چگونه یک شرکت را هک کرد

چگونه یک شرکت را «هک» کرد؟ این یکی از سوالاتی‌  است که همیشه از «هکر های اخلاقی» یا همان هکر های کلاه سفید در اف-سکیور پرسیده می شود.

به همین دلیل، پنج نفر از کارکنان خانم ما ( اف سکیور ) در بخش امنیت سایبری، درکارگاه زنان  آینده (Future Female) که در ماه ژانویه، میزبان آن بودیم، با پایه و اساس دیدگاه مهاجمان آشنا شدند.

شرکت کنندگان از طریق یک شبیه سازی آزمایشی از شرکت های بزرگ ، سعی کردند که عوامل بالقوه تهدید کننده و آسیب پذیری را تشخیص داده و اقداماتی که مهاجم ممکن است انجام دهد را شناسایی کرده و عواقب و زیان های بالقوه را ارزیابی کنند. این گروه به گروه های مهاجم، مدافعان و تصمیم گیران تقسیم بندی شدند و همه یک هدف در ذهن داشتند – بهبود دفاع و سیاست های سازمان تحت حمله سایبری و هک .

با کمک کارشناسان ما، هکرهای آینده مانند پیشگامان بالقوه عمل کردند. مهمتر از همه اینکه، آنها در مورد صنعت امنیتی سایبری، زمینه ای که نیازمند استعدادهای زیاد به ویژه استعدادهای زنان است به شوق و هیجان آمدند. در نظر داشته باشید که نیروی کار فعلی در حوزه امنیت سایبری حدود ۸۹ درصد مردان می باشند.

یکی از شرکت کنندگان می گوید: “واقعا جالب بود که همه جنبه های امنیت سایبری را ببینیم. قبل از این کارگاه، من فکر می کردم که همه این چیزهای فنی را که شما نیاز دارید توسط ماشین حل می شود. اما فهمیده ام که عامل انسانی نقش مهمی نیز ایفا می کند. ” او همچنین از رهبران کارگاه الهام گرفته است. او گفت: “البته، عالی بود که دختران هکر را ببینیم. ما به مدل های بیشتری نیاز داریم”.

تقاضا برای این نوع از آشنایی با امنیت سایبری همچنان برای ما خیره کننده است. بسیاری از زنان به کارگاه علاقه مند شدند و یک لیست انتظار تشکیل شده است. سال گذشته، بیش از ۵۰،۰۰۰ نفر از سراسر جهان، اولین دوره‌ی امنیت سایبری پایه‌ی ما  را با همکاری دانشگاه هلسینکی آغاز کردند.

با توجه به این تشنگی برای آشنایی با هک کردن، می توانید انتظار توسعه های آموزشی بیشتری از F-Secure داشته باشید.

Johanna Kurki، مدیر بخش استعدادهای درخشان F-Secure ، می گوید:” بازخورد کلی بسیار عالی بود و ما اکنون ۴۰ نفر را در صف انتظار برای کارگاه بعدی داریم. ”

برای درک فرصت هایی که برای افرادی که وارد صنعت امنیت سایبری می شوند، به اینجا نگاهی بیاندازید.  اگر شما در حال حاضر طرفدار و علاقه مند به عضویت در F-Secure است، شما می توانید یک آلارم شغلی برای خودتان در این صفحه تنظیم کنید.

مرتبط : ۲۰ هکر کلاه سیاه که خطرناک ترین هکرهای معروف دنیا هستند

مرتبط : داستان اف سکیور – امنیت اطلاعات و دنیا

منبع : F-Secure 


چگونه می توان یک شرکت رو به رشد را هک کرد؟


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *