آنتی ویروس بیت دیفندر

در طی یک اتفاق عجیب «آنتی ویروس بیت دیفندر» در روز جهانی اینترنت امن از کار افتاد. روز اینترنت امن ششم ماه فوریه هر سال است. کاربران «آنتی ویروس Bitdefender» گزارش دادند که این نرم افزار امنیتی ناگهان در این روز از کار افتاده است. بعد از نصب آپدیت جدید کاربران بیت دیفندر با این پیغام خطا مواجه شدند ” Bitdefender Security Service has encountered a critical error” که معنی فارسی آن می شود سرویس امنیتی بیت دیفندر با یک خطای بحرانی مواجه شده است. این پیغام برای برخی دیگر متفاوت بوده است و آنها برروی صحفه کامپیوترشان این پیغام خطا را دیدند ” The Bitdefender Security Service (vsserv.exe) is unavailable at the moment” که یعنی سرویس امنیتی بیت دیفندر (vsserv.exe) اکنون در دسترس نمی باشد.

هر دوی این خطاها به دلیل به آپدیت روز ۶ فوریه رخ دادند. در طی این به روز رسانی، بیت دیفندر نمی توانست با vsserv.exe که فایلی اجرایی است ارتباط برقرار کند. این فایل اجرایی قسمتی از سرویس های ویندوز است که نامش Bitdefender Virus Shield می باشد.

کاربران آنتی ویروس بیت دیفندر در بلاگ این کمپانی گزارش این خطا را دادند. میزان این گزارش ها آنقدر زیاد بوده است که کمپانی این صحفه را هم اکنون غیر فعال کرده است.

آنتی ویروس بیت دیفندر - خطا

 

بعد از اینکه کار بر سیستم خود را ریبوت می کند با پیغام خطای جدیدی مواجه می شود. این پیغام خطا می گوید که سرویس های بیت دیفندر پاسخگو نیستند. که دلیل این پاسخگو نبودن همان عدم برقراری ارتباط با فایل اجرایی vsserv.exe است.

آنتی ویروس بیت دیفندر - روز جهانی اینترنت

طبق بیانیه ای که بیت دیفندر داد دلیل این مشکل آپدیت نرم افزار به صورت ناقص بوده است و پای هکری در میان نبوده است. این مشکل تنها برای کاربرانی که به روز رسانی را نتوانسته اند کامل دریافت کنند اتفاق افتاده است. این کمپانی امنیتی در بیانیه خود ادامه می دهد که کاربرانی که توانسته اند آپدیت ها را کامل دریافت کنند با این مشکل مواجه نشده اند.

 

چگونه مشکل سرویس امنیتی بیت دیفندر را حل کنیم

برای آنهایی که با این باگ روبرو شده اند ۲ راه وجود دارد تا بتوانند این مشکل را حل کنند. روش اول که توسط Bitdefender ارائه شده است نصب آپدیت جدید و ریبوت کردن کامپیوتر است. اما متاسفانه این روش برای همه پاسخ نمی دهد و مشکلشان را حل نمی کند. این دسته از کاربران بیت دیفندر مجبور هستند که نرم افزار را حذف (Uninstall) کنند و مجدد آن را نصب کنند تا آنتی ویروس بتواند صحیح کار کند.

روش اول : آپدیت بیت دیفندر

اگر شما با یکی از پیغام های خطای بیت دیفندر مواجع شدید می بایست آپدیت های جدید نرم افزار را که توسط کمپانی ارائه شده است را دریافت کنید. برای انجام این کار باید برروی آیکون بیت دیفندر که برروی صحفه نمایش شما است راست کلیک نمایید و گزینه Update Now را انتخاب کنید.

آپدیت آنتی ویروس بیت دیفندر

پس از به روز رسانی آیکون Bitdefender  می بایست از خاکستری به قرمز تغییر پیدا کند. زمانیکه قرمز شد کامپیوتر خود را ریبوت کنید. برخی از کاربران گزارش داده اند که برخی اوقات بعد از دریافت آپدیت جدید آیکون قرمز نمی شود. حتی اگر قرمز نشده باشد عملیات ریبوت را انجام دهید.

وقتیکه ریبوت کردید و دوباره وارد شدید آیکون آنتی ویروس بیت دیفندر مانند عکس زیر باید قرمز شده باشد.

Bitdefender آنتی ویروس

روش دوم : حذف آنتی ویروی بیت دیفندر و نصب مجدد آن

اگر از روش قبلی جواب نگرفتید و آنتی ویروس هنوز به درستی کار نمی کند می بایست آن را حذف کرده و مجدد نصب کنید. این عملیات را می توانید از طریق Uninstall Programs که در قسمت Control Panel وجود دارد انجام دهید.

بعد از اینکه نرم افزار را حذف کردید و مجدد نصب کردید نیاز دارید که آن را آپدیت کنید. این عملیات ممکن است که کمی زمان بر باشد پس باید صبور باشید. وقتیکه آپدیت آنتی ویروس بیت دیفندر به اتمام رسید می توانید شروع به کار کردن نمایید.

 

مرتبط : انتخاب بهترین آنتی ویروس سال ۲۰۱۸ – مقایسه قیمت و قابلیت

مرتبط : بررسی آنتی ویروس آویرا ،عملکرد عالی، آنتی ویروس رایگان AVIRA شاید کافی باشد

مرتبط : چرا کامپیوترم کند شده؟ راه حل برای ویروس هایی که عملکرد را کند می کنند

منبع : bleepingcomputer.com

 


آنتی ویروس بیت دیفندر در روز جهانی اینترنت امن از کار افتاد


 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *