آنتی ویروس تحت شبکه

ما قبلا در مورد بهترین آنتی ویروس تحت شبکه ۲۰۱۹ برای استفاده در ایران مقالاتی نوشته ایم ولی امروز می خواهیم بدون در نظر گرفتن مکان جغرافیایی و در حوزه بین الملل این موضوع را بررسی کنیم و ببینیم که وب سایت های خارجی و آزمایشگاه های بین المللی کدام آنتی ویروس های تحت شبکه را به عنوان قدرتمندترین آنها انتخاب کرده اند.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این مطلب است که برخی از این شرکت ها به کشور ایران فروش رسمی، خدمات و پشتیبانی ارائه نمی دهند. برای خرید آنتی ویروس تحت شبکه حتما برندی را انتخاب کنید که به صورت رسمی به مشتریان ایرانی خدمت رسانی می کند و متعهد به انجام پشتیبانی باشد.

همانگونه که می دانید حملات سایبری در حال افزایش است و امن نگاه داشتن اطلاعات سازمان ها یکی از مواردی است که ذهن مدیران فناوری اطلاعات و افراد تصمیم گیرنده شرکت ها را به خود مشغول کرده است. از آنجایی که یک نرم افزار آنتی ویروس باید نقطه عطفی در برقرای امنیت شبکه سازمانی باشد، انتخاب «بهترین آنتی ویروس تحت شبکه» می تواند بسیار حساس و تاثیر گذار باشد.

بنا بر تحقیقات سایسک، کمتر از ۲ درصد از تجارت های کوچک حملات سایبری را به عنوان تهدیدی جدی تلقی می کنند. این در حالی است که در گزارشی که اخیرا شبکه CNBC ارائه کرد، بیش از نیمی از شرکت های کوچک و متوسط در آمریکا قربانی نشت اطلاعات و یا آلوده شدن به بدافزار شده اند. این میزان را می توان برای شرکت های ایرانی نیز مشابه تصور کرد.

دلیل این موضوع باور اشتباه شرکت های کوچک در مورد اهمیت اطلاعاتشان و مورد هدف قرار گرفتن آنها توسط مهاجمین اینترنتی می باشد. با این وجود هکرها و مهاجمین سایبری شرکت های کوچک را به دلیل اینکه از مقدمات امنیتی جامعی استفاده نمی کنند هدف هایی آسان تر برای نفوذ می بینند و آنها را مورد هدف قرار می دهند.

شرکت های کوچک و سازمان های بزرگ هر دو می توانند هدف های خوبی برای هکرها و مهاجمین باشند. برای مثال شرکت های کوچک احتمالا بک آپی از اطلاعات خود ندارند و در صورت آلوده شدن به باج افزار ممکن است تمایل بیشتری به پرداخت باج به مهاجمین داشته باشند. از طرفی سازمان های بزرگ نیز می توانند هدف های خوبی برای مهاجمین باشند زیرا افراد زیادی در آنجا مشغول به فعالیت هستند و می توانند از ناآگاهی آنها استفاده کرده و وارد شبکه سازمانی آنها شوند و یا اطلاعات آنها را به سرقت ببرند.

در هر دو مورد استفاده از محصولات امنیت شبکه ، فایروال ، آنتی ویروس تحت شبکه و آموزش امنیتی کارکنان بسیار مهم و حیاتی است.

مرتبط : بهترین آنتی ویروس تحت شبکه ۲۰۱۸ برای شرکتهای کوچک

 

شاید تاثیر این حملات را شرکت ها و سازمان ها کاملا درک نکرده باشند ولی بنا بر گزارش سال ۲۰۱۷ شرکت سیسکو ، ۳۸% از شرکت هایی که مورد حملات سایبری قرار گرفته اند حداقل ۲۰% از درآمد خود را از دست داده اند.

بنابراین اهمیت انتخاب بهترین آنتی ویروس تحت شبکه نباید دست کم گرفته شود زیرا اینجا نقطه شروع حرکت شما برای امن نگه داشتن شبکه و اطلاعات شرکت و سازمانتان است. با استفاده از محصولی ضعیف یا غیر استاندارد می توانید به سادگی امنیت اطلاعات خود را با خطر مواجه کنید و ریسک های امنیتی را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. در سازمان های بزرگ این موضوع حیاتی تر است زیرا آنها نه تنها امنیت سازمان خود بلکه امنیت ملی را نیز با خطر موجه می سازند.

در اینجا با بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه در دنیا آشنا شوید. همه این محصولات بسیار قدرتمند هستند ولی تنها برخی از آنها برای مشتریان و سازمان های ایرانی توصیه می شوند.

مرتبط : آخرین گزارش سالانه گارتنر ۲۰۱۸ در بخش شرکت های امنیتی و آنتی ویروس ها

۱ – آنتی ویروس تحت شبکه سیمانتک – Symantec

سیمانتک دو محصول بسیار قدرتمند به نام های Symantec Endpoint Protection 14 و Symantec Endpoint Protection Cloud برای امنیت شبکه ارائه می دهد. آنتی ویروس سیمانتک محصول کشور آمریکا است و به کاربران ایرانی پشتیبانی نمی دهد، بنابراین استفاده از آن از لحاظ امنیت سازمانی و امنیت ملی توصیه نمی شود.

آنتی ویروس تحت شبکه سیمانتک یکی از قدرتمندترین کنسول های مدیریتی را در بین تمام رقبا دارد. این آنتی ویروس از یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و تحلیل رفتار برای شناسایی بدافزارها و مقابله با حملات سایبری استفاده می کند. سیمانتک از پیشروترین کمپانی های امنیتی است و یکی از بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه در دنیا را تولید می کند.

کنسول مدیریتی آن بسیار جامع است و با وجود گستردگی قابلیت ها استفاده از آن نسبتا آسان می باشد. این آنتی ویروس تحت شبکه برای سیستم عامل های مختلف راهکارهای مناسبی را ارائه داده و برای محیط های مجازی و فیزیکی مناسب می باشد.

آنتی ویروس سیمانتک در آخرین تست های امنیتی آزمایشگاه Av-Test در تمام سه بخش یعنی محافظت ، عملکرد و قابلیت استفاده، امتیازات کامل را دریافت کرده است و چندین سال متوالی توانسته است جایزه بهترین آنتی ویروس تحت شبکه را از آن خود کند.

نکته : محافظت : Protection – عملکرد : Performance – قابلیت استفاده : Usability

 

۲ – آنتی ویروس تحت شبکه اف سکیور – F-Secure

بدون بررسی آنتی ویروس تحت شبکه اف سکیور هیچوقت آنتی ویروسی برای شرکت خود انتخاب نکنید. اف سکیور توزیع کننده و نماینده رسمی در ایران دارد و شما می توانید بدون نگرانی از محصولات این کمپانی فنلاندی استفاده نمایید.

F-Secure Client Security بسته ای جامع برای برقراری امنیت انواع تجارت ها از شرکت های کوچک تا سازمان های بسیار بزرگ می باشد. در مقوله حفاظت اف سکیور بی مثال است. کمپانی اف سکیور از تکنولوژی یادگیری ماشین یا همان ماشین لرنینگ و تحلیل بیگ دیتا در کنار شناسایی بر مبنای رفتار و هوش مصنوعی در محصولات خود استفاده می کند.

شاید تنها نقطه ضعف این آنتی ویروس تعداد زیاد مثبت کاذب نسبت به دیگر رقبا باشد. دلیل این امر نیز سخت گیری موتور این آنتی ویروس برای فایل های مشکوک می باشد. آنتی ویروس سازمانی اف سکیور برای تمام دستگاه ها از جمله ویندوز ، مک ، لینوکس و موبایل نسخه به خصوصی ارائه می دهد.

اف سکیور تمام منابعی که شما برای امن نگاه داشتن سازمان تان به آنها نیاز دارید مانند فایروال قدرتمند ، سیستم شناسایی چندلایه ، امنیت جستجوی اینترنتی ، بانکداری آنلاین امن و مدیریت دستگاه ها ، کنسول مدیریتی جامع و خیلی موارد دیگر را دارد.

در آخرین تست های امنیتی آزمایشگاه Av-Test در سال ۲۰۱۹ آنتی ویروس تحت شبکه اف سکیور امتیاز کامل برای محافظت و عملکرد را دریافت کرده است و تنها در قابلیت استفاده امتیاز از دست داده است. آنتی ویروس F-Secure برای ۵ سال متوالی بهترین امتیاز محافظت را در آزمایشگاه Av-Test بدست آورده است.

 خرید آنتی ویروس تحت شبکه

۳ – آنتی ویروس تحت شبکه اوست – AVAST

Avast Business Antivirus Pro یکی از بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه است اما به دلیل محدودیت های اعمال شده از طرف کمپانی و نداشتن نمایندگی در ایران برای مشتریان ایرانی توصیه نمی شود. این محصول امنیتی مبتنی بر تکنولوژی ابری است و برای سیستم عامل های ویندوز و مک تولید شده است. آنتی ویروس شبکه اوست دارای قابلیت هایی نظیر امنیت ایمیل ، ضد اسپم و فایروال قوی است.

Avast دارای قابلیت ترکینگ برای اسکن فایل ها، URL ها و ضمیمه های ایمیل ها است تا از تجارت شما در مقابل بدافزارها ، جاسوس افزارها و تبلیغ افزارها محافظت کند. علاوه بر اینها آنتی ویروس شبکه  Avast محافظت از سرورهای Exchange و Sharepoint را نیز ارائه می دهد که باعث حذف هرگونه محتوای مخرب از صندوق ها پست الکترونیکی و درایوها می شود.

برعکس بقیه رقبا مانند مک کافی ، سیمانتک ، اف سکیور و کسپرسکی این آنتی ویروس نسخه ای برای موبایل ندارد اما از آنجایی که محافظتی بالا برای کامپیوترها و سرورها دارد ارزش بررسی دارد. در تحلیل آزمایشگاه Av-Test در سال ۲۰۱۹ آنتی ویروس تحت شبکه Avast در بخش محافظت امتیاز کامل را دریافت کرده است و تنها نیم امتیاز در بخش های عملکرد و قابلیت استفاده از دست داده است.

 

۴ – آنتی ویروس تحت شبکه کسپرسکی – Kaspersky

یکی دیگر از بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه که برای کاربران ایرانی پیشنهاد می شود. آنتی ویروس تحت شبکه کسپرسکی ساخت کشور روسیه می باشد و دارای قابلیت های امنیتی بسیار زیادی است. کسپرسکی دارای ویژگی هایی نظیر آنتی ویروس قوی ، محافظت از جستجوی اینترنتی ، فایروال ، مدیریت دستگاه ها ، مدیریت وب و بسیاری موارد دیگر می باشد.

آنتی ویروس تحت شبکه Kaspersky تمام منابع شبکه شما از سرورها تا موبایل ها را محافظت کرده و نسخه های متفاوتی برای هر کدام ارائه می دهد. استفاده از این محصول امنیتی آسان می باشد و شاید تنها نقطه ضعف آن بار نسبتا زیادی باشد که برروی شبکه سازمان وارد می کند. البته نمی توان این مسئله را نادیده گرفت که بسته به نوع شبکه این بار می تواند کمتر نیز باشد.

کمپانی کسپرسکی نیز از تکنولوژی های متفاوتی مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای مبارزه با بدافزارها و حملات سایبری استفاده می کند.

در تست های امنیتی آزمایشگاه Av-Test در سال ۲۰۱۸ آنتی ویروس تحت شبکه کسپرسکی در تمام سه آزمون یعنی محافظت ، عملکرد و قابلیت استفاده امتیازات کامل را دریافت کرده است و از این لحاظ می توان آن را در لیست بهترین آنتی ویروس تحت شبکه قرار داد.

شرکت کسپرسکی در ایران نمایندگی دارد و کاربران می توانند با اطمینان خاطر به خرید آنتی ویروس کسپرسکی بپردازند.

 

۵ – آنتی ویروس تحت شبکه مکافی – McAfee

یکی دیگر از انتخاب های فوق العاده برای امن نگاه داشتن شبکه سازمانی آنتی ویروس تحت شبکه مکافی می باشد. این آنتی ویروس امریکایی می باشد و محصولات و خدمات خود را به ایران ارائه نمی دهد و استفاده از آن برای سازمان های ایرانی پیشنهاد نمی شود.

McAfee Security for Business تنها بر بستر ابری موجود است بنابراین برای مدیریت دستگاه های ریموت و شبکه های مختلف بسیار مناسب می باشد. آنتی ویروس تحت شبکه مکافی محافظت بسیار بالایی دارد و جلوی فعالیت بدافزارها و ویروس ها قبل از آنکه وارد شبکه شما شوند را می گیرد. مکافی برای تمام منابع شبکه از سرورها گرفته تا لپ تاپ و موبایل ها نسخه مخصوصی ارائه می دهد.

از قابلیت های آنتی ویروس تحت شبکه مکافی می توان به امنیت ایمیل ، جلوگیری از هرزنامه ، فیلترینگ URL  ، اسکن آسیب پذیری ها اشاره کرد. ضد ویروس McAfee یکی از بهترین کنسول های مدیریتی را برای استفاده ارائه می دهد که از طریق آن می توانید به اعمال جزئی ترین پالیسی ها بپردازید و گزارش های جامعی تهیه کنید.

با این وجود آنتی ویروس تحت شبکه مکافی دارای یک نقطه ضعف است و آن عملکرد آن می باشد. با وجود اینکه مکافی محافظت بسیار بالایی دارد اما در هنگام استفاده از آن متوجه می شوید که سرعت شبکه و کامپیوتر شما پایین آمده است. در آخرین تست های آزمایشگاه Av-Test مکافی در محافظت و قابلیت استفاده امتیازات کامل را دریافت کرده و تنها در عملکرد نتوانسته امتیاز کامل را بگیرد.

مرتبط : چرا کامپیوترم کند شده؟ راه حل برای ویروس هایی که عملکرد را کند می کنند

۶ – آنتی ویروس تحت شبکه ترند میکرو – Trend Micro

آنتی ویروس Trend Micro محصولی آمریکایی – ژاپنی و یکی از قویترین آنتی ویروس های موجود در بازاهای بین المللی می باشد. این آنتی ویروس نیز در ایران نماینده ای ندارد و استفاده از آن در ایران توصیه نمی شود.

آنتی ویروس تحت شبکه ترند میکرو قابلیت های معمول یک آنتی ویروس عالی را در خود دارد که از آنها می توان به ضد باج افزار، امنیت ایمیل ، ضد اسپم ، فیلترینگ وب و غیره اشاره کرد.

ترند میکرو همچنین دستگاه های سخت افزاری خارجی مانند یو اس بی ها را برای شناسایی بدافزارها و ویروس ها اسکن می کند. شاید نقطه ضعف این آنتی ویروس را بتوان نصب و پیاده سازی نسبتا دشوار آن دانست. ولی چنانچه از پس این چالش برآیید می توانید از محافظت بسیار عالی این آنتی ویروس بهره مند شوید.

آنتی ویروس ترند میکرو سرورها ، سیستم عامل های ویندوز ، مک ، آندروید و iOS را پشتیبانی می کند. این محصول امنیتی در آخرین تست های انجام گرفته توسط آزمایشگاه Av-Test توانسته است تمام امتیازات لازم را کسب کند و عنوان یکی از بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه را به خود اختصاص دهد.

مرتبط : بهترین آنتی ویروس تحت شبکه  – بررسی سایسک

۷ – آنتی ویروس شبکه سوفوس – Sophos

Sophos Endpoint Protection درجه بالایی از حفاظت و امنیت را برای شبکه شما به ارمغان می آورد. آنتی ویروس تحت شبکه سوفوس محصول کشور انگلستان می باشد و نماینده ای به صورت رسمی در ایران ندارد و استفاده از آن به شرکت ها پشنهاد نمی شود.

سوفوس برای سیستم عامل های ویندوز ، مک و انواع شبکه ها راه حل های مناسبی را ارائه می دهد. آنتی ویروس سوفوس با بررسی رفتار به شناسایی خطرات احتمالی پرداخته و در نقطه ورود جلوی آنها را می گیرد. از نقاط ضعف این آنتی ویروس تحت شبکه می توان به استفاده زیاد نسبت به رقبا از منابع سیستم و شبکه اشاره کرد ه باعث کاهش سرعت در شبکه می شود.

آنتی ویروس تحت شبکه سوفوس دارای قابلیت های امنیتی بسیار خوبی مانند کنترل فایروال ، مدیریت دستگاه های و وب می باشد. سوفوس نیز یکی از بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه در سال ۲۰۱۹ در لیست های بین المللی است. در آخرین تست های آزمایشگاه Av-Test آنتی ویروس سوفوس توانسته است تنها در بخش قابلیت استفاده امتیاز کامل را بگیرد و در بخش های حفاظت و عملکرد نتوانسته امتیازهای کامل را دریافت نماید.

مرتبط : بهترین نرم افزار آنتی‌ ویروس آندروید در سال ۲۰۱۸

۸ – آنتی ویروس تحت شبکه بیت دیفندر – Bitdefender

بیت دیفندر نیز یکی از آنتی ویروس های قابل اعتماد برای شرکت ها و سازمان ها می باشد. آنتی ویروس بیت دیفندر نمایندگی رسمی در ایران دارد و کاربران ایرانی می توانند با خیال آسوده از آن استفاده نمایند.

آنتی ویروس تحت شبکه بیت دیفندر دارای قابلیت های زیادی مانند ضد بدافزار ، فایروال ، فیلترینگ URL ، مدیریت وب و بسیاری قابلیت های دیگر را دارد. آنتی ویروس بیت دیفندر سیستم عامل های مختلفی از جمله ویندوز ، مک و آندروید را پشتیبانی می کند. از نقاط ضعف این آنتی ویروس می توان به نصب و پیاده سازی دشوار آن و در استفاده نسبتا زیاد از منابع سیستم اشاره کرد.

آنتی ویروس تحت شبکه Bitdefender Endpoint 6.2  در تست سال ۲۰۱۹ آزمایشگاه Av-Test نتایج بسیار خوبی را کسب کرده و توانست در محافظت و عملکرد تمام امتیازات را بگیرد ولی در قابلیت استفاده تنها نیمی از امتیازات را دریافت کرد.

آنتی ویروس بیت دیفندر محصولی امنیتی قابل اعتماد است و در لیست بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه جا دارد.

مرتبط : انتخاب بهترین آنتی ویروس سال ۲۰۱۸ – مقایسه قیمت و قابلیت

 

۹ – آنتی ویروس تحت شبکه وب روت – Webroot

محصول امنیتی مورد اعتماد ساخت کشور امریکا دارای پلتفرمی جامع و کامل. این آنتی ویروس در ایران نمایندگی رسمی ندارد و به کاربران ایرانی پیشنهاد نمی شود.

وب روت آنتی ویروسی قوی برای شبکه های سازمانی است که قابلیت های خوبی مانند دیواره آتش ، محافظت از جستجوی اینترنتی ، مدیریت از راه دور و غیره را ارائه می دهد. همچنین آنتی ویروس تحت شبکه وب روت نیز دارای قابلیت تشخیص بر مبنای رفتار است که یکی از ملزومات هر آنتی ویروس مدرنی است.

آنتی ویروس تحت شبکه وب روت بسیار سبک عمل می کند و پکیج آن تنها ۲ مگابایت از فضای دیسک شما را اشغال می کند. آنتی ویروس Webroot مبتنی بر تکنولوژی ابری است و شما آپدیت ها را دریافت نخواهید کرد زیرا آنها به صورت اتوماتیک و بر بستر اینترنت انجام می گیرند.

 

۱۰ – آنتی ویروس تحت شبکه نود ۳۲ – ESET Nod32

یکی دیگر از آنتی ویروس های خوب برای محافظت از شبکه شما آنتی ویروس شبکه نود ۳۲ ESET Nod32 Antivirus می باشد. این محصول دارای نمایندگی های غیر رسمی در ایران است و کاربران ایرانی تمایل زیادی به استفاده از این محصول امنیتی دارند.

آنتی ویروس تحت شبکه نود ۳۲ به شناسایی و حذف انواع مختلف بدافزارها از جمله روت کیت ها ، کرم های اینترنتی ، جاسوس افزارها و دیگر بدافزارها می پردازد. همچنین به مدیران شبکه اجازه مدیریت اپلیکیشن ها و دستگاه های فیزیکی خارجی مانند یو اس بی ها را نیز می دهد.

این ابزار امنیتی دارای خاصیت بلاکینگ در جستجوگرها می باشد که برای مثال می تواند از آن طریق نرم افزارها مبتنی بر جاوا را بلاک نماید. شاید آنتی ویروس تحت شبکه نود ۳۲ را نتوان بهترین آنتی ویروس تحت شبکه نامید ولی همیشه طرفدارانی را در دنیا داشته است که می خواهند از این ابزار امنیتی در شبکه خود استفاده کنند.

آنتی ویروس تحت شبکه نود در تست های امنیتی جایگاه چندانی ندارد و نتوانسته است در تست های آزمایشگاه Av-Test امتیازات لازم را کسب نماید و در لیست سال ۲۰۱۹ حضور ندارد.

 

مرتبط : استعلام قیمت آنتی ویروس تحت شبکه

مرتبط : بهترین آنتی ویروس رایگان سال ۲۰۱۸ – دانلود آنتی ویروس رایگان

مرتبط : دانلود آنتی ویروس رایگان برای کامپیوتر – مقایسه سال ۲۰۱۸

منابع : Av-Test  – Computer World – Tech Radar

 

 


بهترین آنتی ویروس تحت شبکه ۲۰۱۹ – تحلیل آزمایشگاه های بین المللی


 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *