اینترنت اشیا

آقای استیو لورد در آخرین اپیزود از پادکست شرکت اف سکیور Cyber Security Sauna، چند تصور غلط درباره اینترنت اشیا را مطرح می کند.

در سال گذشته گارتنر Gartner ) تخمین زد که تعداد دستگاه های اینترنت اشیا در سال ۲۰۱۷، برای اولین بار بیشتر از کسانی خواهد شد که در این سیاره زندگی  می کنند و تا سال ۲۰۲۰ این تعداد به ۲۰.۴ میلیارد دستگاه خواهد رسید. بنابراین اگر شما هنوز یک دستگاه متصل ندارید، به زودی صاحب یکی خواهید شد که دیگر سنتی نیست، بلکه هوشمند است.

اف سکیور، اخیرا گزارشی به نامِ Pinning Down the IoT منتشر کرد که در آن درباره خطر اینترنت اشیا به شکلی که در حال حاضر استفاده می شود، هشدار داد. برای ادامه بحث، جدیدترین اپیزود از پادکست F-Secure، شامل مصاحبه ای با Steve Lord می باشد. Steve Lord در حدود ۲۰ سال در این صنعت خدمت کرده است و مدیر بخشی در شرکت امنیتی Mandalorian بوده است. از زمانی که اصطلاح اینترنت اشیا به وجود آمد، استیو با آن کار کرده و آن را هک کرده است.

از اسباب بازی های هوشمند گرفته تا قهوه ساز و مانیتور کودک؛ استیو همه را هک می کند و به دستگاه وارد می شود تا بفهمد چگونه کار می کند و در کجا دچار نقص امنیتی است. در گفتگوی ما، او از همه چیز از Amazon Alexa و Apple Health سخن می گوید و بیان می کند که این هشداری است که افراد را متوجه خواهد کرد که چقدر عواقب ناشی از IoT می تواند عظیم باشد.

او همچنین سه افسانه رایج درباره IoT را مطرح می کند:

مرتبط : اینترنت اشیا چیست ؟ صنعت IOT به کدام سمت پیش می رود

اشتباه شماره ۱ : شما صاحب دستگاهتان هستید و دستگاه پاک و آزاد است

هنگامی که یک دستگاه IoT را خریداری می کنید، در واقع چنین نیست که کاملا برای شما باشد تا هرطور و تا هر زمان که میخواهید از آن استفاده کنید. استیو می گوید، محصولات IoT به شکلی طراحی شده اند که بدون خدماتشان کار نمی کنند، بنابراین هنگامی که فروشنده این خدمات را حذف می کند، محصول غیرقابل استفاده است. همچنین، اگر فروشنده به روز رسانی عرضه کند، ممکن است شما مجبور به پذیرش یک سیاست حفظ حریم خصوصی جدید شوید یا در صورت نپذیرفتن آن، خدمات را از دست دهید.

استیو می گوید: “شما اسپیکر Sonos می خرید و پول بسیار زیادی خرج می کنید تا این اسپیکر را با سیستم صوتی خانه خود هماهنگ کنید. یک روز در حال گوش دادن به موزیک هستید که Sonos میگوید که باید آپدیت جدیدی اجرا کنید و باید سیاست های حفظ حریم خصوصی جدید آن را بپذیرید وگرنه دستگاه شما از کار خواهد افتاد … شما میتوانید سیاست جدید را پذیرفته و آپدیت جدید را اجرا کنید و در غیر این صورت، دسترسی خود به دستگاه را از دست می دهید. وقتی این اتفاق پیش می آید، مردم واقعا ناراحت و ناامید می شوند. مردم نمی فهمند که این یک مدل تجاری از روز اول بوده است.”

مرتبط : ده روش عالی برای حفظ امنیت اینترنت اشیا در سازمان شما

اشتباه شماره ۲ : داده ها به همان جایی می روند که شما تصورش را می کنید

فکر می کنید اطلاعاتتان به فروشنده که محصول را تولید می کند، ارسال میشود؟ این مساله بسیار پیچیده تر از آن است. شرکتی که نام تجاری اش بر روی دستگاه شماست، یک شرکت دیگر را برای اجرای چارچوب IoT خود (که در cloud اجرا می شود و می تواند هر پلتفرمی داشته باشد) استخدام می کند. این به این معنی است که شما به عنوان یک مشتری، اصلا نمی دانید داده هایتان به کجا می رود.

اشتباه شماره ۳ :  مصرف‌کنندگان خواستار اینترنت اشیا هستند

استیو می گوید: “امروزه، اغلب دستگاه های متصل به اینترنت اشیا ، تمام خواسته های ما را انجام نمی دهند و یا نحوه عملکردشان طوری نیست که زندگی را تغییر دهند. اغلب این دستگاه ها، مجموعه ای از راهکارهایی هستند که به دنبال مشکل می گردند.” او اشاره می کند که گاهی اوقات این امر برای توسعه خواسته های مردم است. “اغلب اوقات این یک راه گران تر برای مسائلی است که می توان آنها را بدون IoT، ارزان تر و موثرتر به انجام رساند.”

برای شنیدن ادامه صحبت با استیو شامل اینکه چرا شرکت ها درباره داده ها محتاط عمل می کنند، جنبه مثبت دستگاه های اینترنت اشیا و کاری برای ارتقا امنیت در برابر این دستگاه ها میتوان انجام داد، به اپیزود چهارم گوش کنید: Episode 4 here

 

مرتبط : آیا جاسوسی کسپرسکی و همکاری آنها با دولت صحت دارد؟

 


چالش های اینترنت اشیا و اشتباهات رایج در مورد IoT


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *