ارائه قابلیت‌های شناسایی و پاسخ، کسب‌وکارها را ایمن نگه می‌دارند.

نقاط قوت

 • ارائه محافظت قوی دربرابر تهدیدات سایبری
 • ارائه راهنمای هوش مصنوعی برای کمک به شما جهت ایجاد و اجرای سیاست‌های هدفمند و متناسب با نیازهای واقعی سازمان شما
 • استفاده از مکانیزم‌های شناسایی تهدید پیشرفته.

نقاط ضعف

 • ادغام با شرکت برادکام (Broadcom) ممکن است برای مشتریانی که از آن استفاده می‌کنند مشکلات پشتیبانی ایجاد کند.
 • به منابع سیستمی زیادی نیاز دارد که ممکن است باعث کندی سیستم‌های قدیمی شود.

آنتی ویروس تحت شبکه مایکروسافت

۴. مایکروسافت دیفندر برای اندپوینت (Microsoft Defender for Endpoint)

امکان خرید و استفاده در ایران: امکان استفاده از این محصول در ایران وجود ندارد.

کشور سازنده: آمریکا

بهترین برای محافظت از اندپوینت در برابر تهدیدهای پیشرفته

مایکروسافت دیفندر یک پلتفرم امنیتی سازمانی است که از اندپوینت‌ها دربرابر تهدیدات پیشرفته محافظت می‌کند. این محصول ابزارهایی برای پیشگیری، شناسایی، بررسی و پاسخ در برابر تهدیدات ارائه می‌دهد.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

علاوه بر ویژگی‌های پیشرفته این محصول برای شناسایی به‌موقع حوادث امنیتی، چیزی که باعث شد آن را در این فهرست بگنجانیم، امکان استفاده از آن برای کاربرانی بود که مهارت‌های فنی بالایی ندارند. مدیریت تهدید و آسیب‌پذیری در آن با ترکیبی از فناوری‌های دفاعی مدرن، به‌صورت پیشرفته انجام می‌شود.

ویژگی‌های برجسته

ویژگی برجسته این محصول تشخیص و پاسخ اندپوینت (EDR) آن است که شامل ابزارهایی قوی برای شناسایی حوادث امنیتی و پاسخ به آنها در اندپوینت‌ها است.

نقاط قوت

 • رابط کاربری ساده و شهودی که برای کاربران با هر سطحی از مهارت فنی مناسب است
 • توانمندی بالا در محافظت از سیستم‌های شما در برابر بدافزار و سایر تهدیدات سایبری
 • تضمین امنیت کامل سیستم‌های سازمان
 • فراهم کردن تجربه کاربری عالی و مختل نکردن عملکرد دستگاه‌ها با وجود ویژگی‌های قوی حفاظتی.

نقاط ضعف

 • رابط کاربری مایکروسافت دیفندر ساده است؛ اما گزینه‌های سفارشی سازی آن محدود است
 • هنگام بررسی هشدارها، اطلاعات ارائه‌شده در صفحه هشدار ممکن است کافی نباشد و کاربر متوجه نشود که چه چیزی را دقیقاً باید بررسی کند.

آنتی ویروس نود 32 تحت شبکه

۵. آنتی ویروس تحت شبکه نود 32 – ایسِت پروتکت (ESET PROTECT)

امکان خرید و استفاده در ایران: امکان تهیه لایسنس اصلی به سختی وجود دارد ولی لایسنس های اشتراکی و سرور داخلی به سادگی یافت می‌شوند.

کشور سازنده: اسلواکی

استعلام قیمت آنتی ویروس تحت شبکه نود 32

بهترین برای جلوگیری از حملات باج افزار

این محصول با استفاده از چندین لایه محافظت، تشخیص تهدید با کمک داده‌های جهانی و فناوری یادگیری ماشین، از دستگاه‌های شرکت دربرابر حملات سایبری محافظت می‌کند. ایست از تخصص انسانی بهره می‌برد و در صورت لزوم، گزینه‌های اصلاحی را ارائه می‌دهد.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

این محصول برای شناسایی و محافظت از باج‌افزارها عالی است. ایست اکسپلویت‌های در سطح شبکه را که باعث آلودگی شبکه می‌شود مسدود می‌کند و به این ترتیب، از سیستم‌های شما در برابر باج‌افزارها محافظت به عمل می‌آورد. از نظر دقت تشخیص، بالاترین رتبه را در بین آنتی ویروس‌ها دارد و قابلیت‌های محافظت از اندپوینت آن اطمینان‌بخش است.

ویژگی‌های برجسته آنتی ویروس تحت شبکه نود 32

ایست گزینه‌هایی برای تشخیص تهدید خودکار ارائه می‌دهد که قابلیت سفارشی‌سازی دارند و امنیت دستگاه‌ها را تضمین می‌کند، بدون اینکه وقفه‌ای در کار شما ایجاد شود. ویژگی مهم‌تر این محصول، اسکن ابری آن است که با انتقال کمترین میزان داده و بدون به‌خطرافتادن حریم خصوصی یا مشکلات عملکردی، شناسایی دقیق ویروس‌ها را انجام می‌دهد.

نقاط قوت

 • امکان برنامه‌ریزی آسان وظایف نظیر تحلیل سرور، نصب نرم‌افزار و عیب‌یابی
 • دارای آنتی‌ویروس، فایروال و هشدار برای به‌روزرسانی سیستم‌عامل برای رسیدگی به آسیب‌پذیری‌ها
 • اسکن سخت‌افزار و دستگاه‌های اکسترنال در صورت اتصال.

نقاط ضعف

 • برخی شرکت‌ها از نظر جغرافیایی به‌دلیل تحریم‌های ایالات متحده با فایروال آن به مشکل برمی‌خورند
 • پیاده‌سازی پیچیده خدمات آن به سرورهای متعددی نیاز دارد.

کراداسترایک فالکون (CrowdStrike Falcon)

۶. کراداسترایک فالکون (CrowdStrike Falcon)

امکان خرید و استفاده در ایران: امکان استفاده از این محصول در ایران وجود ندارد.

کشور سازنده: آمریکا

بهترین برای محافظت از اندپوینت‌هایSaaS  مبتنی بر ابر

این محصول یک راه‌حل امنیتی مبتنی بر ابر برای محافظت از اندپوینت است که از یک نرم‌افزار سبک‌وزن واحد، برای جلوگیری از حملات سایبری و شناسایی آنها استفاده می‌کند. خواه بدافزار باشد یا تهدیدهای بدون بدافزار، کراداسترایک فالکون گراف تهدید را به‌صورت آنی تجزیه و تحلیل می‌کند و میلیاردها رویداد را در روز، فقط در یک کنسول واحد پردازش می‌کند.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

کراداسترایک فالکون برای شرکت‌های SaaS (Software As A Service) مبتنی بر ابر، بهترین انتخاب است؛ زیرا به‌سرعت تهدیدها را در محیط‌های ابری شناسایی کرده و به آنها پاسخ می‌دهد. همچنین به‌صورت خودکار اصلاحات را انجام می‌دهد و خدماتی مانند حفاظت از دستگاه USB، مدیریت فایروال و نظارت جامع بر اندپوینت را ارائه می‌دهد.

ویژگی‌های برجسته

برجسته‌ترین ویژگی این محصول، تولید داده‌های سودمند از حملات، تشخیص تغییرات در حمله و بصری‌سازی الگوهای تهدید از طریق تحلیل گراف تهدید است. این موضوع به حفاظت از داده‌های حساس مشتری کمک می‌کند. ابزارهای ماژولار آن به شما امکان می‌دهند بدون اینکه لازم باشد رویکرد امنیتی فعلی خود را مجدداً طراحی کنید، ویژگی‌های دلخواه خود را به آن اضافه کنید.

نقاط قوت

 • تشخیص خودکار حادثه و انجام اقدامات ضروری برای رفع آن
 • مسدودسازی مؤثر حملات و جلوگیری از نصب ناخواسته نرم‌افزارها

نقاط ضعف

 • برای برخی مشاغل کوچک ممکن است گران باشد
 • برخی از ویژگی‌های آن برای مشاغل کوچک غیرضروری است
 • داشبورد آن اطلاعات بیش از حد نمایش می‌دهد.

آنتی ویروس سوفوس

۷. سوفوس اینترسپت اکس (Sophos Intercept X)

امکان خرید و استفاده در ایران: امکان استفاده از این محصول در ایران وجود ندارد.

کشور سازنده: انگلیس

بهترین برای پاسخ سریع به حادثه امنیتی

سوفوس اینترسپت اکس یک راه‌حل محافظت از اندپوینت مبتنی بر ابر است که قابلیت‌های مقابله با بدافزار، نظارت بر اپلیکیشن‌ها، جلوگیری از ازدست‌دادن داده‌ها یا DLP (Data Loss Prevention)، سیستم پیشگیری از نفوذ یا IPS (Intrusion Prevention System) و مدیریت دستگاه‌های تلفن همراه را ارائه می‌دهد.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

سوفوس برای سازمان‌های بزرگی که لازم است خیلی سریع به حوادث امنیتی و تهدیدات سایبری در آنها پاسخ داده شود، انتخاب مناسبی است.

ویژگی‌های برجسته

از ویژگی‌های برجسته سوفوس می‌توان به استفاده از فناوری‌های پیشرفته هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای شناسایی و محافظت در برابر تهدیدات جدید و نوظهور اشاره کرد. علاوه بر آن، این محصول دارای داشبورد برای اجرای فعالیت‌ها و نیز سیستم ردیابی جامع است که نظارت و گزارش‌ها درباره فعالیت‌های اندپوینت را به‌شکل آنی ارائه می‌دهد.

این محصول طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های امنیتی از جمله آنتی ویروس، امنیت اپلیکیشن، تحلیل رفتاری و جمع‌آوری داده را ارائه می‌دهد که به‌معنای محافظت جامع در برابر تهدیدات مختلف است.

نقاط قوت

 • محافظت از اندپوینت‌های شما در برابر باج افزارها و اکسپلویت‌ها در فضای آنلاین و آفلاین
 • توانایی بازگردانی هرگونه رمزگذاری ناخواسته ناشی از باج افزار
 • فراهم‌کردن امکان مدیریت ابری.

نقاط ضعف

 • خدمات پشتیبانی برای پاسخگویی به مشتریان و حل مشکلات آنها ممکن است گاهی کند و ناامیدکننده باشد
 • به منابع سیستمی زیادی نیاز دارد؛ به‌ویژه در هنگام اسکن که تا حدی عملکرد کلی سیستم را کاهش می‌دهد
 • رابط کاربری آن بد نیست؛ اما برخی کاربران ممکن است پنل سمت چپ آن را بلا استفاده و دارای طراحی ناخوشایند تلقی کنند.

ویت سکیور - اف سکیور

۸. آنتی ویروس تحت شبکه ویت سکیور (WithSecure)

امکان خرید و استفاده در ایران: از طریق واسطه و دریافت آپدیت مستقیم

کشور سازنده: فنلاند

آشنایی با محصولات ویت سکیور (اف سکیور)

استعلام قیمت آنتی ویروس تحت شبکه اف سکیور (ویت سکیور)

بهترین راه‌حل حفاظت از شبکه و امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی

ویت سکیور یک راه‌حل محافظت از اندپوینت مبتنی بر هوش مصنوعی و یکی از ماژول‌های پلتفرم امنیت سایبری است. این ماژول را به‌راحتی می‌توان از یک کنسول واحد مدیریت کرد. ویت سکیور برای امن نگه‌داشتن اندپوینت‌ها از فرایندی کاملاً ساده برای شناسایی و اولویت‌بندی ریسک‌ها، کاهش سطح حمله و متوقف‌کردن نقض امنیتی قبل از وقوع آن استفاده می‌کند.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

ویت سکیور همان اف سکیور (F-Secure) سابق است که یکی از بهترین آنتی‌ویروس‌ها برای دستگاه‌های هوشمند بود و اکنون با نام جدید و قابلیت‌های پیشرفته عرضه شده است. به همین دلیل، انتخاب آن کاملاً منطقی به نظر می‌رسد.

ویژگی‌های برجسته

از ویژگی‌های برجسته ویت سکیور مدیریت آسیب‌پذیری، مدیریت پچ به‌صورت خودکار، هوش تهدید پویا و تجزیه و تحلیل رفتار به‌صورت آنی و مستمر است.

نقاط قوت

 • مسدودسازی بدافزارها و محافظت قوی از اندپوینت
 • پشتیبانی فوق‌العاده از مشتری.

نقاط ضعف

 • کار با آن ممکن است برای برخی از کاربران دشوار و پیچیده باشد.

sentinelone dashboard

۹. سنتینل‌وان سینگولاریتی (SentinelOne Singularity Platform)

امکان خرید و استفاده در ایران: امکان استفاده از این محصول در ایران وجود ندارد.

کشور سازنده: اسرائیل و آمریکا

بهترین برای محافظت از اندپوینت‌های مشتریان

سنتینل‌وان یک محصول همه‌جانبه برای ترکیب راه‌حل‌های محافظت از اندپوینت، EDR و پاسخ خودکار به تهدید است. این محصول تهدیدات را شناسایی می‌کند و به‌سرعت به آنها پاسخ می‌دهد. اقدامات آن شامل ایزوله‌کردن دستگاه یا هشدار به تیم امنیت جهت مدیریت حادثه، در کمترین زمان ممکن، است.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

دلیل انتخاب سنتینل‌وان در این فهرست، برتری آن در تشخیص دستگاه‌های آلوده‌ای است که مشتریان شما استفاده می‌کنند. بعد از تشخیص، بلافاصله می‌توانید فایل‌های مهم را بازیابی و اسکریپت‌های قابل‌تنظیم را اعمال کنید تا از ارائه خدماتی امن و سریع به مشتریان خود اطمینان یابید.

ویژگی‌های برجسته

از ویژگی‌های مهم این محصول می‌توان به ویژگی‌های مشتری‌محور آن اشاره کرد. سنتینل‌وان همه دستگاه‌های دارای IP در شبکه شما را شناسایی می‌کند و به‌شکل خودکار، خدمات محافظتی را به آنها ارائه می‌دهد. تیم امنیت سایبری شما می‌تواند به‌سادگی و بدون نیاز به نیروهای انسانی بیشتر و سخت‌افزارهای اضافی یا ایجاد تغییرات در شبکه، اقدامات حفاظتی را انجام دهند.

نقاط قوت

 • امکان جداسازی آسان دستگاه‌های آلوده‌شده و قطع اتصال یک دستگاه
 • امکان مدیریت اندپوینت با توجه به سیاست‌های سازمانی شما برای کنترل دستگاه‌های فردی
 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها و افزایش کارایی، زیرا نیازی به ادمین اختصاصی برای آن ندارید.

نقاط ضعف

 • گاهی دقت کاوش و جستجوی تهدید آن کافی نیست
 • شاید بهتر بود سیستم خودکارسازی بهتری برای به‌روزرسانی نسخه‌های مشتری داشته باشد.

۱۰. ترند ویژن وان (Trend Vision One – Endpoint Security)

امکان خرید و استفاده در ایران: امکان استفاده از این محصول در ایران وجود ندارد.

کشور سازنده: ژاپن

بهترین ارائه‌دهنده امنیت متمرکز و جامع در اندپوینت

آنتی ویروس تحت شبکه ترند ویژن وان محصولی است که با یک کنسول واحد کارآمد، حفاظت از اندپوینت‌ها را فراهم می‌کند. با همین کنسول واحد می‌توانید خط‌مشی‌های خود را اعمال کنید، ریسک‌ها را مدیریت کنید و عملیات تشخیص و پاسخ برای اندپوینت‌ها و سرورها را به اجرا درآورید.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

ترند ویژن وان یک محصول قدرتمند از شرکت ترند میکرو است که سال‌هاست یک شرکت پیشرو در صنعت امنیت شبکه به حساب می‌آید. به‌راحتی می‌توانید آن را در سیستم امنیتی خود پیاده‌سازی کنید. رابط کاربری آن واضح و تا حد زیادی بصری است؛ به همین دلیل، کار با آن تقریباً آسان است.

ویژگی‌های برجسته

از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول، قابلیت‌های DLP پیشرفته آن است که از نشت داده‌های محرمانه نه‌تنها از طریق وب‌سایت، بلکه از دستگاه‌های ذخیره‌سازی قابل‌حمل (مانند USBها)، ایمیل‌ها و درگاه‌های پیام‌رسان هم جلوگیری به عمل می‌آورد. ترند ویژن وان، همه داده‌ها در اندپوینت را رمزگذاری می‌کند تا عوامل و نرم‌افزارهای مخرب به آنها دسترسی نداشته باشند. نظارت بر رفتار بدافزارها و تهدیدات، محافظت در برابر تهدیدات روز صفر از طریق مرورگرهای وب کاربر و تهیه لیست سفید از برنامه‌های امن، از سایر ویژگی‌های کلیدی این محصول به شمار می‌روند.

نقاط قوت

 • شناسایی مؤثر تهدیدات احتمالی و پاسخ سریع به آنها
 • ارائه یک استراتژی دفاعی جامع در برابر طیف وسیعی از تهدیدها
 • رابط کاربرپسند و بصری
 • مدیریت متمرکز از یک کنسول واحد
 • تجزیه‌وتحلیل آنی اطلاعات تهدید
 • خودکارسازی وظایف، مقیاس‌پذیری، هوش تهدید جهانی و به‌روزرسانی‌های منظم.

نقاط ضعف

 • راه‌اندازی اولیه آن کمی پیچیده و زمان‌بر است
 • به منابع سیستمی زیادی نیاز دارد
 • برای ادغام با سایر محصولات کمی چالش‌برانگیز است
 • ممکن است برای برخی کسب‌وکارها گران‌قیمت باشد
 • برخی ویژگی‌های آن در یک‌سری از مناطق جغرافیایی ممکن است ارائه نشوند.

 آنتی ویروس تحت شبکه ترلیکس اندپوینت پروتکشن

۱۱. آنتی ویروس تحت شبکه ترلیکس اندپوینت پروتکشن (Trellix Endpoint Protection Platform)

امکان خرید و استفاده در ایران: امکان استفاده از این محصول در ایران وجود ندارد. (نسخه های قدیمی این محصول همچنان در ایران یافت می‌شوند.)

کشور سازنده: آمریکا

بهترین برای متمرکز کردن امنیت سایبری در فضای ابر

این محصول پلتفرمی برای امنیت سایبری است که از دستگاه‌ها و اندپوینت‌ها روی شبکه شما محافظت می‌کند. ترلیکس برای محافظت بیشتر از سازمان شما دربرابر تهدیدهای تکامل‌یافته، تجزیه‌وتحلیل پیشرفته و فناوری یادگیری ماشین را به کار می‌گیرد و به‌راحتی با سایر محصولات شما ادغام می‌شود.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

ترلیکس به شرکت‌ها امکان می‌دهد تمام سیستم‌های امنیتی خود را در یک مکان در فضای ابر گرد هم آورند. خواه از تلفن همراه استفاده می‌کنید یا رایانه یا دستگاه‌های دیگر، با این محصول می‌توانید به آسانی متوجه شوید که چه رویدادهایی در اندپوینت‌ها در جریان است.

ویژگی‌های برجسته

ترلیکس از یادگیری ماشین برای طبقه‌بندی رفتار استفاده می‌کند تا اطلاعات تهدیدات را به‌موقع به شما ارائه دهد. برای مثال، وقتی یک تهدید «روز صفر» را شناسایی می‌کند، بلافاصله شما را در جریان آن قرار می‌دهد تا اقدامات لازم انجام شود. داشبورد یکپارچه، فایروال و ویژگی‌های ضد بدافزار آن هم از جمله ویژگی‌های برجسته این راه‌حل امنیتی است.

نقاط قوت

 • تسهیل کار تحلیلگران CSOC (مرکز عملیات امنیت سایبری)، با ارائه یک رابط کاربری یکپارچه برای بررسی هشدارها، تریاژ و کنترل
 • فراهم‌کردن امکان دورسنجی هشدارها برای شناسایی و پاسخ به تهدیدات روی دیسک و درون حافظه
 • قابلیت پشتیبانی از ماژول‌های اضافی برای افزایش قابلیت‌ها.

نقاط ضعف

 • اعلان‌های مداوم درباره ارتقای محصول، ممکن است آزاردهنده باشد.

ساینت ۳۶۰ (Cynet 360)

۱۲. ساینت ۳۶۰ (Cynet 360)

امکان خرید و استفاده در ایران: امکان استفاده از این محصول در ایران وجود ندارد.

کشور سازنده: آمریکا

بهترین سیستم محافظت از اندپوینت همه منظوره

ساینت ۳۶۰ یک پلتفرم جامع محافظت از اندپوینت است که از هوش مصنوعی و اتوماسیون برای محافظت از دستگاه‌ها و تحلیل رفتار کاربر استفاده می‌کند. این محصول برای محافظت از دستگاه‌های شما نظیر رایانه‌ها، سرورها و سرویس‌های آنلاین طراحی شده است و تأمین امنیت جامع محیط کار شما را تضمین می‌کند.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

این محصول همه‌جانبه است؛ یعنی در یک اپلیکیشن واحد، همه ویژگی‌های یک راه‌حل امنیتی از مدیریت اندپوینت گرفته تا مقابله با ویروس‌ها و هوش تهدید را به شما ارائه می‌دهد. به‌ویژه، برای کسب‌وکارهای کوچک یا متوسطی که به‌دنبال یک پلتفرم امنیتی جامع هستند، انتخاب خوبی است.

ویژگی‌های برجسته

شناسایی خودکار خطا و رفع آن در اپلیکیشن‌های SaaS و فضای ابر از ویژگی‌های جالب توجه این محصول است. فرایند بررسی و رفع تهدید و سایر عملیات امنیتی در آن بسیار ساده است.

نقاط قوت

 • امکان سفارشی کردن قابلیت‌های مسدودسازی USB، ابزارهای مقابله با ویروس و شکار تهدیدات
 • قابلیت اصلاح خودکار برای اقدامات فوری که باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود
 • داشبورد آن یک نمای کلی از تهدید ارائه می‌دهد که ارزیابی تهدید را آسان می‌کند.

نقاط ضعف

 • رابط کاربری آن نیاز به بهبود دارد
 • پیکربندی‌های سفارشی آن ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد.

هایمدال (Heimdal Threat Protection Endpoint)

۱۳. هایمدال (Heimdal Threat Protection Endpoint)

امکان خرید و استفاده در ایران: امکان استفاده از این محصول در ایران وجود ندارد.

کشور سازنده: دانمارک

بهترین محصول برای محافظت یکپارچه از اندپوینت‌ها

هایمدال حفاظتی یکپارچه از کسب‌وکار به شما ارائه می‌دهد و وظایف پیشگیری از تهدید، پچ کردن، آنتی ویروس، فیلترکردن ترافیک DNS، مدیریت آسیب‌پذیری، مدیریت دسترسی و پاسخ به حادثه را انجام می‌دهد.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

هایمدال از فناوری یادگیری ماشین برای شناسایی بدافزارهای پلی‌مورفیک مختلف و مقابله با آنها استفاده می‌کند. علاوه بر آن، قابلیت‌های آنتی‌ویروس، فایروال، تشخیص نفوذ هکرها و چندین ویژگی دیگر را با هم ترکیب می‌کند. در نتیجه، می‌تواند برای محافظت یکپارچه از اندپوینت‌ها انتخاب مناسبی باشد.

ویژگی‌های برجسته

یکی از بهترین ویژگی‌های هایمدال ارائه مجموعه یکپارچه‌ای از ویژگی‌ها نظیر ردیابی فعالیت‌ها در اندپوینت‌ها از طریق تجزیه و تحلیل داده‌هاست. این به تیم‌های امنیتی اجازه می‌دهد به‌سرعت به حوادث واکنش نشان دهند. همچنین، یک راهنمای عملی از طریق قابلیت‌های هوش تهدید ارائه می‌دهد که از ویژگی‌های بسیار جالب آن است.

نقاط قوت

 • امکان به‌روزرسانی خودکار نرم‌افزار برای جلوگیری از آسیب‌پذیری برنامه‌های قدیمی
 • امکان افزودن ماژول‌های بیشتر، به‌آسانی و فقط با کلیک روی یک دکمه
 • برخورداری از داشبورد یکپارچه.

نقاط ضعف

 • گاهی اوقات سایت‌های امن را هم مسدود می‌کند، به‌طوری که باید برای رفع انسداد آنها از طریق ایمیل‌های پشتیبانی اقدام کرد
 • ممکن است در سیستم‌های مک خطای جاوا تولید کند.

آواست

۱۴. آواست (Avast)

امکان خرید و استفاده در ایران: امکان استفاده از این محصول در ایران وجود ندارد.

کشور سازنده: چک

بهترین برای کسب‌وکارهای کوچک

آواست نرم‌افزار آنتی ویروس و امنیت اندپوینت است که به‌طور خاص برای کسب‌وکارهای کوچک طراحی شده است. این محصول نسل بعدی ابزارهای محافظت از اندپوینت شامل حذف اکسپلویت‌ها، تحلیل رفتاری و یادگیری ماشین را ارائه می‌کند. علاوه بر این‌ها، شامل آنتی‌ویروس، مدیریت پچ، برنامه‌های تغییر آی‌پی (VPN) و قابلیت‌های محافظت از USB هم هست.

چرا آن را انتخاب کرده‌ایم؟

این محصول هم مقرون‌به‌صرفه است و هم به‌آسانی می‌توان با آن کار کرد. کسب‌وکارهای کوچک به‌راحتی می‌توانند از قابلیت‌های محافظت خودکار آن در برابر تهدیدات سایبری بهره‌مند شوند؛ بدون اینکه نیاز باشد برای محصولات گران‌قیمت که برخی از ویژگی‌های آنها به درد کسب‌وکارهای کوچک نمی‌خورد هزینه کنند.

ویژگی‌های برجسته

برجسته‌ترین ویژگی آواست پایش تهدیدها و ویروس‌ها و حذف آنها به‌طور خاص در هر یک از اندپوینت‌ها است. تیم‌های امنیت سایبری در کسب‌وکارهای کوچک‌تر می‌توانند با کمک آواست فایل‌های مشکوک را در دستگاه‌های متصل، خواه درون شرکت یا بیرون از آن باشد، شناسایی و حذف کنند. همه اینها با یک رابط کاربری ساده و در یک صفحه واحد انجام می‌شود.

نقاط قوت

 • جلوگیری از غیرفعال‌سازی غیرمجاز برنامه با ویژگی Lockout و تعیین رمز عبور
 • امکان تنظیم پارامترهای سفارشی و اعمال آنها روی اندپوینت‌ها با یک کلیک
 • امکان تغییر خط مشی از یک دستگاه به دستگاه دیگر از طریق یک پرتال ابری.

نقاط ضعف

 • گهگاه به‌شکلی ناخواسته فرایند اسکن راه‌اندازی را آغاز می‌کند، در حالی‌که سیستم شما در حال اجرا است
 • اعلان‌های صوتی برای به‌روزرسانی آنتی ویروس دارد که آزاردهنده است. البته به‌آسانی می‌توان آن را از منوی گزینه‌ها (Option) غیرفعال کرد.

سخن پایانی

در این مقاله، برخی از بهترین نرم‌افزارهای امنیت سایبری برای محافظت از اندپوینت را معرفی کردیم. با ویژگی‌های کلیدی آنها و نیز نقاط قوت و ضعف آنها آشنا شدیم. گروهی از آنها برای کسب‌وکارهای کوچک و گروهی دیگر برای سازمان‌های بزرگ مناسب هستند. برخی از آنها مقیاس‌پذیرند و می‌توانند امنیت کسب‌وکارهایی با اندازه‌های مختلف را تأمین کنند. در هر مورد، دلایل انتخاب خود را هم برشمرده‌ایم تا بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید.

 

مطالب مرتبط: بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه 2023 (سازمان های بزرگ)

 

منابع: The CTO Club ، Heimdal Security

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *