حملات سایبری

وزیر امور خارجه انگلستان آقای بوریس جانسون به روسیه درباره حملات سایبری اخطار خواهد داد. به گفته او روسیه حملات آنلاین منظمی بر علیه انگلستان تدارک دیده است که می تواند امنیت ملی آن کشور را به خطر بیندازد و انگلیس نیز آماده پاسخگویی و تلافی این حملات سایبری است.

او می گوید که انکلستان در سیاست های خود قصد سو استفاده از فضای سایبری را نداشته است ولی توانایی فنی و تکنیکی برای ورود به جنگ سایبری و جاسوسی آنلاین را دارد. او اولین وزیر امور خارجه انگلیس است که در طی ۵ سال گذشته به روسیه سفر کرده است.

سفر بوریس جانسون به روسیه بعد از اتهام خانم ترزا می در ماه گذشته به روسیه مبنی بر به خطر انداختن جامعه آزاد از طرف روسیه است. پس از اظهار نظر خانم می روابط بین انگلیس و روسیه به بدترین وضع خود نزدیک شده است.

حملات سایبری

انتقاد خانم ترزا می از روسیه به دلیل اظهار نظر مرکز ملی امنیت سایبری اانگلیس بود که در آن گفته شده بود که روسیه قصد دارد تا سیستم بین المللی را با اختلال مواجه کند و باعث ضعف در آن سیستم شود. قرار است که آقای بوریس جانسون در سفر خود به مسکو با همتای خود آقای لاوروف در مورد حملات سایبری و رفتار خطرناک روسیه در این مورد گفتگو کند.
به غیر از گفتگو درباره حملات سایبری دو مقام روسی و انگلیسی قرار است در مورد تهدیدات کره شمالی٫ توافق هسته ای با ایران و امنیت طرفداران فوتبال انگلیس در جام جهانی سال ۲۰۱۸ میلادی نیز گفتگو کنند.

چنانچه روسیه و انگلیس نتوانند پس از این سفر به توافق برسند احتمال حملات تلافی جویانه سایبری انگلیس بر علیه روسیه وجود دارد.

منبع : BBC


انگلیس آماده است تا حملات سایبری روسیه را تلافی کند


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *