هکر شدن

بازار کار امنیت سایبری در حال حاضر با کمبود نیروی کار مواجه است. در چند سال آینده، میلیون ها موقعیت کاری خالی خواهند ماند زیرا شرکت ها سعی می کنند تا دفاع خود را در برابر عوامل تهدید کننده در دنیای متصل به شبکه حفظ کنند. اگر از لحاظ فنی مایل هستید و اگر میخواهید سخت کار کنید، برای شما یک مکان وجود دارد. هکر شدن البته یک هکر کلاه سفید و اخلاقی.

در دومین قسمت پادکست جدید اف سکیور تام ون دویل، مشاور امنیت اصلی F-Secure  حضور پیدا کرده است تا در مورد موضوع هیجان‌انگیز هکر شدن اخلاقی، هکر کلاه سفید یا مشاور امنیتی صحبت کند. به هرحال، هکر شدن دقیقا به چه معناست؟ برای هکر شدن به چه پیش ‌زمینه ای نیاز است؟ کنفرانس ها و گواهی ها تا چه حد ارزش دارند؟ در مصاحبه شغلی، چه پرسش هایی مطرح می شود؟ تام به تمام این سوالات پاسخ می دهد.

در اینجا می توانید اپیزود دوم پادکست اف سکیور را گوش کنید.

همچنین در زیر، ۲۱ توصیه مهم تام را برای شروع کار در زمینه امنیت اطلاعات و تبدیل شدن به یک هکر کلاه سفید می خوانیم:

 1. کتاب‌ها، مجلات، مقالات و پست های مختلف بخوانید. خود را به یک کتاب، ناشر یا نویسنده محدود نکنید.
 2. خود را به یک تکنولوژی خاص و کاربران آن محدود نکنید. این ها فقط بیت ها و بایت ها هستند. تکنولوژی ممکن است مانع پیشرف شما شود.
 3. مهارت های ارتباطی و ارائه خود را بالا ببرید. شما فقط به مهارت فنی نیاز ندارید بلکه باید بتوانید توضیح دهید که چه چیز هایی مشکل محسوب می شود و چطور می توان آنها را بهبود بخشید. مهارت در نوشتن و سخن گفتن به زبان انگلیسی در سطح فنی و اجرایی نیز اهمیت دارد.
 4. برنامه نویسی در چند زبان گوناگون را به خوبی یاد بگیرید.
 5. تکنولوژی رمز گذاری اطلاعات را با تمرین مستمر یاد بگیرید.
 6. wargames بازی کنید و هک کنید تا یاد بگیرید؛ نه اینکه هک کردن را یاد بگیرید. Cryptopals و OverTheWire گزینه های خوبی برای شروع هستند.
 7. بیشتر مطالعه کنید.
 8. جدا کردن و مهندسی معکوس را در سخت افزار و نرم افزارها یاد بگیرید. آسیب پذیری های دستگاه های خود را پیدا کنید و بفهمید که آنها چگونه کار می کنند. گیج شدن خوب است اما شما باید بفهمید که دقیقا در حال انجام چه کاری هستید و باید درک کنید که آسیب پذیری ها چگونه به وجود آمده اند.
 9. در یک پروژه نرم‌افزار متن ‌باز شرکت کنید.
 10. در مورد امنیت عملیاتی و حریم خصوصی اطلاعات کسب کنید.
 11. افراد هم‌ فکر دیگری را به عنوان بخشی از کار تحقیقاتی خود پیدا کنید. می توانید هکر کلاه سفید فعالی را در رسانه های اجتماعی پیدا کنید و همچنین می توانید فرصت های رایگان و ارزان دیگری را انتخاب کنید.
 12. مفاهیم مدیریت امنیت اطلاعات را بیاموزید و یاد بگیرید که چه فرایندهایی یک استراتژی امنیتی را تشکیل می دهد.
 13. TCP / IP را در سطح تخصصی یاد بگیرید و packet crafting را به خوبی فرا بگیرید.
 14. سیستم عامل را به خوبی بشناسید.
 15. یک لپ تاپ قدیمی را تعمیر کنید ، تصاویر مجازی را با سیستم عامل های مختلف اجرا کنید و حملات و دفاع را تست کنید.
 16. کد و ابزار جدید را امتحان کنید و یاد بگیرید که چگونه آنها را با نیازهایتان سازگار کنید. فقط به چیزی که از اینترنت می آید اعتماد نکنید.
 17. قبلا گفتم که مطالعه کنید؟
 18. تعدادی بازی نصب کنید و سعی کنید در دستگاه های خود و شبکه خود در این بازی ها تقلب کنید. آیا می توانید یک ربات یا رایانه را به بازی وصل کنید و کاری کنید تا کامپیوتر خودش بازی کند؟
 19. هکرها ابزارها را می نویسند و همچنین برنامه نویسی می کنند. ابزار و نرم افزار خود را بنویسید و آنها را منتشر کنید. سعی کنید یک نیاز را رفع کنید. نه فقط برای خودتان، بلکه برای کل جامعه.
 20. دیگران را آموزش دهید. توضیح دادن چیزی به شخص دیگری زمانی که به آن نیاز دارد نه تنها به شما کمک می کند تا بهتر درک کنید، بلکه همچنین تضمین می کند که ما جامعه را با بخشش به سمت جلو حرکت می دهیم.
 21. همیشه و همیشه کار قانونی را انجام دهید.

برای آموزش رایگان در مورد امنیت اطلاعات از اف-سکیور، دوره مقدماتی امنیت سایبری پایه ما را چک کنید یا با نماینده اف سکیور در ایران شرکت سایسک در ارتباط باشید.

مرتبط : هکر کلاه سفید کیست و چگونه یک هکر کلاه سفید شویم ؟

منبع : اف سکیور 

 


۲۱ راه برای هکر شدن البته یک هکر کلاه سفید


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *