جرایم سایبری

متخصصان امنیت سایبری هشدار می دهند: اگر فکر میکنید سال ۲۰۱۷ سال بدی به خاطر جرایم سایبری بود، صبر کنید تا ببینید در سالهای آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

دکتر اریک کول، مدیر عامل Secure Anchor و مدیر فناوری سابق McAfee و (Lockheed Martin (LMT به فاکس بیزینس گفت: “ما تنها شروع آن را دیده ایم، جرایم سایبری بزرگ و بسیار سودآور است و ریسک کمی دارد… ما هنوز چیزی ندیده ایم.”

طبق گزارش FBI در سال ۲۰۱۶، خسارات مالی ایالات متحده از حملات سایبری ۱.۳۳ میلیارد دلار بود، افزایشی ۲۴ درصدی در مقایسه با سال قبل. تحقیق Accenture  نشان داد که تعداد هک ها احتمالا طی سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ بیش از ۲۷ درصد افزایش یافته است.

در طول سال ۲۰۱۷، موسسات و بنگاه های ایالات متحده از جمله کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) و غول مالی  (Equifax (EFX نقض های اطلاعاتی شدیدی را متحمل شدند. هک شدن Equifax سبب شد که سارقان بتوانند به اطلاعات شخصی بیش از ۱۴۵ میلیون آمریکایی دسترسی یابند که در سالهای آینده پیامدهای مالی سنگینی برای خواهد داشت. شرکت اوبر نیز در ماه نوامبر اعلام کرد که سال ۲۰۱۶ هک شده و سعی کرده با پرداخت ۱۰۰ هزار دلار به هکرها اطلاعات محرمانه را حفظ کند.

مرتبط : فاجعه اوبر: بازهم شروع شد

آقای کول که عضو انجمن امنیت سایبری برای رییس جمهور بیل کلینتون و مشاور امنیت بیل گیتس نیز بوده است گفت که مجرمان سعی دارند از جرایم اینترنتی دور شوند، زیرا اغلب آنها بازیگران بین المللی از کشورهایی بدون قانون جرایم سایبری و معاهدات استرداد هستند. این بدان معناست که حتی زمانی که مقامات متوجه شوند چه کسی مسئول حمله است  ،که این به خودی خود چالش بزرگی است، هیچ راهی برای مجازات مجرمان ندارند.

آقای کول گفت ایالات متحده برای شروع مبارزه با این مشکل  باید با کشورهای دیگر و سازمان ملل متحد برای اجرای قوانین بین المللی در زمینه جرایم اینترنتی همکاری کند.  او گفت اجرای قوانین هر کشوری درکل “بی فایده است”، زیرا اغلب اوقات جرایم در کشور دیگری انجام می شود.

کول افزود: دولت می تواند مجازات هایی را برای اجرا نشدن روش های مناسب امنیتی اجرا کند. برای مثال، شرکتی مانند Equifax نتوانست آسیب پذیری های نرم افزاری را به روز رسانی کند که منجر به  افشای بیش از ۱۴۵ میلیون اطلاعات شناسایی شخصی آمریکایی ها شد و با هیچ مجازات مشخصی برای در معرض خطر مالی قرار دادن مصرف کنندگان روبرو نشد.

در حالی که کول گفت متخصصان امنیتی در تلاش هستند تا بفهمند تکامل حملات سایبری در آینده چگونه خواهد بود، به اعتقاد او احتمال حمله به زیرساخت های حیاتی ایالات متحده، از جمله تامین آب و شبکه برق وجود دارد. این احتمال بسیار قوی است که “جنگ اطلاعاتی واقعی” بتواند کشورها را ویران کند و موجب کشته شدن افراد شود.

در عین حال، لازم است که تیم های امنیتی بسیار فعال باشند، زیرا متاسفانه نرخ جرایم سایبری بسیار افزایش یافته است.

بازی “مجرمان سایبری” بسیار ساده است، آنها تنها نیاز دارند تا یک نقطه ضعف پیدا کنند. ما و تمام دست اندرکاران امنیت سایبری باید همه آنها را پیدا کنیم و اجازه ندهیم که مجرمان به اهداف خود برسند.

مرتبط : سال ۲۰۱۶ بد بود و سال ۲۰۱۷ بسیار بدتر

منبع : فاکس بیزنس

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *