استخراج بیت کوین

مجرمان اینترنتی برای استخراج بیت کوین، از کامپیوتر کاربران فیسبوک مسنجر سو استفاده کردند. این مجرمان برای ماینیگ بیت کوین از منابع کامپیوترهای این کاربران استفاده می کنند.

محققان امنیتی در ترند مایکرو اعلام کردند که Digmine با هدف قرار دادن کاربران فیسبوک مسنجر ، با استفاده از بات ها، از منابع ماشین های قربانیان خود برای استخراج سکه استفاده کرده است. این حمله حتی ممکن است که به مجرمان سایبری این امکان را بدهد که یک حساب فیسبوک را به طور کامل در اختیار بگیرند.

استخراج بیت کوین

محققان امنیتی می گویند که این بات شناسایی شده، به گونه ای طراحی شده است که مانند یک فایل ویدیویی نمایش داده شود. این بات از طریق نسخه دسکتاپ ، فیسبوک مسنجر منتشر می شود. چنانچه شما مسنجر را برروی تلفن همراه استفاده کنید Digmine نمی تواند آنگونه که برنامه ریزی شده است فعالیت کند ولی با این وجود هنوز می تواند بسیار خطرناک باشد. یکی از خطرهای آن می تواند کنترل کامل حساب فیسبوک باشد. وجود این بات برروی کامپیوتر باعث پایین آمدن سرعت کامپیوتر می شود و همچنین می تواند با هک اکانت فیسبوک دوستان شما را نیز مورد هدف قرار دهد.

چنانچه حساب کاربری فیسبوک شما به گونه ای باشد که عملیات Lon in بصورت اتوماتیک انجام شود Digmine می تواند با درستکاری در حساب شما لینک هایی را برای دوستان شما ارسال کند.

سو استفاده این بات از فیسبوک هم اکنون محدود است ولی هیچ بعید نیست که مجرمان بخواهند حساب های فیسبوک را بدزدند و یا خود را در پشت آنها مخفی کنند.

همانگونه که می دانیم رشد بسیار سریع قیمت بیت کوین خیلی افراد را به این فکر انداخته که از این بازار سودی به دست بیاورند و یا بتوانند به استخراج بیت کوین بپردازند. این رشد قیمت کاربران معمول کامپیوتر را در مقابل هکرها و ماینرهای خلاف کار آسیب پذیر کرده است.

این افزایش قیمت بیت کوین منجر به آلوده سازی مخفیانه کامپیوترها توسط مجرمان اینترنتی برای استخراج بیت کوین و یا دیگر ارزهای دیجیتالی توسط منابع سیستم های کاربران عادی شده است. همچنین مجرمان را دوباره وارد تجارت تولید بات و این  بار برای استخراج بیت کوین کرده است.

بنابر گزارش ها، این بدافزار بر کاربران فیسبوک در کشورهای کره جنوبی، ویتنام، آذربایجان، اوکراین، ویتنام، فیلیپین، تایلند و ونزوئلا تاثیر گذاشته است ولی جای تعجب نخواهد داشت که  Digmine به کشورهای دیگر نیز به سرعت منتشر شود. کارشناسان امنیت اطلاعات، شرکت فیسبوک را از این موضوع مطلع کرده اند و از آنها خواسته اند تا برای جلوگیری از انتشار بیشتر این بدافزار اقدام نماید.

فیسبوک گفته است که تعداد زیادی از سیستم های اتوماتیک را برای جلوگیری از ارسال لینک به کاربران فیسبوک و مسنجر فعال کرده است. آنها می گویند که چنانچه به کامپیوتری مشکوک شوند به آن کاربر آنتی ویروس رایگان برای اسکن کردن کامپیوتر او ارائه می دهند. آنتی ویروس های مورد اعتماد فیسبوک که با آنها قرارداد دارد عبارتند از اف سکیور ، ترند مایکرو و ایست نود۳۲.

شما می توانید لیست کمپانی های امنیتی مورد اعتماد فیسبوک را در این قسمت مشاهده نمایید.

منبع : Independent

 


ماینرهای بیت کوین از هک فیسبوک مسنجر برای استخراج بیت کوین استفاده می کنند


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *