آنتی ویروس مک

سیستم عامل مک اپل ، به عنوان یکی از امن ترین سیستم عامل ها شناخته می شود. با این حال به دلیل افزایش محبوبیت «کامپیوتر مک» این سیستم عامل و گسترش کاربران آن، هکر ها و مجرمان اینترنتی بیش از پیش در تلاش هستند که آی‌مک ها و مک‌بوک ها را مورد حمله قرار دهند. از طرفی هم می گویند که کسانی که از مک استفاده می کنند درآمد بیشتری دارند و پول بیشتری در اختیارشان است پس طعمه های مناسبی برای هکرها می باشند. نصب «آنتی ویروس» مک در حال تبدیل شدن به یک امر ضروری می شود.

مرتبط : انتخاب بهترین آنتی ویروس سال ۲۰۱۸ – مقایسه قیمت و قابلیت

ممکن است که مک از دستگاه های ویندوز (در این زمان) امن تر باشد اما به طور قطع از تمام حملات مخرب، ایمن نیست. به همین خاطر است که کسانی که مک دارند، بیش از قبل به سراغ آنتی ویروس ها می روند و به آنها اعتماد می کنند. این کار نه تنها به آنها آرامش خاطر میدهد بلکه بسیاری از این نرم افزارهای آنتی ویروس مثل تبلیغاتشان عمل می کنند!

البته به جز یک مورد!

نتیجه ی AV-Test

AV-Test یک شرکت تحقیقات امنیت سایبری آلمانی می باشد که به طور مرتب نرم افزار های امنیتی تازه منتشر شده را آزمایش کرده و آن ها را ارزیابی میکند.

در آخرین آزمایش های این شرکت، تیم تحقیقاتی،۱۳ آنتی ویروس برای MacOS Sierra را آزمایش کرده اند که ۹ مورد از آنها مخصوص کاربران خانگی و ۴ مورد برای کسب و کارها می باشد.

این آزمایش بر روی مک هایی که ورژن ۱۰.۱۲.۶. macOS Sierra را دارند اجرا شد و محصول آنتی ویروس به عنوان محافظت اضافه بر روی آنان نصب شد. این به این معنی است که این نرم افزار آنتی ویروس به همراه حفاظت داخلی macOS Sierra کار می کند.

محصولات خانگی مورد ارزیابی قرار گرفته به این ترتیب است:

 

طبق این آزمایش، شش مورد از این نه آنتی ویروس خانگی، تمام ۵۱۴ نوع بدافزاری که تیم تحقیقاتی امتحان کردند را شناسایی کردند. عبارتند از: – Avast, Bitdefender, Kaspersky Lab, F-Secure , Sophos, Symantec and Trend Micro. اگر هر کدام از پکیج های محافظتی مک این آنتی ویروس ها را دارید، به خوبی محافظت می شوید.

آنتی ویروس Intego Mac Internet Security برخی از تهدیدات را شناسایی نکرد اما باز هم به درصد آبرومندانه ی ۹۹.۴ رسید.

Comodo به طرز ناراحت کننده ای شکست خورد

در حالی که تقریبا تمام آنتی ویروس های خانگی مورد آزمایشِ AV-Test، حداقل امتیاز ۹۳% را کسب کردند، یکی از آنها به شدت شکست خورد.

آنتی ویروسِ Comodo 2.2، تنها توانست ۳۸.۱% از انواع بدافزار ها را شناسایی کند. بله. فقط ۳۸.۱ درصد. این چیزی بدتر از امتیاز ضعیف است. اگر از من بپرسید، میگویم این مسخره بازی است! طبق این آزمایش ها، عملکرد Comodo غیرقابل قبول است.

بر اساس این نتایج، اگر به دنبال یک برنامه ضد ویروس برای Mac خود هستید، لطفا از آنتی ویروس Comodo با هر قیمتی، بپرهیزید!

 

تاثیر برروی سیستم

همچنین AV-Test، بار ناشی از آنتی ویروس بر روی سیستم را مورد ارزیابی قرار داد.

محصولاتِ Kaspersky Lab, Trend Micro, and Symantec باری به اندازه یک تا دو ثانیه ی اضافی در هنگام کپی یا دانلود کردن اضافه میکند. طبق این آزمایش ها، زمان مذکور در استفاده ی روزمره غیر قابل توجه است.

Bitdefender و Sophos Homeشش تا سیزده ثانیه زمان بیشتری صرف میکنند در حالیکه F-Secure و Intego بیست و یک تا سی و پنج ثانیه زمان میگیرند.

گرچه Avast Security امتیاز کاملی در شناسایی تهدیدات به دست آورد اما مک ها را با زمان ۷۳ ثانیه ای خود کند میکند و از نظر آزمایش کنندگان این زمان بسیار طولانی تلقی میشود.

با توجه به نتایج افتضاح آنتی ویروس Comodo در شناسایی تهدیدات، آزمایش کننده ها حتی به خود زحمت ندادند تا اجرای آن را مورد ارزیابی قرار دهند.

 

راهکار های بیزینس ( آنتی ویروس های سازمانی ) مخصوص مک

در مورد آنتی ویروس های مربوط به کسب و کار، نتایج امیدوار کننده تر بود. AV-Test اظهار کرده است که F-Secure , ESET, SentinelOne و Sophos تمام بدافزار ها را شناسایی کرده و امتیاز کامل و صد در صدی را به دست آورده اند. Endpoint Security از محصولات McAfee نیز اصلا بد نبود و ۹۹.۶% کسب کرد.

تمام راهکارهای مربوط به کسب و کار امتیاز بالایی در بار سیستمی داشتند. SentinelOne و McAfee تنها یک تا دو ثانیه بر روی سرعت تاثیر گذاشتند و , ESET هفت ثانیه و Sophos ده ثانیه زمان صرف کرد.

 

مرتبط : بهترین آنتی ویروس تحت شبکه  – بررسی سایسک

مرتبط : بهترین نرم افزار آنتی‌ ویروس آندروید در سال ۲۰۱۸


اگر کامپیوتر مک اپل دارید، از این آنتی ویروس استفاده نکنید


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *