بیت کوین (Bitcoin) یک ارز دیجیتالی می باشد که در چند ماه‌ گذشته، بخش زیادی از اخبار را به خود اختصاص داده است چرا که قیمت این ارز دیجیتالی به شدت در تلاطم بوده است .

بسیاری که بیرون از دنیای دیجیتال هستند، این تلاطمات را نادیده گرفتند، اما کسانی مانند ما که در حباب فناوری بودند این تغییرات را رصد کردند. با این حال هنوز بخش بزرگی از جمعیت وجود دارد که ارزهای رمزپایه را درک نمی کند و آن را نمی شناسند.

بیت کوین چیست ؟

بیت کوین

 

به گفته جیک فاکس، مدیر عامل شرکت Casinopedia، “بیت کوین اساسا یک ارز دیجیتال برای عصر دیجیتال است.”  بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که به صورت الکترونیکی ایجاد و ذخیره می شود. هیچ فرم فیزیکی برای این ارز دیجیتالی وجود ندارد – آنها چاپ یا ضرب نشده اند. بیت کوین، غیرمتمرکز است، به این معنی که دارای قدرت یا مدیر مرکزی نیست. جزئیات هر معامله ای که به صورت فرد به فرد انجام می شود در یک فهرست آنلاین ثبت می شود که بلاک چین نام دارد و به طور مستمر مورد بازرسی قرار می گیرد.

 

 

برای تولید بیت کوین، مردم از نرم افزار رایانه برای حل مسائل ریاضی استفاده می کنند و در عوض میتوانند این ارز دیجیتال را استخراج کنند. این کار تحت عنوان استخراج(mining) شناخته می شود. با وجود این که گفته می شود در مجموع تنها ۲۱ میلیون بیت کوین می تواند استخراج شود، هر کسی می تواند به جامعه آنلاین و “استخراج” بپیوندد. از آنجا که که این نرم افزار متن‌باز است، فعالیت استخراج و شبکه کلی می تواند توسط همه افراد نظارت و تنظیم شود تا اطمینان حاصل شود که شبکه با ثبات و ایمن باقی می ماند.

 

چگونه بیت کوین را ایمن دخیره کنیم ؟

برای ذخیره ایمن بیت کوین، توصیه می شود که کاربر کیف پولی امن که توسط افراد زیادی استفاده می شود را برروی دسکتاپ یا دستگاه تلفن همراه خود داشته باشد. هر کیف پول از طریق رمزنگاری، ایمن شده و با رمز عبور، قابل دسترسی است. برای اطلاعات بیشتر در مورد امنیت ارزهای رمزپایه این قسمت را مطالعه کنید : امنیت بیت کوین

این مسائل برای یک فرد عادی در خیابان، کاملا بی معنی است. دکتر کوین کران، استاد بهداشت سایبری در دانشگاه اولستر معتقد است مشکل این است که “بسیاری از مردم به سادگی مطمئن نیستند که چگونه معاملات بیت کوین را انجام دهند و بر این باورند که در حال حاضر خطرات بیش از این مزایا هستند. خرید، فروش، ذخیره سازی این ارز رمز پایه دیجیتالی عملا هنوز فراتر از آن چیزی است که ما بتوانیم انتظار داشته باشیم که مردم درک کنند.”

با این حال بیت کیون اخیرا توجه سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کرده است و همین امر به این ارز کمک می کند تا ارزشش بالاتر رود. بیت کوین خوش شانس بوده است و باز هم انتظار بیشتری از آن می رود. این سرمایه گذاران اغلب با خوش بینی تمام به بیت کوین نگاه می کنند. با وجود این، بسیاری از افراد به خاطر جرم ها و بزهکاری های اطراف این ارز، احتیاط پیش گرفته اند.

عدم اطمینان در خصوص امنیت سایبری که بیت کوین را احاطه کرده است یکی دیگر از دلایلی است که بسیاری از افراد در مورد این نوع سرمایه گذاری شک و تردید دارند.

اندرو فوکس کروفت، مدیر منطقه ای انگلیس، ایرلند و نوردیکز در Radware، ادعا می کند که “به طور طبیعی، با توجه به افزایش ارزش و محبوبیت این ارز ، ما انتظار داریم که فعالیت های باج افزار ها بیشتر شود. بیت کوین ارزی است که مجرمان امنیتی در Darknet آن را نسبت به انواع دیگر ارزهای دیجیتالی ترجیح می دهند و همچنین این ارز، انتخاب اخاذان و مجرمان سایبری می باشد. همانطور که ارزش آن بالا می رود، مجرمان سایبری بیش از قبل برای پرداخت هایشان به این نوع ارزهای دیجیتالی اطمینان می کنند. کیف پول ها و مبادلاتی که از طریق این ارز ها انجام می شوند نیز مورد حمله دائمی مجرمان است. در گذشته، گروه های هکتیویسم مثل Anonymous، پس از رد کردن فرایند پرداخت باج توسط ویکی لیکس ، حملاتی را علیه PayPal آغاز کردند .”

هیچ کس واقعا نمی تواند بگوید که آیا ارز دیجیتالی می تواند از پولی که در حال حاضر استفاده می شود جلو بزند. همچنین هیچ کس نمی تواند بگوید که آیا قیمت این ارز پرطرفدار دیجیتال همچنان به صعود خود ادامه می دهد. برخی از کارشناسان صعود ارزش بیت کوین را به عنوان یک حباب ارزیابی می کنند و این موجب شده است که بسیاری افراد نگران زمانی باشند که این حباب می ترکد.

 

مرتبط : ماینرهای بیت کوین از هک فیسبوک مسنجر برای استخراج بیت کوین استفاده می کنند

منبع :  IT SECURITY GURU

 


بیت کوین ارزی دیجیتال، برای عصری دیجیتال


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *