حفاظت از اند پوینت ممکن است سخت باشد، اما نه الزاماً!

محافظت از اندپوینت شاید جذاب ترین موضوع نباشد اما قطعا یک مورد حیاتی برای امنیت کسب و کار شما به حساب می آید و چیزی است که اکثر کسب و کارها زمان و منابع زیادی را برایش صرف میکنند. با این حال به دفعات در اخبار خوانده اید که شرکت ها مورد نفوذ قرار میگیرند و با عواقب شدیدی رو به رو میشوند.

علت چیست؟

چندین دلیل متعدد وجود دارد:

– شما با رشد سریع نقاط پایانی (endpoints) و نرم افزار ها رو به رو هستید: کاربران جدید، ایستگاه های کاری موبایل، اپلیکیشن های ابری و .. بدون پچ ها و آپدیت های مورد نیاز.

– چشم انداز تهدیدات در حال تغییر است: با تهدیدات جدید مثل باج افزار ها، به پیچیدگی این حجم انبوه از تهدیدات افزوده شده است.

– شما یک دیدگاه نامنسجم از امنیت دارید: تکنولوژی های مختلف با هم کار نمی کنند، بنابراین شما نمیتوانید آسیب پذیری های فعلی خود را مشاهده کنید.

– کاربران انسانی شما خطاهای انسانی را به وجود می آورند: حذف نرم افزار امنیتی، استفاده از سرویس های جدید، افتادن در دام تقلب های فیشینگ …

– کارهای مهمی در وب انجام میشود: از قبیل تجاری، بانکداری، اتوماسیون اداری(CRM) و خرید و فروش های آنلاین و… خطراتی که وب را تهدید می کند هرگز پایانی ندارد، به طور ساده، هرچقدر زیرساخت های شرکت شما بیشتر توسعه یافته و تغییر پیدا کند، کنترل کردن هر اِندپوینت و کنترل آنچه کارکنان انجام میدهند یا اختیاراتشان در شبکه ی شرکتی، دشوار تر خواهد شد.

ولی هنوز نباید ناامید شوید. راه هایی برای تامین امنیت کسب و کار وجود دارد:

– در وضعیت کنونی میدان دیدتان را بر روی امنیت خود بیشتر کنید: بنابراین می توانید وضعیت امنیتی فعلی خود را ببینید و بر اساس داده ها برنامه ریزی کنید.

– مقیاس پذیری برای محافظت از سطح حمله های رو به رشد:  می توانید بر روی بروز رسانی هایی که بیشتر اهمیت دارند تمرکز کنید و اطمینان حاصل کنید که سطوح عملکرد سیستم شما روند سقوطی ندارد.

– کنترل بر هر نقطه پایانی: می توانید اطمینان حاصل کنید که هر کاربری و نقطه پایانی توسط تنظیمات مشابه و تنظیمات مدیریت شده مرکزی محافظت می شوند.

– مهمتر از همه این است که یک راهنمای  امنیتی فناوری اطلاعات، با در اختیار داشتن فناوری مناسب، میتواند هر کاربر و هر نقطه پایانی را شناسایی کرده و از آن محافظت کند. به این ترتیب پیشگیری از تهدید می تواند بسیار ساده تر شده و قابل مدیریت شود.

افزایش تعداد نقاط انتهایی در شبکه شما متوقف نخواهد شد، کاربران شما استفاده از برنامه های جدید یا اشتباهات قدیمی را متوقف نخواهند کرد, مهاجمان از ایجاد راه های جدیدی برای شکست دادن دفاع شما منصرف نخواهند شد. با این حال، ساده ترین و ارزان ترین راه برای جلوگیری از حملات سایبری این است که آنها را قبل از اینکه بتوانند به شبکه شما وارد شوند متوقف کنید.

بنابراین – اگر قصد دارید از شرکت خود محافظت کنید، شما نیازمند روشی دقیق و هوشمندانه تر برای حفاظت از تمام نقاط انتهایی خود هستید.

با توجه به چشم انداز تهدید که به سرعت در حال تغییر است، هیچ تکنولوژی ای به تنهایی نمی تواند برنده مسابقه با مجرمان مدرن سایبری شود. به همین دلیل ما بی وقفه چشم انداز تهدید را مشاهده و مطالعه میکنیم و بهترین کارشناسان انسانی را در اختیار داریم که تجزیه و تحلیل تاکتیک های هکر و انگیزه های حملات سایبری را تحلیل می کنند.

ما آخرین اطلاعات از تهدیدات را با تخصص انسانی در محافظت سایبری ترکیب کرده ایم تا به طور مداوم ایجاد امنیت اندپوینت ها را ارتقا ببخشیم. اخیرا ما یک نسخه ی جدید از راهکار امنیتی کسب و کار در محل را به نام Business Suite عرضه کرده ایم که برنده ی جایزه ی بهترین حفاظت (Best Protection award) از AV-TEST شده است.

Business Suite اف سکیور چه امکاناتی در اختیار شما قرار میدهد:

-میدان دید وسیعتر به وضعیت امنیت شما، بنابراین شما می توانید وضعیت فعلی خود و برنامه های دقیق تر را ببینید.

– مقیاس پذیری هوشمند برای کار دقیق تر با قرار دادن مهم ترین به روز رسانی و حسابرسی برای هر نقطه پایانی.

– کنترل متمرکز بر هر کاربر و نقطه پایانی، بنابراین شما می توانید سیاست های مناسب را به افراد مناسب اعمال کنید.

این چگونگی تحت کنترل داشتن همه ی امور در همه ی شرایط است. اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما در برابر میزان رو به رشد و پیچیدگی تهدیدات آنلاین محافظت می شود. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد حفاظت از اندپوینت ها کسب کنید، لطفا راهنمای ما را برای مبارزه با تهدیدات امنیتی سایبری جدید دانلود کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *