microsoft-edge-logo-banner-600x180

در مقاله قبل منتشر کردیم، که فایرفاکس چگونه تصمیم به کاهش پشتیبانی از فلش دارد، پس از آن اعلامیه ای دریافت کردیم از جانب مایکروسافت که در این اعلامیه آمده که مرورگر Edge مایکروسافت نیز تصمیم دارد که روش ” Click to Flash” را در پیش گیرد. در این اطلاعیه بیان شده که، پلاگین های فلش که برای صفحات وب محوری نیستند، به طور هوشمندانه متوقف خواهند شد، اما محتواهایی مانند بازی ها و ویدیو، همچنان به صورت معمولی اجرا می شوند. این تغییر در مرورگر Edge، در سالروز به روز رسانی ویندوز ۱۰، تحویل خواهد شد.

باید یادآوری کنم که ما در وبلاگ اف سکیور Labs نیز این خبر را آوریل گذشته تحت پوشش قرار دادیم، و بابت این تصمیم و رویداد پیش رو، از Microsoft و تیم Edge تجلیل و قدردانی کردیم.

اما چرا این بار از آن حرفی به میان نیاوردم؟ خوب، دلیل آن این است که Edge تنها با نسخه های جدیدتر ویندوز کار می کند. به نظر می رسد که هدف مایکروسافت برای نصب ویندوز ۱۰، ۱ میلیارد کاربر نیست، و با تعداد کنونی، ویندوز ۷ همچنان ۵۰% از اشتراک بازار را به خود اختصاص داده است. بنابراین، ما همچنان منتظر اطلاعیه های مهم مربوط به فلش و Microsoft Internet Explorer هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *