حذف تبلیغات با ابزار جدید گوگل

من مطمئن هستم که بارها و بار ها این اتفاق برای شما پیش آمده است: تبلیغات آنلاینی که به دنبال شما می آیند و مدام غر میزنند که “فراموش نکن من را بخری، لطفا!!” شما گاهی می خواهید که از دست این تبلیغات خلاص شوید و به مسدود سازی یا « حذف تبلیغات » نیاز دارید.

فرض کنید تصمیم گرفته اید یک جفت کفش جدید بخرید. در وبسایت برند مورد علاقه تان میچرخید و چند مدل را مشاهده میکنید. یکی را انتخاب کرده و به سبد خرید اضافه میکنید. تقریبا خریدتان را انجام داده اید.

حالا حدس بزنید که چه اتفاقی می‌افتد؟ تبلیغاتی مرتبط با کفش هایی که تقریبا خریده اید، شما را به صورت آنلاین دنبال میکنند و شما را مجذوب خود میکنند تا به وبسایت برگردید و خرید را ادامه دهید.

این تبلیغات مزاحم به تبلیغات یادآوری کننده مشهور هستند و اگرچه مخرب نیستند اما میتوانند آزاردهنده باشند.

 

تبلیغات را حذف کنید و برای مدتی جلوی آنها را بگیرید

در چند روز آینده گوگل کنترل جدیدی را آغاز خواهد کرد که کاربران را قادر می سازد تا تبلیغات یادآور را در برنامه ها و وب سایت هایی که از سرویس Google Ad استفاده می کنند را تا ۹۰ روز غیرفعال کند. این ابزار نیز به زودی در سایر سرویس های گوگل مانند یوتیوب و جی‌میل گسترش خواهد یافت.

Jon Krafcik در پستی در وبلاگ رسمی گوگل نوشته است: “امروز، ما توانایی خاموش کردن تبلیغات یادآور در برنامه ها و در وب سایت هایی که برای نشان دادن تبلیغات، با ما همکاری می کنند را گسترش میدهیم. ما قصد داریم این ابزار را برای کنترل تبلیغات در یوتیوب، جستجو(Search) و Gmail در ماه های آینده گسترش دهیم.”

چرا فقط ۹۰ روز؟ گوگل توضیح می دهد که تبلیغ کنندگان معمولا تبلیغات یادآور را فقط یک ماه نشان می دهند و این زمان هرگز از ۹۰ روز بیشتر نخواهد شد. خاموش کردن در تمام وبسایتها، حتی وبسایتهای غیر Google که از سرویسهای Google Ad استفاده میکنند کار میکند.

با این وجود، گوگل اعلام کرده است که ابزار بی صدا کردنِ تبلیغات یادآور هنوز در همه جا کار نخواهد کرد. به یاد داشته باشید که وب سایت ها و برنامه هایی که از سرویس های تبلیغاتی Google استفاده نمی کنند پوشش داده نمی شوند و ممکن است همچنان تبلیغات یادآور را از تبلیغ کنندگان نشان دهند.

 

گسترش امکان بی صدا کردن تبلیغات

همچنین گوگل، امکانِ بی صدا کردن تبلیغات را به این ترتیب بهبود میبخشد  که به این ابزار اجازه میدهد تا انتخاب های شما را در تمام دستگاه هایتان که از اکانت گوگل شما استفاده میکند، همگام (sync) کند. این به این معنی است که اگر تبلیغات خاصی را بر روی گوشی خود خاموش کنید، آن را روی رایانه یا رایانه لوحی خود نیز خاموش کرده اید.

علاوه بر این، جدا از محصولات گوگل، این شرکت این ابزار را که Mute This Ad نام دارد، را گسترش میدهد تا تمامی وبسایت ها و اپلیکیشن هایی که از سرویس تبلیغات گوگل استفاده میکنند را در بر بگیرد.

 


مسدود کردن و حذف تبلیغات آزار دهنده با ابزار جدید گوگل 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *