2016-06-09_10-27-04

آینده ای ناامیدکننده خواهیم داشت: ویروس های کامپیوتری جدید مهمل و مزخرف هستند. کمی به گذشته فکر کنید، به زمانی که تا چشم کار می کرد درخت می دید، در آن زمان ویروس های کامپیوتری صرفا صداها و انیمیشن های احمقانه و بچگانه تولید می کردند، در حالی که مشغول پاک کردن فایل هایتان بودند. امروزه ویروس ها بی صدا وارد وبکمتان می شوند، رمزعبورهایتان را می دزدند، از سیستم هایتان برای Bitcoins خود استفاده می کنند و سرورهای آفلاین بازی ها را بدست می گیرند.

امروزه می توانید با یک بازدید مجازی از The Malware Museum یا موزه بدافزارها، برخی از ویروس های لوکس و قدیمی را ملاقات کنید. در واقع این موزه مجموعه ای از ویروس ها و بدافزاهای مربوط به دهه ۸۰ و ۹۰ است که اکنون در حالت امن بر روی مرورگرتان اجرا می شوند؛ به عبارت دقیق تر شما آنها را به صورت تعداد زیادی انیمیشن های رنگارنگ، موسیقی های bleepy و حتی پیام های “خوش آمدگویی” می بینید.

شاید حتی تصور اینکه سیستم تان هر یک از این ویروس ها را داشته باشد نیز وحشتناک باشد، مثلا ویروس های wailing ambulance یا صدای آژیر آمبولانس یا حتی  set DOS on fire، یا ویروسی که شما را برای دود سیگار تشویق می کرد یا encourage you to smoke jazz cigarettes، یا حتی ویروس bleep the State Anthem of the Soviet Union. برخی از ویروس ها تصاویر خوب و جذابی را ترسیم می کردند draw pretty pictures، در حالی که برخی دیگر به عکس draw trippy pictures, man. ویروس هایی وجود داشت که واقعا تکنو بودند really into techno. بعضی از آنها نیز cool bouncy balls داشتند.

دو تا از ویروس های مورد علاقه خود من، یکی Disk Destroyer است، که شما را به پاک کردن فایل هایتان تهدید می کند، اما در عین حال اجازه نجات دادن آنها را نیز به شما می دهد؛ و دیگری ویروس CRASH.COM است، که تعدادی حروف نامفهوم و رنگارنگ هستند که حرکت می کنند، و طوری جذابند که من دوست دارم یکی از این ویروس ها را داشته باشم.

شما کدامیک را دوست دارید؟ بهتر است نگاهی به آنها بیندازید! نگران نباشید، کاملا امن است: به عبارتی همه آنها خنثی شده هستند و داخل یک شبیه ساز DOSBox اجرا می شوند، بنابراین هیچ خطری وجود ندارد که بتوانند دیسک های فلاپی تان را آلوده کنند. حتی می توانید برخی از آنها را به عنوان یادگاری نیز دانلود کنید.

موزه بدافزارها حاصل همکاری بین Jason Scott، متصدی TEXTFILES.COM و opener Infocom cabinet، و نیز Mikko Hypponen، مدیر ارشد تحقیقات شرکت اف سکیور، می باشد.

1 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *