آنتی ویروس تحت شبکه

آنتی ویروس تحت شبکه یا به عبارتی اندپوینت سکیوریتی، لایه امنیتی اولیه سازمان ها را تشکیل می دهد. بنابرین انتخاب بهترین آنتی ویروس تحت شبکه سازمانی اولین قدم برای برقراری امنیت شبکه است که باید بسیار هوشمندانه برداشته شود.

 در مورد بهترین آنتی ویروس تحت شبکه ۲۰۲۱ برای استفاده در ایران قبلا مقالاتی نوشته ایم ولی امروز می خواهیم بدون در نظر گرفتن مکان جغرافیایی و در حوزه بین الملل این موضوع را بررسی کنیم و ببینیم که وب سایت های خارجی و آزمایشگاه های بین المللی کدام آنتی ویروس های تحت شبکه را به عنوان قدرتمندترین آنها انتخاب کرده اند.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این مطلب است که اغلب شرکت های بین المللی به کشور ایران فروش رسمی، خدمات و پشتیبانی مستقیم ارائه نمی دهند. بنابراین برای خرید یک محصول امنیتی حتما با شرکتی در ایران کار کنید که سابقه خوبی داشته باشد و در صورت بروز مشکل پاسخگوی نیازهای مشتریان خود باشد.

همانگونه که می دانید حملات سایبری همواره افزایش پیدا کرده و نوع آنها نیز پیچیده تر شده است. به همین دلیل، امن نگاه داشتن اطلاعات سازمان ها یکی از مواردی است که ذهن مدیران فناوری اطلاعات و افراد تصمیم گیرنده شرکت ها را به خود مشغول کرده است. از آنجایی که یک نرم افزار آنتی ویروس باید نقطه عطفی در برقراری امنیت شبکه سازمانی باشد، انتخاب «بهترین آنتی ویروس تحت شبکه» می تواند بسیار حساس و تاثیر گذار باشد.

بنا بر تحقیقات سایسک، کمتر از ۲ درصد از تجارت های کوچک در ایران حملات سایبری را به عنوان تهدیدی جدی تلقی می کنند. این در حالی است که در گزارشی که اخیرا شبکه CNBC ارائه کرد، بیش از نیمی از شرکت های کوچک و متوسط در آمریکا قربانی نشت اطلاعات و یا آلوده شدن به بدافزار شده اند. این میزان را می توان برای شرکت های ایرانی نیز مشابه تصور کرد.

دلیل این موضوع، باور اشتباه شرکت های کوچک در مورد اهمیت اطلاعاتشان و مورد هدف قرار گرفتن آنها توسط مهاجمین اینترنتی می باشد. هکرها و مهاجمین سایبری، شرکت های کوچک را به دلیل اینکه از مقدمات امنیتی جامعی استفاده نمی کنند هدف هایی آسان تری برای نفوذ می بینند و آنها را مورد هدف قرار می دهند.

بهترین آنتی ویروس تحت شبکه - سازمانی

شرکت های کوچک و سازمان های بزرگ هر دو می توانند هدف های خوبی برای هکرها و مهاجمین باشند. برای مثال شرکت های کوچک احتمالا بک آپی از اطلاعات خود ندارند و در صورت آلوده شدن به باج افزار ممکن است تمایل بیشتری به پرداخت باج به مهاجمین داشته باشند. از طرفی سازمان های بزرگ نیز می توانند هدف های خوبی برای مهاجمین باشند زیرا افراد زیادی در آنجا مشغول به فعالیت هستند و می توانند از ناآگاهی آنها استفاده کرده و وارد شبکه سازمانی آنها شوند و یا اطلاعات آنها را به سرقت ببرند.

در هر دو مورد استفاده از محصولات امنیت شبکه ، فایروال ، آنتی ویروس تحت شبکه و آموزش امنیتی کارکنان بسیار مهم و حیاتی است.

بنابراین اهمیت انتخاب بهترین آنتی ویروس تحت شبکه نباید دست کم گرفته شود زیرا اینجا نقطه شروع حرکت شما برای امن نگه داشتن شبکه و اطلاعات شرکت و سازمانتان است. با استفاده از محصولی ضعیف یا غیر استاندارد می توانید به سادگی امنیت اطلاعات خود را با خطر مواجه کنید و ریسک های امنیتی را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. در سازمان های بزرگ این موضوع حیاتی تر است زیرا آنها نه تنها امنیت سازمان خود بلکه امنیت ملی را نیز با خطر موجه می سازند.

در اینجا با بهترین ضد ویروس های تحت شبکه در دنیا آشنا شوید. همه این محصولات بسیار قدرتمند هستند ولی تنها برخی از آنها برای مشتریان و سازمان های ایرانی توصیه می شوند.

۱ – آنتی ویروس تحت شبکه بیت دیفندر – Bitdefender Gravity Zone

آنتی ویروس تحت شبکه بیت دیفندر

بیت دیفندر یکی از بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه و قابل اعتماد برای شرکت ها و سازمان های ایرانی می باشد. بیت دیفندر نمایندگی رسمی در ایران دارد و کاربران ایرانی می توانند با خیال آسوده از آن استفاده نمایند. این محصول بعنوان بهترین اندپوینت سکیوریتی سال ۲۰۲۰ انتخاب شده است.

آنتی ویروس تحت شبکه بیت دیفندر  Gravity Zone دارای قابلیت های زیادی مانند ضد بدافزار ، کنسول ابری، فایروال ، فیلترینگ URL ، مدیریت وب و بسیاری قابلیت های دیگر است.  بیت دیفندر سیستم عامل های مختلفی از جمله ویندوز ، مک و آندروید را پشتیبانی می کند. بیت دیفندر از یادگیری ماشین، بیگ دیتا و هوش مصنوعی برای شناسایی بدافزارها استفاده می کند. از تکنولوژی این شرکت بسیاری از شرکت های دیگر تولید کننده نرم افزارهای امنیتی نیز استفاده می کنند.

آنتی ویروس تحت شبکه Bitdefender در تست سال ۲۰۲۱ آزمایشگاه Av-Test نتایج بسیار خوبی را کسب کرده و توانست در تمام ماژول های اصلی بیشترین امتیاز را کسب کند.

بیت دیفندر محصولی امنیتی قابل اعتماد است و در لیست بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه جا دارد.

مرتبط : انتخاب بهترین آنتی ویروس سال ۲۰۲۰ – مقایسه قیمت و قابلیت

۲ – آنتی ویروس تحت شبکه سیمانتک – Symantec

سیمانتک

سیمانتک دو محصول بسیار قدرتمند به نام های Symantec Endpoint Protection 14 و Symantec Endpoint Protection Cloud برای امنیت شبکه ارائه می دهد. Symantec محصول کشور آمریکا است و به کاربران ایرانی پشتیبانی نمی دهد، بنابراین استفاده از آن از لحاظ امنیت سازمانی و امنیت ملی توصیه نمی شود.

آنتی ویروس تحت شبکه سیمانتک یکی از قدرتمندترین کنسول های مدیریتی را در بین تمام رقبا دارد. این ضد ویروس از یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و تحلیل رفتار برای شناسایی بدافزارها و مقابله با حملات سایبری استفاده می کند. سیمانتک از پیشروترین کمپانی های امنیتی است و یکی از بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه در دنیا را تولید می کند.

کنسول مدیریتی آن بسیار جامع است و با وجود گستردگی قابلیت ها استفاده از آن نسبتا آسان می باشد. این آنتی ویروس تحت شبکه برای سیستم عامل های مختلف راهکارهای مناسبی را ارائه داده و برای محیط های مجازی و فیزیکی مناسب می باشد.

سیمانتک در آخرین تست های امنیتی آزمایشگاه Av-Test در تمام سه بخش یعنی محافظت ، عملکرد و قابلیت استفاده، امتیازات کامل را دریافت کرده است و چندین سال متوالی در گذشته توانسته است جایزه بهترین آنتی ویروس تحت شبکه را از آن خود کند.

نکته : محافظت : Protection – عملکرد : Performance – قابلیت استفاده : Usability

۳ – آنتی ویروس تحت شبکه اف سکیور – F-Secure

اف سکیور

بدون بررسی آنتی ویروس تحت شبکه اف سکیور هیچوقت محصول امنیتی برای شرکت خود انتخاب نکنید. اف سکیور نیز به صورت غیر مستقیم به شرکت های ایرانی خدمات می دهد.

F-Secure Endpoint Security  بسته ای جامع برای برقراری امنیت انواع تجارت ها از شرکت های کوچک تا سازمان های بسیار بزرگ می باشد. در مقوله حفاظت اف سکیور نیز قدرتمند می باشد. کمپانی اف سکیور از تکنولوژی یادگیری ماشین یا همان ماشین لرنینگ و تحلیل بیگ دیتا در کنار شناسایی بر مبنای رفتار و هوش مصنوعی در محصولات خود استفاده می کند.

شاید یکی از معدود نقطه ضعف های این آنتی ویروس تعداد زیاد مثبت کاذب نسبت به دیگر رقبا باشد. دلیل این امر نیز سخت گیری موتور اف سکیور برای فایل های مشکوک می باشد. آنتی ویروس سازمانی اف سکیور برای تمام دستگاه ها از جمله ویندوز ، مک ، لینوکس و موبایل نسخه به خصوصی ارائه می دهد.

اف سکیور تمام منابعی که شما برای امن نگاه داشتن سازمان تان به آنها نیاز دارید مانند فایروال قدرتمند ، سیستم شناسایی چندلایه ، امنیت جستجوی اینترنتی ، بانکداری آنلاین امن و مدیریت دستگاه ها ، کنسول مدیریتی جامع و خیلی موارد دیگر را دارد.

در آخرین تست های امنیتی آزمایشگاه Av-Test در سال ۲۰۲۱ نام آنتی ویروس تحت شبکه اف سکیور نیامده است ولی این شرکت همواره نتایج بسیار خوبی در تست های آزمایشگاهی داشته است.

 

۴ – آنتی ویروس تحت شبکه کسپرسکی – Kaspersky

آنتی ویروس کسپرسکی

یکی دیگر از بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه که برای کاربران ایرانی پیشنهاد می شود. آنتی ویروس تحت شبکه کسپرسکی ساخت کشور روسیه می باشد. کسپرسکی دارای قابلیت های امنیتی بسیار زیادی است. کسپرسکی تمام ویژگی های امنیتی لازم برای سازمان های کوچک و بزرگ را دارد و به جرات می توان این محصول امنیتی را یکی از قویترین و کامل ترین بسته های امنیتی دانست.

آنتی ویروس تحت شبکه Kaspersky منابع یک شبکه اینترنتی از سرورها گرفته تا موبایل ها را محافظت کرده و نسخه های متفاوتی برای هر کدام از آنها ارائه می دهد. استفاده از این محصول امنیتی آسان می باشد و شاید تنها نقطه ضعف آن بار نسبتا زیادی باشد که برروی شبکه سازمان وارد می کند. البته نمی توان این مسئله را نادیده گرفت که بسته به نوع شبکه این بار می تواند کمتر نیز باشد.

کمپانی کسپرسکی نیز از تکنولوژی های متفاوتی مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای مبارزه با بدافزارها و حملات سایبری استفاده می کند.

در تست های امنیتی آزمایشگاه های بین الملی در سال ۲۰۲۱ آنتی ویروس تحت شبکه کسپرسکی عملکرد بسیار خوبی داشته است و علارقم فشارهای سیاسی روی این کمپانی، هرگز از هدف اصلی خود که امن نگاه داشتن فضای سایبری سازمانی است دور نشده است. اندپوینت سکیوریتی کسپرسکی را به سادگی می توان در لیست بهترین محصولات امنیتی قرار داد.

شرکت کسپرسکی در ایران نمایندگی دارد و کاربران می توانند با اطمینان خاطر به خرید آنتی ویروس کسپرسکی بپردازند.

۵ – آنتی ویروس تحت شبکه نود ۳۲ – ESET Nod32

ESET-logo

یکی دیگر از نرم افزارهای امنیتی خوب برای محافظت از شبکه شما آنتی ویروس شبکه نود ۳۲ ESET Nod32 Antivirus می باشد. این محصول دارای نمایندگی های غیر رسمی در ایران است و کاربران ایرانی تمایل زیادی به استفاده از این محصول امنیتی دارند.

آنتی ویروس تحت شبکه نود ۳۲ به شناسایی و حذف انواع مختلف بدافزارها از جمله روت کیت ها ، کرم های اینترنتی ، جاسوس افزارها و دیگر بدافزارها می پردازد. همچنین به مدیران شبکه اجازه مدیریت اپلیکیشن ها و دستگاه های فیزیکی خارجی مانند یو اس بی ها را نیز می دهد.

این ابزار امنیتی دارای خاصیت بلاکینگ در جستجوگرها می باشد که برای مثال می تواند از آن طریق نرم افزارها مبتنی بر جاوا را بلاک نماید. شاید آنتی ویروس تحت شبکه نود ۳۲ را نتوان بهترین آنتی ویروس تحت شبکه نامید ولی همیشه طرفدارانی را در دنیا داشته است که می خواهند از این ابزار امنیتی در شبکه خود استفاده کنند.

آنتی ویروس تحت شبکه ایست یا همان نود۳۲ هموراه در آزمایشگاه های بین المللی مورد آزمایش قرار گرفته است و نتایج نسبتا خوبی را کسب کرده است.

۶ – آنتی ویروس تحت شبکه اوست – AVAST

دانلود آنتی ویروس اوست Avast

Avast Business Antivirus Pro یکی از بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه است اما به دلیل محدودیت های اعمال شده از طرف کمپانی و نداشتن نمایندگی در ایران برای مشتریان ایرانی توصیه نمی شود. این محصول امنیتی مبتنی بر تکنولوژی ابری است و برای سیستم عامل های ویندوز و مک تولید شده است.  اوست دارای قابلیت هایی نظیر امنیت ایمیل ، ضد اسپم و فایروال قوی است.

Avast دارای قابلیت ترکینگ برای اسکن فایل ها، URL ها و ضمیمه های ایمیل ها است تا از تجارت شما در مقابل بدافزارها ، جاسوس افزارها و تبلیغ افزارها محافظت کند. علاوه بر اینها Avast محافظت از سرورهای Exchange و Sharepoint را نیز ارائه می دهد که باعث حذف هرگونه محتوای مخرب از صندوق ها پست الکترونیکی و درایوها می شود.

برعکس بقیه رقبا مانند مک کافی ، سیمانتک ، اف سکیور و کسپرسکی، اوست سازمانی نسخه ای برای موبایل ندارد اما از آنجایی که محافظتی بالا برای کامپیوترها و سرورها دارد ارزش بررسی دارد.

۷ – آنتی ویروس تحت شبکه مکافی – McAfee

یکی دیگر از انتخاب های خوب برای امن نگاه داشتن شبکه سازمانی آنتی ویروس تحت شبکه مکافی می باشد. این نرم افزار امنیتی امریکایی می باشد و محصولات و خدمات خود را به ایران ارائه نمی دهد و استفاده از آن برای سازمان های ایرانی پیشنهاد نمی شود.

McAfee Security for Business تنها بر بستر ابری موجود است بنابراین برای مدیریت دستگاه های ریموت و شبکه های مختلف بسیار مناسب می باشد. آنتی ویروس تحت شبکه مکافی محافظت بسیار بالایی دارد و جلوی فعالیت بدافزارها و ویروس ها قبل از آنکه وارد شبکه شما شوند را می گیرد. مکافی برای تمام منابع شبکه از سرورها گرفته تا لپ تاپ و موبایل ها نسخه مخصوصی ارائه می دهد.

از قابلیت های ضد ویروس سازمانی مکافی می توان به امنیت ایمیل ، جلوگیری از هرزنامه ، فیلترینگ URL  ، اسکن آسیب پذیری ها اشاره کرد. ضد ویروس McAfee یکی از بهترین کنسول های مدیریتی را برای استفاده ارائه می دهد که از طریق آن می توانید به اعمال جزئی ترین پالیسی ها بپردازید و گزارش های جامعی تهیه کنید.

با این وجود مکافی دارای یک نقطه ضعف است و آن عملکرد آن می باشد. با وجود اینکه مکافی محافظت بسیار بالایی دارد اما در هنگام استفاده از آن متوجه می شوید که سرعت شبکه و کامپیوتر شما پایین آمده است. در آخرین تست های آزمایشگاه Av-Test مکافی در محافظت و قابلیت استفاده امتیازات کامل را دریافت کرده و تنها در عملکرد نتوانسته امتیاز کامل را بگیرد.

مرتبط : چرا کامپیوترم کند شده؟ راه حل برای ویروس هایی که عملکرد را کند می کنند

۸ – آنتی ویروس تحت شبکه ترند میکرو – Trend Micro

ترند مایکرو - Trend Micro

آنتی ویروس Trend Micro محصولی آمریکایی – ژاپنی و یکی از قویترین ضد ویروس های موجود در بازاهای بین المللی می باشد. این آنتی ویروس نیز در ایران نماینده ای ندارد و استفاده از آن در ایران توصیه نمی شود.

آنتی ویروس تحت شبکه ترند میکرو قابلیت های معمول یک نرم افزار امنیتی عالی را در خود دارد که از آنها می توان به ضد باج افزار، امنیت ایمیل ، ضد اسپم ، فیلترینگ وب و غیره اشاره کرد.

ترند میکرو همچنین دستگاه های سخت افزاری خارجی مانند یو اس بی ها را برای شناسایی بدافزارها و ویروس ها اسکن می کند. شاید نقطه ضعف ترند میکرو را بتوان نصب و پیاده سازی نسبتا دشوار آن دانست. ولی چنانچه از پس این چالش برآیید می توانید از محافظت بسیار عالی این آنتی ویروس بهره مند شوید.

ترند میکرو سرورها ، سیستم عامل های ویندوز ، مک ، آندروید و iOS را پشتیبانی می کند. این محصول امنیتی در آخرین تست های انجام گرفته توسط آزمایشگاه Av-Test توانسته است امتیازات نسبتا خوبی کسب کند و عنوان یکی از بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه را به خود اختصاص دهد.

مرتبط : بهترین آنتی ویروس تحت شبکه  – بررسی سایسک

۹ – آنتی ویروس شبکه سوفوس – Sophos

سوفوس - Sophos

Sophos Endpoint Protection درجه بالایی از حفاظت و امنیت را برای شبکه شما به ارمغان می آورد. آنتی ویروس تحت شبکه سوفوس محصول کشور انگلستان می باشد و نماینده ای به صورت رسمی در ایران ندارد و استفاده از آن به شرکت ها پشنهاد نمی شود.

سوفوس برای سیستم عامل های ویندوز ، مک و انواع شبکه ها راه حل های مناسبی را ارائه می دهد. سوفوس با بررسی رفتار به شناسایی خطرات احتمالی پرداخته و در نقطه ورود جلوی آنها را می گیرد. از نقاط ضعف این آنتی ویروس تحت شبکه می توان به استفاده زیاد نسبت به رقبا از منابع سیستم و شبکه اشاره کرد ه باعث کاهش سرعت در شبکه می شود.

SOPHOS دارای قابلیت های امنیتی بسیار خوبی مانند کنترل فایروال ، مدیریت دستگاه های و وب می باشد. سوفوس نیز یکی از بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه در سال ۲۰۲۱ در لیست های بین المللی است.

۱۰ – آنتی ویروس تحت شبکه وب روت – Webroot

webroot

محصول امنیتی مورد اعتماد ساخت کشور امریکا دارای پلتفرمی جامع و کامل. این شرکت در ایران نمایندگی رسمی ندارد و به کاربران ایرانی پیشنهاد نمی شود.

وب روت آنتی ویروسی قوی برای شبکه های سازمانی است که قابلیت های خوبی مانند دیواره آتش ، محافظت از جستجوی اینترنتی ، مدیریت از راه دور و غیره را ارائه می دهد. همچنین آنتی ویروس تحت شبکه وب روت نیز دارای قابلیت تشخیص بر مبنای رفتار است که یکی از ملزومات هر نرم افزار امنیتی مدرنی است.

آنتی ویروس تحت شبکه وب روت بسیار سبک عمل می کند و پکیج آن فضای کمی از دیسک شما را اشغال می کند. Webroot مبتنی بر تکنولوژی ابری است و شما آپدیت ها را دریافت نخواهید کرد زیرا آنها به صورت اتوماتیک و بر بستر اینترنت انجام می گیرند.

مرتبط : استعلام قیمت آنتی ویروس تحت شبکه

مرتبط : بهترین آنتی ویروس رایگان سال ۲۰۲۰ – دانلود آنتی ویروس رایگان

مرتبط : دانلود آنتی ویروس رایگان برای کامپیوتر – مقایسه سال ۲۰۲۰

منابع : Av-Test  – Computer World – Tech Radar

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *