معاون رشد مهارتهای سایبری در مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس می گوید که آنها در حال بازرسی و تحقیق در مورد ریسک های احتمالی امنیتی استفاده از بیت کوین از طرف دولت هستند.

او می گوید که ” برای ما هرچیزی که بتواند برروی کشور تاثیر بگزارد اهمیت دارد و جالب است، بیت کوین هم یکی از مسائل بسیار مهم روز است.” کار کردن برروی ارزهای رمزنگاری شده شامل ارزیابی نوع کارکرد آنها نیازمند بررسی های سخت گیرانه است ولی در عین حال استفاده از مزایای بلاک چین نیز مهم است.

رشد خیره کننده قیمت این ارز رمزنگاری شده کوین از حدود ۱۰۰۰ دلار در ابتدای امسال تا نزدیک ۱۷۰۰۰ دلار در هفته گذشته نظر موسسات سرمایه گذاری را به خود جلب کرده است و همچنین چشم دولت ها را هم گرفته است. آنها به دنبال وضع قانون برای ذات قانون ناپذیر بلاک چین هستند.

در حال حاضر قانونی برای خرید و فروش ارز دیجیتالی در سایت ها وجود ندارد و امروز صدها دستگاه ATM در سرتاسر بریتانیا وجود دارد که از طریق آنها می توان ارزهای دیجیتالی را خرید کرد. در امریکا البته قوانینی برای استفاده از این ماشین های ATM وضع شده است مانند چک کردن کارت شناسایی و عکس گرفتن از هر کسی که از این ماشین ها استفاده می کند.

مقامات انگلیس در حال وضع قانون های سخت گیرانه تری برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی هستند تا نگرانی خود را از پول شویی و پرداخت نشدن مالیات برطرف کنند. البته این افزایش قیمت، بیت کوین را هدفی برای هکرها نیز کرده است. هکرها هفته گذشته از یک بنگاه معامله ارز دیجیتالی مبلغی معادل ۷۳ میلیون دلار بیت کوین سرقت کردند.

مرتبط : هکرها به دنبال استفاده از ارزش روز افزون بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی

حالا مقامات به دنبال تغییر قوانین مربوط به پول شویی در اروپا هستند که صراف های آنلاین را مجبور کنند که نحوه معاملات و مشتریان خود را معرفی کنند.

این مقام دولتی انگلیس می گوید که ما می خواهیم از قسمتی از این تکنولوژی استفاده کنیم و می خواهیم بدانیم که چگونه کار می کند و اینکه آیا امن است یا خیر.

مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس که به NCSC نیز مشهور است، هم با شرکت های خصوصی و هم با دولت انگلیس همکاری می کند تا به آنها برای مبارزه با حملات و جرایم سایبری کمک کند. آنها می گویند که نداشتن اطلاعات کافی درباره این تکنولوژی و ارزهای رمزنگاری شده چالشی برای بریتانیا است.

NCSC با استارت آپ های تکنولوژی در انگلیس همکاری می کند تا در این باره زودتر به هدف خود برسد.

در زیر می بینید که چند روز طول کشیده که قیمت بیت کوین به مبلغ سمت راست برسد

قیمت

چند روز

$۱,۰۰۰

۱,۷۸۹

$۲,۰۰۰

۱,۲۷۱

$۳,۰۰۰

۲۱

$۴,۰۰۰

۶۲

$۵,۰۰۰

۲۱

$۶,۰۰۰

۴۸

$۷,۰۰۰

۱۳

$۸,۰۰۰

۱۷

$۹,۰۰۰

۷

$۱۰,۰۰۰

۳

$۱۱,۰۰۰

۱۲ ساعت

$۱۲,۰۰۰

۷

$۱۳,۰۰۰

۱۵ ساعت

$۱۴,۰۰۰

۴ ساعت

$۱۵,۰۰۰

۱۰ ساعت

 

همانطور که می بینید برای اینکه قیمت به ۱۰۰۰ دلار برسد ۱۷۸۹ روز طول کشیده بود. اما امروز فقط در ۱۰ ساعت این ارز دیجیتالی رشد ۱۰۰۰ دلاری تجربه میکند و از قیمت ۱۴۰۰۰ به ۱۵۰۰۰ دلار می رسد.

مرتبط : برقراری امنیت ارز دیجیتال به زبان ساده

بیت کوین توسط موسسات مالی بسیار بزرگ کنار گذاشته شده است ولی بورس سی بوئه Chicago Board Options Exchange  معامله آتی این ارز رمزنگاری شده را شروع کرده است که این خبر نیز تاثیر زیادی برروی رشد اخیر بیک کوین داشته است.

با افزایش بسیار زیاد ارزش بیت کوین در هفته گذشته موجودی در چرخه آن به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

 

منبع : تلگراف

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *