همانگونه که گوگل وعده داده بود ابزار بلاک تبلیغات در کروم را ارائه داد. در اینجا به مواردی که کاربرها نیاز دارند تا از ابزار جدید گوگل کروم برای بلاک تبلیغات Chrome ad Blocker استفاده کنند می پردازیم.

گوگل کروم با استفاده از لیست سیاه به حذف تبلیغات می پردازد. در نتیجه وقتیکه یک سایت باز می شود Chrome ابتدا چک می کند که آیا این دامین در لیست سیاه قرار دارد یا خیر. اگر سایت در لیست سیاه قرار داشته باشد تمام تبلیغات آن سایت بلاک می شود.

مرتبط : مسدود کردن و حذف تبلیغات آزار دهنده با ابزار جدید گوگل 

برای اینکه گوگل بتواند تمام تبلیغات را حذف کند از فیلتری به نام EasyList استفاده می کند که از بارگزاری تبلیغات در کروم در سطح شبکه جلوگیری می کند. هر سایتی چنانچه استاندارهای تبلیغاتی را رعایت نکرده باشد ممکن است که در لیست سیاه گوگل کروم قرار بگیرد. لیست تبلیغات غیرقابل قبول گوگل را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

همچنین گوگل برای صاحبان وب سایت ها Ad Experience Report را ارائه داده است تا به وسیه آن بتوانند تبلیغات خود را برای بلاک نشدن بررسی کنند. صاحبان وب سایت هایی که دامین خود را توسط سرویس Google Search Console ثبت کرده باشند می تواندد به این کزارش دسترسی پیدا کنند و وضعیت تبلیغات سایت خود را بررسی کنند.

گوگل بصورت پیوسته تمام دامین ها را اسکن کرده تا سایت هایی که استانداردهای تبلیغاتی را رعایت نمی کنند را شناسایی و آنها بلاک کند. به محض اینکه چنین سایتی شناسایی شود دامین آن به لیست سیاه Chrome اضافه می شود و پیغامی در Ad Experience Report نشان داده می شود.

صاحب وب سایت ۳۰ روز وقت دارد تا مشکل را حل کند و درخواست ارزیابی مجدد را از طریق همان کنسول برای گوگل ارسال کند. البته صاحب وب سایت می تواند حتی بعد از ۳۰ روز هم درخواست بررسی بدهد ولی تا آن زمان جزو لیست سیاه قرار گرفته است.

روش بلاک تبلیغات در کروم : در قسمت پنل تنظیمات گوگل کروم بخشی به نام “Ads” اضافه شده است. Chrome://settings/content

حذف تبلیغات گوگل کروم

برای اینکه بتوانید ad Blocker را فعال یا غیر فعال کنید باید برروی “Ads” کلیک کنید Chrome://settings/ads

حذف تبلیغات مزاحم گوگل کروم 2

برروی آیکون اطلاعات URL کلیک کنید و سپس با کلیک بر روی “Site Settings”  به تنظیمات مربوطه دسترسی پیدا می کنید

حذف تبلیغات مزاحم Chrome 3

کابرها می توانند تبلیغات را در سطح قبل از دامین در اینجا بلاک کنند و یا به آنها اجازه دهند

بلاک تبلیغات در کروم 4

وقتیکه ad blocker فعال شد یک اطلاعیه مشابه با اطلاعیه Chrome’s popup blocker برای کاربر نمایش داده می شود که به کاربر می گوید که تبلیغات سایت های مزاحم را بلاک کرده است

بلاک تبلیغات مزاحم گوگل کروم 5

دیدیم که چگونه می توان بلاک تبلیغات در کروم را انجام داد. همانگونه که ملاحظه می فرمایید این ad blocker شباهتی به ابزارهای قدیمی خذف تبلیغات مزاحم ندارد. گوگل چندین بار در گذشته تاکید کرده است که این ابزار تنها برای این است که محیط وب را برای کاربران خود مناسب تر کند و در مقابل سایت هایی که تنها برای سود کاربران را مجبور به دیدن یا کلیک برروی تبلیغات نامروبط می کنند جلوگیری کند.

اگر کاربران تصمیم به استفاده از ابزار حذف تبلیغات گوگل کروم گرفته اند اما هنوز می خواهند که سایت هایی که محتوای خوبی دارند را ببینند می توانند از ابزار جدید گوگل برای حذف تبلیغات استفاده کنند که هر روز لیست سفید آن آپدیت می شود.

اما کاربرانی که به خاطر مسائل امنیتی قصد حذف تبلیغات را دارند می توانند از همان ad blocker سابق خود استفاده کنند زیرا این چیزی نیست که Google’s ad blocker برای آن طراحی شده باشد. آنتی ویروس های قوی همگی ابزارهایی برای این کار در اختیار کاربر قرار داده اند و بدون اینکه کاربر کاری انجام دهد از او در مقابل تبلیغات آلوده محافظت می کنند.

 


ابزار جدید گوگل برای بلاک تبلیغات در کروم Google Ad Blocker


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *