محصولات سازمانی:

محصولات سازمانی اف سکیور به طور کلی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند که شامل Business Suite  و Protection Service for Business (PSB) می شود. این دو محصول تفاوت های نسبتا زیادی با یکدیگر دارند که در مقاله ای دیگر به بررسی تفاوت های این دو محصول به طور مجزا می پردازیم.

F-Secure Business Suite:

این محصول به دو محصول دیگر تقسیم می شود که به نام های F-Secure Business Suite  و F-Secure Business Suite Premium شناخته می شوند. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در خصوص تفاوت های این دو محصول به آخرین صفحه از اسلاید زیر مراجعه شود:

http://files.cysec-co.com/documents/f-secure/92016/F-Secure_Technical.ppsx

در هنگام سفارش این محصولات با توجه به امکانات و محدودیت ها به دو صورت می توان سفارش گذاشت.

  • به صورت باندل
  • به صورت مجزا

سفارش به صورت باندل:

در این حالت هنگامی که لایسنسی تهیه می شود کلیه امکانات و قابلیت های باندل Business Suite در آن وجود دارد. به عنوان مثال در صورتی که یک لایسنس ۲۰۰ کاربره Business Suite Premium تهیه شود این امکان وجود دارد که نهایتا ۲۰% از تعداد کل لایسنس (۴۰ عدد) آنتی ویروس اف سکیور سرور سکیوریتی نصب شود و یا تعدادی کمتر مثلا ۱۵ عدد سرور نصب شود و مابقی آنتی ویروس کلاینتی نصب شود. پس به یاد داشته باشید که نهایتا ۲۰% از تعداد کل لایسنس را می توان آنتی ویروس برای سیستمهایی که به ویندوز سرور مجهز هستند آنتی ویروس سرور سکیوریتی نصب کرد.

همچنین می توان در صورتی که از ایمیل سرور اکسچیج مایکروسافت استفاده می کنید برای یک سرور ایمیل با نهایتا ۲۰۰ میل باکس از محصول F-Secure Email and Server Security Premium استفاده شود.

و نیز در صورتی که از سیستمهای مجازی زیادی در مجموعه شما استفاده می شود مانند زمانهایی که از VMware Horizon استفاده می شود از سیستم آنتی ویروس برای محیطهای مجازی استفاده کنید که به نام F-Secure Scanning and Reputation Server معروف است.

همچنین امکان نصب آنتی ویروس برای سرورهای SharePoint, EMC CAVA و نیز نصب آنتی ویروس برای سیستم های لینوکسی نیز وجود دارد.

سفارش محصول به صورت مجزا:

در این حالت فرض بر این میگیریم که مجموعه شما ۳ عدد سرور دارد و ۲۰۰ کلاینت. برای اینکه قیمت آنتی ویروس به صرفه تر و ارزانتر باشد و همچنین نیازی به آنتی ویروس برای سرورهای اکسچیج، سیستم های لینوکسی و… نیز وجود ندارد این امکان وجود دارد که یک لایسنس سه کاربره برای سرورها تهیه شود و همچنین یک لایسنس ۲۰۰ کاربره برای کلاینت ها تهیه شود. این مورد در صورتی که نیاز را برآورده کند و تعداد سرورها کم باشد به صرفه تر و ارزان تر می شود.

سفارش محصولات PSB:

در محصولات PSB تفاوت قیمتی در تعداد سرورها، کلاینت ها و موبایل ها وجود ندارد ولی در هنگام سفارش حتما می بایست تعداد از هرکدام را معلوم کرد.

پس از تهیه لایسنس تعداد هر لایسنس (موبایل، سرور و کلاینت) مشخص است و امکان کم و زیاد کردن آنها در حالت عادی وجود ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *