NSA

یکی از کارمندان سابق NSA روز جمعه متهم شد که غیرقانونی اطلاعات دولتی طبقه بندی شده را از آژانس بیرون برده و آن را  پنج سال در خانه اش نگه داشته است.

Nghia Hoang Pho “نگیا هوانگ فو”، ۶۷ ساله، به اتهام نگهداری خودسرانه اطلاعات امنیت ملی در ارتباط با افشا و درز بزرگ اطلاعات  NSA ، مجرم شناخته شده است. او از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ به عنوان کارمند NSA در عملیات دسترسی طراحی شده آژانس(TAO)  کار می کرد. طبق گزارش وزارت دادگستری ایالات متحده، او “تأییدیه های امنیتی مختلف” داشته و در “پروژه های بسیار حساس طبقه بندی شده” برای TAO که واحد اطلاعات سایبری و هک است مشغول به کار بوده است.

مقامات ناشناس دولتی از طریق چندین رسانه خبری ادعا کردند که هوانگ فو کارمند NSA است و گفته که اطلاعات طبقه بندی شده و ابزار هک آژانس را در سال ۲۰۱۵ به خانه برده است، که سپس هکرهای روسی حمایت شده توسط دولت روسیه، آن اطلاعات را از او سرقت کرده اند. گزارش های خبری همچنین ادعا می کنند که کامپیوتر این کارمند NSA از نرم افزار آنتی ویروس آزمایشگاه کسپرسکی استفاده میکرده. مقامات دولتی قبلا ادعا کرده بودند هکرهای روسی از ضد ویروس کسپرسکی برای جستجوی اطلاعات دولتی ایالات متحده استفاده کرده اند.

در ماه گذشته، شرکت کسپرسکی اعتراف نمود که متریال دولتی طبقه بندی شده را همراه با بدافزار Equation Group  از سیستم یک کاربر در سال ۲۰۱۴ پس از اسکن های معمول آنتی ویروس بارگذاری کرده است. کمپانی کسپرسکی اظهار داشت پس از آنکه مدیرعامل یوجین کسپرسکی از وضعیت مطلع شده است ، اطلاعات دولتی که شامل موارد حساس و طبقه بندی شده بوده را حذف کرده است و کاملا از بین برده است.

اسناد دادگاه و اظهاریه DoJ  اشاره ای به شرکت کسپرسکی ندارند و هیچ شخص سومی را مسئول نفوذ یا هک کردن کامپیوتر خانگی این کارکند سابق NSA نمی داند.

طبق گزارش نیویورک تایمز ، مقامات دولتی ناشناس می گویند فو اطلاعات طبقه بندی شده را به خانه برده تا بتواند رزومه خود را بازنویسی کند. با این حال، وزارت دادگستری می گوید فو اسناد دولتی ایالات متحده را از سال ۲۰۱۰ تا مارچ ۲۰۱۵ برداشته و نگهداری کرده است  که این خلاف تمام مسائل امنیتی بوده است.

این دادخواست به تاریخ ۱۱ اکتبر است ، حدود یک هفته پس از نخستین گزارش وال استریت ژورنال درباره افشای اطلاعات NSA و اینکه NSA اطلاعات دولتی را به نوعی در اختیار هکرهای روسیه گذاشته است. مشخص نیست که فو چه زمانی دستگیر شد و چه وقت ماموریت او در گروه TAO به پایان رسید. با توجه به اطلاعاتی که در رابطه با فو منتشر شده، او اولین بار در ماه مارچ ۲۰۱۵ محکوم شد. با این حال، طبق برخی گزارش ها، فو در حدود سال ۲۰۱۶ هنوز یکی از کارمندان  NSA بوده است.

۶ آوریل حکم او صادر و به حداکثر ۱۰ سال زندان محکوم شد.

مرتبط : آمریکا معتقد است که جاسوس های روس با استفاده از آنتی ویروس کسپرسکی، اسرار آژانس امنیت ملی(NSA) را سرقت میکنند

منبع : نیویورک تایمز

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *