برنده جام جهانی ویروس ها 2018

تنها ۳۲ کشور برای رقابت به جام جهانی راه یافتند اما این رقابت در دنیای سایبری به گستره تمام دنیا می باشد. اف سکیور یک شبکه جهانی از سرورهای هانی پات را گسترش داده است که توجه مهاجمان سایبری و هکرها را به خود جلب کند و از آخرین اتفاقات امنیت سایبری مطلع است. پس از گذشت یک سال از راه اندازی هانی پات های جدید اف سکیور محققان این شرکت فنلاندی کشورهایی که دفاع سایبری قوی دارند را معرفی کردند و همچنین کشورهایی که نیاز به خط دفاع مستحکم تری دارند را نیز شناسایی کردند.

حالا که منتظر فینال جام جهانی هستیم تصمیم گرفته ایم که مشخص کنیم کدام کشورها برنده جام جهانی ویروس ها و بدافزارها شده اند. نتیجه شاید برای همه شگفت آور باشد و شاید بتوان جام جهانی ویروس ها را جام شگفتی ها نامید.

 

بالاترین امتیازات :

جام جهانی ویروس ها

حریفان بسیار قدرتمندی که نامشان در جدول رده بندی بالا آمده است برنده های سال ۲۰۱۷ بوده اند، اما اینکه کدام کشور برنده جام ۲۰۱۸ است شاید برایتان عجیب باشد.

زمانی که شما در تمام دنیا سرورهای هانی پات دارید لازم نیست که منتظر نتایج دیگران بمانید. بنابراین در اینجا نام برنده های جام جهانی ۲۰۱۸ ویروس ها و بدافزارها را که در این هفته توسط کمپانی اف سکیور اعلام شده است را در زیر می توانید مشاهده کنید

 

برنده جام جهانی ویروس ها 2018

با وجود اینکه ایالات متحده امریکا حتی نتوانست در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ بالا بیاید اما نام آنها در جام جهانی ویروس ها اول است و پس از آن کشورهای هلند، فرانسه، ایران، ایتالیا و کشور میزبان جام جهانی روسیه قرار دارند.

حضور روسیه در مرحله یک چهارم جام جهانی به نوعی شگفتی بود و نشان دهنده قدرت این کشور بعنوان میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ بود. شاید سقوط جایگاه روسیه در جدول جام جهانی بدافزارها از سید اول به سید ششم نیز باعث شگفتی شما باشد.

وقتی که صحبت از ملیت است ، ویروس ها و بدافزارها نیز تا حدی مانند بازیکنان جام جهانی هستند. تیری هانری برترین گلزن فرانسوی ها بود ولی امروز او کمک مربی تیم بلژیک است. همانند بازیکنان که می توانند در تیم های دیگر مربی و یا سرمربی شوند ، وجود یک کشور در لیست مهاجمین سایبری نیز ملزوماً نشانگر وقوع حمله از داخل آن کشور نیست. روش های مختلفی وجود دارد که حمله ها می تواند از یک کشور انجام شود ولی با استفاده از پراکسی ، VPN ، TOR و زیرساخت های پیشرفته تر منبع حملات از کشور دیگری باشد.

ایران با دفاعی آهنین یکی از شگفتی های جام جهانی ۲۰۱۸ بود و توانست در جام جهانی ویروس ها هم جایگاه دفاعی خوبی را به خود اختصاص دهد و باعث شگفتی شود.

بنا بر بررسی های اف سکیور بیشترین بدافزارها از گونه های میرای Mirai بوده است که باعث بزرگترین حملات DDoS در طول تاریخ شدند. این حمله در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد اما داده ها نشان می دهد که دستگاه های IoT مانند دوربین ها و روترها همچنین هدف های بالقوه هستند.

هانی پات های اف سکیور بیشترین تهدیدات را در کشورهای اتریش، امریکا، انگلستان و آلمان گزارش کرده اند. اما همانند جام جهانی فوتبال که تمام کشورها را در کنار یکدیگر قرار می دهد ویروس ها نیز می توانند تمام کشورها را برای مقابله با آنها در کنار هم قرار دهد.

مرتبط : اف سکیور بزرگترین کمپانی امنیت سایبری اروپا

مرتبط : امنیت سایبری به زبان ساده

منبع : The World Cup of Malware


     جام جهانی ویروس ها ۲۰۱۸


 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *