چرا کامپیوترم کند شده است

« چرا کامپیوترم کند شده است؟ » اگر تا به حال کامپیوترتان ویروسی شده باشد، تجربه کرده اید که سرعت اینترنتتان به اندازه حلزون کم می شود و یا حتی گاهی به کلی قطع می شود. اگر از زاویه ی دیگری به این ماجرا نگاه کنیم باید گفت که اگر اخیرا سرعت اینترنت شما کم شده است، به احتمال زیاد به ویروس آلوده شده اید. امروز ما درباره این صحبت میکنیم که دقیقا چرا ویروس ها سرعت اینترنت را کم می کنند و برای رفع این مشکل چه می توان کرد.

 

ویروس ها، پهنای باند شما را میدزدند تا فایل های غیرقانونی آپلود کنند

برخی ویروس ها منحصرا برای دزدیدن پهنای باند، طراحی شده اند. آن ها به طور مخفیانه، کامپیوتر شما را آلوده می کنند و از اتصال اینترنت شما استفاده میکنند تا فایل هایی را بارگذاری کنند. این فایل ها اغلب، غیرقانونی هستند و ممکن است چیزی شبیه فیلم های بدون کپی رایت یا فیلم های پورن باشند. علت این کار، آن است که هویت آپلود کننده ی اصلی پوشیده بماند. ویروس با استفاده از اتصال اینترنت شما برای بارگذاری فایل های غیرقانونی، به جای مجرم اصلی، شما را مقصر جلوه میدهد.

اگر مقامات قانونی متوجه شوند که این فایل های غیر قانونی از کجا آپلود می شوند، آن وقت شما به دردسر خواهید افتاد. احتمالا کامپیوتر شما مورد بررسی قرار میگیرد و حتی اگر واقعا هیچ کاری نکرده باشید، شما متهم به انجام این جرم ها خواهید بود. حالا دیگر وقت این را ندارید که بپرسید چرا کامپیوترم کند شده . در همین حال، هکرها شبکه ای از هزاران دستگاه را در اختیار دارند و به آپلود کردن فایل های غیر قانونی ادامه می دهند و گاهی به دردسر هم نمی افتند.

 

آلوده کردن کامپیوترهای دیگر

حتی اگر ویروس در حال آپلود فایل های غیرقانونی هم نباشد، ممکن است پهنای باند شما را به منظور آلوده کردن کاربران دیگر سرقت کند. گاهی اوقات هکرها ویروسی را ایجاد می کنند که کامپیوتر شما را به یک بات در شبکه تبدیل می کند. ممکن است ویروس برای چند روز یا چند هفته یا حتی چند ماه، در سیستم شما پنهان شود بدون اینکه هنوز شروع به کار کرده باشد. زمانی که هکر نیاز داشته باشد که یک حمله را اجرا کند و یا ویروس را به دیگر کاربرها ارسال کند، کل بات شبکه را فعال می کند. این شبکه می تواند شامل هزاران کامپیوتر منحصر به فرد از تمام نقاط جهان باشد.

اگر کامپیوتر شما به چنین ویروسی آلوده شده باشد، سرعت اینترنت شما برای مدتی به طرز چشمگیری کند خواهد شد. سپس زمانی که هکر، ماموریتش را انجام دهد، ممکن است بات را خاموش کند که موجب میشود سرعت اینترنت شما مثل سابق شود. این کار باعث میشود که پیدا کردن ویروس دشوار باشد؛ به خصوص در مواردی که شما به طور مستمر از کامپیوتر خود استفاده نمی کنید.

 

دزدیدن حجم کم و غیرقابل توجهی از پهنای باند

هر دو روشی که در بالا ذکر شد موجب بروز یک تغییر چشمگیر در اینترنت شما خواهد شد. با این حال برخی ویروس ها بسیار باهوش تر هستند و تنها مقدار کمی از پهنای باند شما را به سرقت می برند. برای اغلب کاربران، توجه به این مقدار ناچیز غیرممکن است به خصوص در مواردی که ویندوز و دیگر برنامه ها به طور مستمر در حال آپدیت و یا دانلود داده ها هستند.

ممکن است شما به تغییر در سرعت اینترنت خود توجه نکنید اما معنایش آن نیست که ویروس موجب مشکلات جدی نخواهد شد!

 

برای محافظت از خود در برابر ویروس چه کاری می توانم انجام دهم؟

آسان ترین و موثر ترین راه برای اینکه از خود دربرابر جدیدترین تهدیدات ویروسی محافظت کنید این است که یک نرم افزار آنتی ویروس خوب نصب کنید. این آنتی ویروس به طور فعالانه، کامپیوتر شما را اسکن می کند تا بهترین محافظت را در برابر زیرک ترین هکرها را به کار گیرد.

اگر سرعت اینترنت شما بدون هیچ دلیل به ظاهر موجهی در حال کم شدن است، احتمالا یک ویروس درحال سرقت پهنای باند شما می باشد. اگر چنین باشد شما باید به سرعت ویروس را نابود کنید تا مانع این شوید که نرم افزارها و سیستم عامل شما را خراب کند و یا بدتر از آن، شما را وارد یک مشکل قانونی-حقوقی کند.

در یک بررسی که سایسک اخیرا انجام داد بهترین آنتی ویروس های سال ۲۰۱۸ که در بازار ایران وجود دارند را معرفی کرد. شما می توانید با انتخاب یکی ار این آنتی ویروس های معتبر از خود و دستگاه های خود در مقابل خطرناک ترین ویروس ها حفاظت کنید و در امن بمانید.

 


چرا کامپیوترم کند شده؟ راه حل برای ویروس هایی که عملکرد را کند می کنند


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *