باج افزار جدید

باج افزار جدید : شما ایمیلی دریافت میکنید که موضوع آن این است  “Scanned from Lexmark” و یک فایلی هم ضمیمه آن است به نام “image2017-11-23-9292134.7z” به نظر تا اینجا که مشکل خاصی نیست.

ممکن است که شما منتظر اسکن شدن شوید و یا اینکه خیلی هم فکر نکنید و روی فایل ضمیمه کلیک کنید.

اتفاق بعدی که می افتد این است که اطلاعات کامپیوتر شما رمزگذاری میشود و پنجره زیر را می بینید :

 

تبریک، شما به باج افزار جدید Scarab گرفتید.

F-Secure Labs اواخر ماه نوامبر میلادی باج افزاری با متغییرهای جدیدی کشف کرد که از طریق باتنت اسپم Necurs  اشاعه پیدا می کرد. همانطور که می دانید باتنت ها شبکه ای از سیستم های متصل به اینترنت هستند که همگی آلوده میباشند و مجرمان میتوانند از طریق آنها در عرض یک ساعت میلیون ها اسپم ارسال کنند.

باتنت Necurs بزرگترین منتقل کننده اسپم می باشد که ماهانه ۵ تا ۶ میلیون دستگاه آنلاین را آلوده میکند و مسئول بزرگترین حملات هدایت شده باتنتی است. مدل عملکرد آن بصورت یک زنجیره آلوده میباشد که از ایمیل های اسپم، فایل های ضمیمه آلوده تا وب سایت های خطرناک را شامل میشود.

وقتی که شما ده ها میلیون اسپم در ماه ارسال میکنید، تنها کافیست که درصد کمی از آن تاثیر گذار باشد تا شما بعنوان یک هکر که تولید باج افزار میکند تلاش سود آوری داشته باشید.

تولید باج افزار امروز به تجارتی میلیون دلاری تبدیل شده است و جواب پس داده است.

در این مورد به خصوص یعنی باج افزار جدید Scarab، موضوع ایمیلی که ارسال شده بود دقیقا شبیه به موضوعی است که دو هفته پیش توسط کمپین جدید باج افزار Locky منتشر شده بود و تنها تفاوتی که دارد گسترش دهنده دانلود کننده فایل ضمیمه است.

 

 حالا چگونه میتوانیم در دام این باج گیر یا هر باج افزار جدید نیفتیم ؟

اول از همه شما باید یک اینترنت سکیوریتی سطح بالا مانند اینترنت سکیوریتی اف سکیور که جلوی تهدیدات شناخته شده ای مانند Scarab و یا دیگر باج افزارهایی که توسط باتنت Necurs اشاعه پیدا میکنند را نصب کنید.

 

بعد از آن باید از کلیک کردن روی ضمیمه های ایمیل خود داری کنید. آزمایشگاه های اف سکیور میگویند که ۸۰% از ضمیمه های ایمیل های اسپمی که در سال ۲۰۱۶ ارسال شده است باج افزار بوده است. و در سال ۲۰۱۷ امکان اینکه هر ضمیمه ای که شما کلیک میکنید باج افزار باشد زیاد است.

این دو قدم خیلی آسان به شما کمک میکند که باج افزارها را از زندگی خود بیرون کنید. اما این باعث نمی شود که همه افراد از کلیک برروی ضمیمه های ایمیل های ناشناس خودداری کنند پس شما نیز میتوانید اطلاع رسانی کنید.

 

مرتبط : راه مقابله با باج افزار – مقابله با هر نوع RANSOMWARE

منبع : اف سکیور

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *