بیت کوین و اینترنت اشیا

متخصصین امنیتی می گویند که رشد قیمت بیت کوین می تواند منجر به افزایش حملات سایبری به خانه های هوشمند و اینترنت اشیا شود.

پدیده جدید Cryptojacking یا ربودن ارز رمز نگاری شده که در آن هکر ها و مجرمان از دستگاه های کامپیوتری قربانیان خود برای استخراج بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال استفاده می کنند در حال اوج گیری است. اما فقط کامپیوتر های معمولی و گوشی های هوشمند در معرض کریپتوجکینگ  Cryptojacking نیستند.

مرتبط : هکرها به دنبال استفاده از ارزش روز افزون بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی

دیگر ابزارهایی که در خانه از آنها استفاده می کنیم و به نظر بی خطر می رسند نیز در معرض تهدید قرار دارند. مانند ترموستات های متصل به اینترنت، لامپ های هوشمند، دوربین های داخل خانه یا محل کار و به طور کل هر چیزی که به اینترنت متصل می شود. شاید تا زمانیکه قبض برق یا نتیجه هک برایمان مشخص نشود متوجه نباشیم که قربانی یک حمله سایبری از نوع کریپتوجکینگ بوده ایم.

استخراج ارز دیجیتال نیازمند مقدار زیادی از قدرت پردازش است و بنابراین میزان زیادی انرژی صرف آن می شود. هر دستگاه هوشمند امروزی دارای ۳ عنصر کلیدی است که این سه عنصر برای هکر ها هر آنچه که نیاز دارند را فراهم می کند. عنصر اول دسترسی به اینترنت، عنصر دوم انرژی برق و عنصر سوم پردازش است. پس هر شی اینترنتی که به اینترنت اشیا متصل است می تواند بالقوه هدفی برای مجرمان کریپتوجکینگ باشد.

چندان ساده نیست که با دستگاه کامپیوتری که در حال استخراج بیت کوین است کاری انجام داد زیرا سرعت آن به شدت پایین می آید و باطری آن سریع تمام می شود. زمانی که با این امر روبرو شدید بدانید که به جای دریافت قبض برق ۵۰ هزار تومانی در این ماه قبض برقی ۱۵۰ هزار تومانی منتظر شما است و مورد هدف هکرها قرار دارید.

اما چگونه از این مشکل مطلع شوید و آن را حل کنید ؟ ابتدا به شرکت برق اعتراض کنید تا مطمئن شوید که در صدور قبض برق اشتباهی صورت نگرفته باشد. وقتی که مطمئن شدید میزان مصرف بدون تغییری در نوع مصرف شما بالا رفته است می توانید مطمئن شوید که مورد سواستفاده قرار گرفته اید و اگر آنها موفق شدند که یک بار به شما حمله کنند می توانند دوباره این کار را انجام دهند.

خوشبختانه راه هایی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آنها از اشیای اینترنتی خود و خانه هوشمند خود محافظت کنید. ابتدا به نقاطی که این مجرمان می توانند از طریق آنها وارد شوند رسیدگی کنید. نقاطی مانند کامپیوترها و لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند. مطمئن شوید که از یک محصول امنیتی مانند اینترنت سکیوریتی مطمئن برروی این دستگاه ها استفاده می کنید. از به روز بودن آنتی ویروس یا اینترنت سکیوریتی خود اطمینان حاصل کنید و همچنین نرم افزارهای خود را برای دریافت وصله های جدیدی که برای آنها آمده است به روز کنید. از سلامت وب سایت هایی که به آنها وارد می شوید مطمئن شوید و هر ایمیلی را باز نکنید. اگر شما نقاط شروع حملات سایبری را امن نگه دارید بیشتر راه را برای برقراری امنیت رفته اید. البته ما در مقاله ای به نام  ۲ راه ساده برای امن نگه داشتن WiFi در منزل در مورد امنیت اینترنت اشیا صحبت کرده ایم و چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید حتما آن را مطالعه فرمایید.

فراموش نکنید که هر چقدر قیمت بیت کوین بالاتر برود هکرها نیز تمایل بیشتری برای کریپتوجکینگ پیدا می کنند و اشیای اینترنتی و خانه های هوشمند می توانند قربانیان ساده ای برای آنها باشند.

مرتبط : چگونه اینترنت اشیا درحال تغییر امنیت سایبری است

مرتبط : ماینرهای بیت کوین از هک فیسبوک مسنجر برای استخراج بیت کوین استفاده می کنند

 


رشد قیمت بیت کوین و ریسک امنیتی آن برای اینترنت اشیا و خانه های هوشمند


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *