حدود ۴ سال است که ما به SaaS توجه کرده ایم. صادقانه بگوییم، به عنوان یک شرکتِ نرم افزاری، جلب توجه دیگران سخت بود. با همه ی اینها، تیم ما همچنان به راهش ادامه داد، مقاومت کرد و گاهی راه سختی برای اطمینان از کارایی ِ SaaS پیمود. در حال حاضر این نرم افزار به عنوان یک سرویس (به خوبی مقرر و پابرجا شده است . سازگارترین اپلیکیشن ها برایِ SaaS مثلِ مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، برنامه‌ریزی منایع سازمانی (ERP) در آستانه ی بهروری هستند. یک بازار دیگر SaaS نیز به سرعت در حال رشد است و درآمدهای جهانی آن بیش از ۵۰۰ میلیون دلار است.

اپلیکیشن های امنیتیِ SaaS گاهی تحتِ عنوانِ ” امنیت به عنوان یک سرویس” شناخته میشوند که فواید مشابهی در اختیار میگذارد. در واقع برخی از برنامه های امنیتی SaaS مزایای بیشتری نیز دارند. Hosted Email Security یک روش بسیار مقرون به صرفه برای محافظت از سیستم ایمیل های شما ارائه می دهد. چنین خدمات ایده آلی برای تمام انواع مشتریان مناسب است. به عنوان مثال خدماتِ Trend’s IMHS Hosted Email میزبانی تمام مشتریان را به کوچکی ۵ تا ۵۰۰۰۰ بزرگی واحد به عهده میگیرد.

یکی دیگر از موفقیت های اپلیکیشن امنیت به عنوان یک سرویس، اسکن و ارزیابی آسیب پذیری است. همچنین به عنوان یک مدلِ ترکیبی شناخته میشود زیرا اکثر این قابلیت ها در cloud با برخی از عناصر قرار داده شده و در شبکه مشتری انجام می شود.

با این حال، تمام برنامه های امنیتی مناسب نیستند. اگر شما بخواهید تمام ترافیک اینترنت خود را از طریق دروازه های امنیتی SaaS جریان دهید این موضوع قابل بحث است. ترافیک پروکسی فایروال و وب ممکن است به دلیل حجم ترافیک به بهترین وجه امکان پذیر باشد. برنامه های کاربردی Endpoint Security که نیازمندِ به همکاری مداوم با عناصر شبکه داخلی یا مشتریان بزرگتر با شبکه های تقسیم شده هستند، ممکن است برای ارائه دهندگان SaaS بسیار پیچیده باشد. در این موارد گاهی اوقات ،ارائه دهنده خدمات امنیتی مدیریت شده (MSSP) مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه شرکت ها باید ترکیبی از امنیت خالص SaaS، امنیت ترکیبی SaaS، خدمات امنیتی مدیریت شده و راه حل های پیش فرض (Private Cloud) را انتخاب کنند. این بستگی به برنامه های کاربردی و تحقیق در مورد شبکه دارد که از کدام یک استفاده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *