shutterstock_273008213-684x513

کمیسیون اتحادیه اروپا، به عنوان بخشی از بازار منفرد دیجیتالی (Digital Single Market)، برای قدرتمندتر کردن اعتبارات امنیت سایبری اروپا، برنامه سرمایه گذاری های عمومی و خصوصی خود را آغاز کرده است.

کمیسیون اتحادیه اروپا (EC) در تلاش است که با راه اندازی و استقرار یک همکاری عمومی-خصوصی در امنیت سایبری، به ارزش ۱.۸ میلیارد یورو (۱.۵ میلیارد پوند)، بتواند اروپا را در مقابل حملات سایبری، بهتر تجهیز کند.

امید می رود که این برنامه سرمایه گذاری، که باید تا سال ۲۰۲۰ تکمیل شود، بتواند رقابت پذیری بخش امنیت سایبری اروپا را قدرتمند سازد.

این تلاش بخشی از استراتژی بزرگتر بازار منفرد دیجیتالی کمیسیون اتحادیه اروپا است، و هدف آن این است که به طور سازمان یافته بتواند همکاری در بخش امنیت سایبری را داخل مرز و همینطور بین تمام بخش های فعال در این زمینه، تقویت کند.

امنیت سایبری اروپایی

به گفته Andrus Ansip، معاون رئیس جمهور در بخش بازار منفرد دیجیتالی، “اروپا این آمادگی را دارد که با تهدیدهای سایبری خیلی پیچده برخورد کند و در این زمینه هیچ مرزی نمی شناسد. امروزه برای اینکه بتوانیم انعطاف پذیری و ارتجاع اروپا را در مقابل چنین حملاتی قدرتمند کرده، و ظرفیت مورد نیاز برای ساخت و گسترش اقتصاد دیجیتالی خود را ایمن سازیم، تمهیدات مشخص و قاطعی را پیشنهاد می دهیم.”

“بدون اعتماد و امنیت، هیچ بازار دیجیتالی وجود نخواهد داشت.”

اتحادیه اروپا به سهم خود در این همکاری، رقم ۴۵۰ میلیون یورو (۳۸۰ میلیون پوند)، در برنامه مبتکرانه ای که تا سال ۲۰۲۰ به نتیجه خواهد رسید، سرمایه گذاری می کند. فروشندگان امنیت سایبری، زیر چتر سازمان امنیت سایبری اروپایی (ECSO)، سازمان یافته اند؛ و امید می رود که سه برابر این رقم سرمایه گذاری کنند.

این همکاری، اعضای مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی، ملی، منطقه ای و ادارات عمومی محلی را نیز شامل می شود.

Fragmented یا بخش بندی شده

کمیسیون اتحادیه اروپا برای حل مسئله تقسیم بندی و fragmentation در بخش امنیت سایبری اروپا نیز گام هایی برداشته است. در حال حاضر، یک شرکت IT برای فروش محصولات و سرویس های خود به چند کشور عضو، به فرآیندهای تایید و صدور گواهی نامه های متفاوت نیاز دارد. اما کمیسیون بیان کرده، برای محصولات امنیتی IT، یک چارچوب صدور گواهی نامه اروپایی ممکن خواهد بود.

این کمیسیون همچنین بیان کرده که برای کسب و کارهای کوچکتری که در بخش امنیت سایبری کار می کنند، خواهان دسترسی ساده تر به امور مالی بوده، و بررسی های بیشتر در این زمینه، بخشی از طرح سرمایه گذاری اتحادیه اروپا خواهد بود.

Günther H. Oettinger، کمیسر یا عضو عالی بخش اقتصادی و اجتماعی دیجیتالی، بیان کرده،”اروپا به محصولات و خدمات امنیت سایبری با کیفیت، سازگار و مقرون به صرفه نیاز دارد. برای صنایع امنیت سایبری یک فرصت فوق العاده است که می توانند در یک بازار جهانی و رو به رشد، رقابت کنند. ما تمام کشورهای عضو و همه ارگان های امنیت سایبری را فرامی خوانیم تا این همکاری ها را تقویت کرده و از دانش، اطلاعات و متخصصان آنها به منظور افزایش انعطاف پذیری و بهبود سایبری اروپا، استفاده کنیم.”

“این همکاری برجسته و مهم در زمینه امنیت سایبری که امروز با صنعت امضا شده، یک قدم بزرگ به شمار می آید.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *