باج افزار .crab  

RSS

shokooh1989
(@shokooh1989)
New Member
عضو شده:1 سال  قبل
۲۲/۰۲/۱۳۹۷ ۴:۳۶ ق.ظ  

سلام

با این باج افزار چه کنم؟؟؟

کامپیوتر شرکتمون به درد دچار شده!!!!

آیا راه درمانی هست؟

پاسخنقل‌قول
icysec
(@icysec)
عضو Admin
عضو شده:4 سال  قبل
۲۲/۰۲/۱۳۹۷ ۷:۰۸ ق.ظ  

با سلام،

لطفا نمونه یکی از فایل های رمزنگاری شده را به آدرس ایمیل sample@cysec-co.com ارسال کنید تا توسط کارشناسان فنی سایسک بررسی شود. چنانچه راهی وجود داشته باشد خدمتتان اعلام می  شود. 

نکته : تنها ورژن اول باج افزار GandCrab به صورت رایگان قابل بازگشایی است.

esw1 پسندید
پاسخنقل‌قول
esw1
 esw1
(@esw1)
Active Member
۲۴/۰۲/۱۳۹۷ ۵:۵۳ ب.ظ  
ارسال‌شده توسط: icysec

با سلام،

لطفا نمونه یکی از فایل های رمزنگاری شده را به آدرس ایمیل sample@cysec-co.com ارسال کنید تا توسط کارشناسان فنی سایسک بررسی شود. چنانچه راهی وجود داشته باشد خدمتتان اعلام می  شود. 

نکته : تنها ورژن اول باج افزار GandCrab به صورت رایگان قابل بازگشایی است.

سلام

من هم دچار این باج افزار شدم.در فایل نوتش نوشته CRAB V3 .

دو هفته قبل سیستم من دچار یک ویروسی شده بود که ویندوز بالا نمی اومد. که ناشی از یک برنامه ای بود اسمش exe to ppt بود یعنی دنبال چنین نرم افزاری می گشتم که پیدا نکردم که با هزار مکافات از سایت های خارجی تونستم اونو دانلود کنم. جالب ابنجا بود که اجرا هم نمی شد. با زور اجراش کردم. بعد از اجرا ویندوز بالا می اومد ولی صفحه سیاه بود.

سه ساعت زمان گذاشتم تا متوقفش کردم. دیروز متوجه شدم  از هر درایوم اولین فولدر تمامی فایل هاش به پسوند crab  تغییر داده شده. بدبختی تمام عکس هام اینطوری شدن.

حالا اینکه آیا اون فایلی که دانلود کرده بودم ربطی به این ویروس داشته رو نمی دونم.

یک نمونه فایل هم دیروز براتون ارسال کردم.

از دیروز تا حالا دیگه فایلی اینطوری نشده.میخوام بدونم این ویروس متوقف شده یا نه. آیا هنوزم داخل سیستمم هست؟

منتظر رمز گشایی این باج افزار از سوی شما متخصصین ارجمند هستم.

سپاس فراوان

پاسخنقل‌قول
Shahab-01
(@shahab-01)
New Member
۲۶/۰۲/۱۳۹۷ ۲:۲۲ ق.ظ  

احتمالا سایتی که شما این نرم افزار رو ازش دانلود کردید مشکل داشته. بعضی از این سایتها یک نرم افزار قانونی رو برای دانلود میزارند و باهاش ویروس هم ارسال می کنند. پس صرفا به خاطر خود نرم افزار ممکنه نباشه.

این باج افزار Crab خیلیا رو به دردسر انداخته هنوزهم مثل اینکه کلیدش نیومده  

esw1 پسندید
پاسخنقل‌قول
skt99
(@skt99)
New Member
۲۹/۰۲/۱۳۹۷ ۳:۴۵ ق.ظ  

سلام منم تمامی عکس هام و فیلم های شخصیم انشعاب CRAB داره نمی دونم قابل بازیابی هستش یا خیر ؟

پاسخنقل‌قول
esw1
 esw1
(@esw1)
Active Member
۲۹/۰۲/۱۳۹۷ ۶:۰۱ ق.ظ  

کنار فایل هایی که پسوند crab  گرفته یک فایل text هست. اونو باز کن. خط اول ورژن این باج افزار رو نوشته. اگه ورژن 2 یا 3 باشه فعلا باید منتظر بمونی

پاسخنقل‌قول
esw1
 esw1
(@esw1)
Active Member
۲۹/۰۲/۱۳۹۷ ۶:۰۲ ق.ظ  
ارسال‌شده توسط: skt99

سلام منم تمامی عکس هام و فیلم های شخصیم انشعاب CRAB داره نمی دونم قابل بازیابی هستش یا خیر ؟

فقط پولی پرداخت نکنیا

پاسخنقل‌قول
skt99
(@skt99)
New Member
۰۱/۰۳/۱۳۹۷ ۱:۳۷ ق.ظ  

من عکس قبل و بعد کد گذاری رو دارم کمکی میکنه ؟

پاسخنقل‌قول
skt99
(@skt99)
New Member
۰۱/۰۳/۱۳۹۷ ۱:۴۰ ق.ظ  

خواهش میکنم اگه decoder ش پیدا شد به من اطلاع دهید خیلی ممنون می شوم ایملم  skharazmit@gmail.com است

پاسخنقل‌قول
skt99
(@skt99)
New Member
۰۱/۰۳/۱۳۹۷ ۱:۵۱ ق.ظ  

من نمونه یک عکس کد شده با Gand crab 3 رو بهمراه کد نشدشو فرستادم به آدرس ایمیلی که داده اید اگر خبری شد لطفا بهم اطلاع دهید  ممنونم  خوارزمی

پاسخنقل‌قول
Share: