گوشی آیفون گم شده

اگر آیفون یا آی پد خود را گم کرده و یا فکر می کنید که آن را از شما دزدیده اند، برای پیدا کردن گوشی آیفون گم شده خود می توانید از این روش ها استفاده کنید. برای حفاظت از اطلاعات روی گوشی آیفون گم شده خاموش نیز راه هایی وجود دارد که با مسائل امنیتی ای همراه است که در اینجا به آنها می پردازیم.

چنانچه می خواهید گوشی آیفون گم شده خود را پیدا کنید ابتدا می بایست بدانید که آیا قابلیت Find My iPhone فعال بوده است یا خیر.

 

گوشی آیفون گم شده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیدا کردن گوشی آیفون در صورت فعال بودن قابلیت Find My iPhone

شما می توانید با استفاده از قابلیت Find My iPhone آیفون خود را پیدا کنید. برای امنیت اطلاعات موجود برروی آیفون و همچنین بازگرداندن این اطلاعات کارهایی باید انجام دهید که در اینجا به آنها اشاره می کنیم.

۱- ابتدا می بایست از طریق کامپیوتر خود وارد icloud.com/find شوید و یا چنانچه از طریق آیفون و یا آی پدی دیگر این کار را انجام می دهید باید روی اپلیکیشن Find My iPhone کلیک کنید
۲- پس از وارد شدن به اپلیکیشن ، Apple ID و Password گوشی آیفون گم شده خود را وارد نمایید. حالا در اینجا شما می توانید موقعیت تمام دستگاه های خود را که با آن Apple ID ثبت شده اند را رد یابی کنید. اگر موقعیت گوشی آیفون شما در نقشه به شما نزدیک است می توانید صدایی از آن ساطع کنید تا به شما در پیدا کردن گوشی آیفون کمک کند. برروی Play Sound  کلیک کنید.
۳- اگر در پیدا کردن گوشی آیفون خود به مشکل خوردید و آن را دورتر از محل خود یافت کرده اید می بایست گزینه Lost Mode را فعال کنید. شما می توانید از راه دور گوشی آیفون خود را قفل کنید. البته برای این کار نیاز دارید تا کد عبور گوشی خود را وارد کنید. شما پس از قفل نمودن گوشی آیفون گم شده می توانید آن را ردیابی کنید.
۴- پیشنهاد می کنیم که بعد از انجام عملیات اولیه به پلیس اطلاع رسانی کنید و شماره سریال گوشی آیفون خود را به آنها دهید تا بتوانند آن را ردیابی کنند.
۵- شما همچنین می توانید تمام اطلاعات موجود برروی آیفون را از راه دور پاک کنید تا کسی به آنها دسترسی نداشته باشد. زمانیکه شما اطلاعات موجود برروی گوشی آیفون خود را از راه دور پاک می کنید، تمام آنچه برروی آن دارید از بین می رود و شما حتی دیگر نمی توانید آن را توسط اپلیکیشن Find My iPhone و یا iCloud ردیابی کنید.

اگر گوشی آیفون خاموش یا آفلاین باشد چگونه آن را پیدا کنید ؟

شما نمی توانید گوشی آیفون خاموش و یا آفلاین خود را ردیابی کنید. اما می توانید که آن را از راه دور برروی Lost Mode گذاشته و یا آن را قفل کنید. همچنین شما می توانید دستور Erase iPhone را نیز برای آن ارسال کنید و به محض اینکه گوشی به اینترنت متصل شود تمام اطلاعات موجود برروی آن پاک خواهد شد.

وقتی که گوشی آیفون خود را پیدا کردید چگونه آن را از حالت Lost Mode خارج کنید ؟

شما می توانید با وارد کردن پسورد برروی گوشی آیفون آن را از حالت Lost Mode خارج کنید. همچنین می توانید از طریق iCloud.com و یا Find My Apple نیز این کار را انجام دهید.

پیدا کردن گوشی آیفون گم شده در صورت غیر فعال بوده Find My iPhone

چنانچه شما قبل از گم کردن آیفون یا آی پد خود قابلیت Find My iPhone آن را فعال نکرده باشید نمی توانید آن را ردیابی کنید. اما با دنبال کردن بقیه مطلب می توانید از اطلاعات موجود برروی آن حفاظت کنید.

۱- اولین کاری که باید انجام دهید این است که پسورد Apple ID خود را تغییر دهید تا جلوی سارقین را از ورود به iCloud خود بگیرید
۲- پسورهای تمام حساب های کاربری که برروی گوشی آیفون خود داشته اید را تغیر دهید. کلمه عبور اکانت ایمیل، حساب کاربری فیسبوک، اینستاگرام و بقه آنها همگی باید تغییر کند.
۳- حتما به پلیس گزارش دهید و شماره سریال گوشی آیفون گم شده خود را در اختیار آنها قرار دهید تا بتوانند در صورت امکان آن را ردیابی کنند و یا در صورت پیدا شدن گوشی بتوانند صاحب آن را پیدا کنند.

نکته امنیتی :

قابلیت Find My iPhone تنها راهی است که میتواند شما را در پیدا کردن گوشی آیفون گم شده خود کمک کند. پس همیشه آن را فعال نگه دارید. چنانچه شما از محصولات امنیتی که قابلیت ردیابی کردن آیفون را دارند ( مانند اف سکیور موبایل سکیوریتی ) نیز استفاده کنید می توانید آیفون خود را ردیابی و یا اطلاعات آن را از راه دور پاک کنید. پس اگر نمی خواهید از گزینه Find My iPhone استفاده کنید حتما محصول امنیتی که قابلیت ضد سرقت دارد را برروی تلفن همراه خود نصب کنید.

 


پیدا کردن گوشی آیفون گم شده و مسائل امنیتی در ردیابی گوشی آیفون


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *