همراهان و مشتریان عزیز

 

همانطور که مطلع هستید ما شاهد بزرگترین شیوع باج افزار هستیم. باج افزارِ Cypto-ransomware WannaCry به سرعت رشد کرده و در روز جمعه در تمام جهان فراگیر شده است. این باج افزار از طریق ایمیل‌های اسپم پخش میشود و سپس درون یک سازمان مثل کرم (Worm) شیوع پیدا میکند.

بدین ترتیب تعجب اور نیست که نویسندگان این باج افزار به راحتی پول در می آورند زیرا هدف‌های خیلی خوبی در اختیارشان می‌باشد.

با اینحال یک خبر خوب وجود دارد:

محصولات اف سکیور، این باج افزار را مسدود می‌کنند. محصولات کامل ما فعالانه از نمونه‌های غیرقابل کنترل این باج افزار جلوگیری می‌کنند. مدیریت آسیب پذیری ما یعنیF-Secure Radar ، آسیب پذیری‌های مورد استفاده‌ی این باج افزار را شناسایی کرده و از طریق این سیستم، در صدد جبران آن بر می‌آید.

ما این باج افزار را از زمان شکل گیری‌اش شناسایی کرده ایم؛ یعنی پیش از فراگیری، محافظت در دسترس تمام مصرف کنندگان اف سکیور بوده است. محافظت در محصولات Endpoint اف سکیور، در مقابل باج افزار در سه لایه انجام می‌گیرد تا تضمین شود که حمله‌ی باج افزار در طول حملات زنجیره‌ای متوقف می‌شود.

١- قابلیت مدیریت وصله، از طریق گسترش اتوماتیک وصله‌های امنیتی مربوطه، مانع اجرای اکسپلویت آسیب پذیری توسط WannaCry می‌شود.

٢- قابلیت DeepGuard اف سکیور، یک آنالیز مبتنی بر هاست و موانع اکسپلویت مهیا میکند که ‏WannaCry را مسدود میکند.

٣- فایروال اف سکیور مانع این میشود که ‏WannaCry بعداً در محیط شبکه پخش شده و فایل ها را رمزگذاری کند.

مدیریت آسیب پذیری اف سکیور (F-Secure Radar) ، وصلههای محافظتی مایکروسافت که نصب نشده اند و پورت آسیب پذیر ۴۴۵ را برای اقدام سریع مدیران آی‌تی شناسایی می‌کند و در نتیجه به آن‌ها زمان زیادی می‌دهد تا قبل از اتفاق، آسیب پذیری‌ها را تعمیر کنند.

به همراهان و مشتریان خود یادآوری می‌کنیم:

 

* سیستم های خود را پچ کنند.

* به کاربرانشان بیاموزند که بر روی لینک‌ها و فایل‌های ضمیمه موجود در ایمیل‌های مشکوک کلیک نکنند.

* به طور منظم بک‌آپ گیری کنید.

* یک محافظت Endpoint اجرا کنید که به بهترین شکل امنیت را مهیا کند. (پیشنهاد ما F-Secure Business Suite Premium است که در شش سال گذشته با ثبات ترین و قدرتمندترین آنتی ویروس سازمانی جهان بوده است.)

* تمام قابلیت های پیشرفته اف سکیور از جمله DeepGuard را فعال کنید.

 

با تشکر

تیم فنی اف سکیور

 

(در خصوص راهکارها، آمار و اطلاعات مربوط به Wannacry بیش از ۲۰ پست در تلگرام ما منتشر شده است که پیشنهاد می کنیم جهت اطلاع از آنها به کانال تلگرام سایسک مراجعه فرمایید: https://t.me/cysec)

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *