امنیت اینترنت اشیا

 امنیت اینترنت اشیا : به گفته کارشناسان، با افزایش حملات سایبری در سراسر جهان، اطمینان از امنیت اکوسیستم دستگاه های متصل با اینترنت اشیاء (IoT) ، تمرکز کلیدی شرکت ها در سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

اینترنت اشیا یک شبکه رو به رشد از دستگاه های متصل به نت است که می تواند از طریق اینترنت قابل دسترسی باشد.

فرانکلین جونز، بازاریاب امنیتی Juniper Networks  میگوید:” دستگاه های IoT موجب نگرانی مصرف کنندگان شده است. ما رشد قابل توجهی در این تجارت مشاهده میکنیم که به جای محافظت از هر نقطه پایانی، کل شبکه را محافظت میکند. این کار باعث به حداقل رساندن خطرات و هزینه های مربوط به حفظ امنیت اینترنت اشیا و دستگاه های متصل به آن می شود.”امنیت اینترنت اشیا

براساس گزارش Gartner، هزینه های جهانی برای محصولات و خدمات امنیتی اطلاعات تا ۹۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ رشد خواهد کرد. امنیت اینترنت اشیا در این میان سهم قابل توجهی خواهد داشت.

Srinivasan C R، مدیرِ ارشد Tata Communications میگوید: ” در حال حاضر هرچه قدر که فناوری هوشمند و اینترنت اشیا، گسترده تر میشود، حفاظت از داده های مشتری نیز مهم تر میشود. از آنجا که نقض داده ها، اطلاعات حساس را فاش میکند و میتواند تاثیر فیزیکی مستقیم داشته باشد.”

او میگوید که شرکت ها باید به طور استراتژیک چارچوب نسل بعدی را برای به حداقل رساندن ریسک ها، به عنوان مقررات امنیت سایبری توسعه دهند.

وی اضافه میکند: “در سال ۲۰۱۸، نقض امنیت باید به عنوان مساله ای اجتناب ناپذیر شناخته شود … در نتیجه، تمرکز از پیشگیری به انعطاف پذیری تغییر می کند.”

در ماه می سال ۲۰۱۷ ، نزدیک به ۱۰۰ کشور، توسط یک حمله باج افزاری سایبری بزرگ آسیب دیدند.  باج افزار نوعی نرم افزار مخرب است که کامپیوتر را آلوده می کند و دسترسی کاربران را محدود می کند تا زمانی که باج پرداخت شود و بعد از آن قفل را بازگشایی میکند.

جونز اضافه میکند: مطالعه اخیر PwC و Juniper Networks نشان داد که امنیت مهمترین اولویت برای همه مدیران عامل و مدیران ارشد شرکت ها میباشد.

 


امنیت اینترنت اشیا اولویت اصلی در سال ۲۰۱۸ میباشد


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *