تلویزیون اپل

اپل اعلام کرد که از تاریخ ۲۵ ماه می سال ۲۰۱۸، دیگر به تلویزیون اپل نسل اول (Apple TV) ، ویندوز XP و ویندوز Vista  خدمات iTunes خود را ارائه نمی دهد. به گفته اپل دلیل این قطع پشتیبانی، تغییرات امنیتی جدید در iTunes است که نسل اول تلویزیون اپل، ویندوز XP و ویندوز ویستا  از اجرای برخی قابلیت های آن جلوگیری می کنند.

از ماه می سال ۲۰۱۸ کاربران ویندوز XP و ویستا قادر نخواهند بود تا از طریق iTunes خریدی انجام دهند یا اینکه خریدهای قبلی خود را مجدد دانلود کنند. برای اینکه این کاربران بتوانند دانلود کنند یا خریدی انجام دهند، می بایست از ورژن های جدید سیستم عامل ویندوز یعنی از ویندوز ۷ به بعد استفاده کنند.

تلویزیون اپل نسل 1

در مورد کاربران تلویزیون اپل نسل اول نیز این محدودیت وجود خواهد داشت و آنها نمی توانند دیگر به فروشگاه iTunes دسترسی داشته باشند. برای اینکه این دسته از کاربران بتوانند از طریق تلویزیون اپل به فروشگاه iTunes دسترسی پیدا کنند می بایست حداقل از تلویزیون های نسل دوم و یا جدیدتر آن استفاده نمایند.

در حالیکه شرکت اپل هنوز از دلیل این تغییرات امنیتی به صورت دقیق پرده برداری نکرده است اما احتمال آن وجود دارد که این تغییرات در راستای عدم پشتیبانی الگوریتم های جدید رمزنگاری باشد، که دیگر توسط سیستم عامل های قدیمی پشتیبانی نمی شوند. با این حال باید منتظر بمانیم تا اپل دلیل این تغییرات را رسما اعلام کند.

itunes اپل

تا آن زمان اگر شما هنوز می خواهید از iTunes برروی کامپیوترهای خود استفاده کنید بهتر است که به ورژن های جدیدتر ویندوز مهاجرت کنید. بهترین پیشنهاد ویندوز ۱۰ است که مطمئن خواهید بود تا مدتهای طولانی توسط خود شرکت مایکروسافت پشتیبانی خواهد شد. همانطور که ممکن است بدانید حتی شرکت مایروسافت نیز دیگر نسخه های قدیمی ویندوز مانند ویندوز XP را پشتیبانی نمی کند و برای آن وصله ای یا آپدیتی ارائه نمی دهد.  این موضوع از لحاظ امنیتی نیز برای کاربران ویندوز های قدیمی چالش برانگیز است و سایسک پشنهاد می دهد که از نسخه های جدید ویندوز استفاده نمایید.

مرتبط : اگر کامپیوتر مک اپل دارید، از این آنتی ویروس استفاده نکنید

مرتبط : پیدا کردن گوشی آیفون گم شده و مسائل امنیتی در ردیابی گوشی آیفون


اپل به دلیل امنیتی، iTunes را در تلویزیون اپل نسل ۱، ویندوز XP و ویستا متوقف می کند


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *