هکر نوجوان - کین گمبل

آیا نام گروه هکری Cracks with Attitude را شنیده اید و آنها را به خاطر می آورید؟ یک گروه هکر  طرفدار فلسطین که در پشت حملات سایبری بر علیه دولت ایالات متحده امریکا بود. این حملات سایبری که هدف آنها مقامات امنیتی امریکا بود منجر به نشت اطلاعات محرمانه ۲۰۰۰۰ مامور اف بی آی ، ۹۰۰۰ افسر سازمان امنیت ملی و چند کارمند دیگر در وزارت دادگستری امریکا در سال ۲۰۱۵ شده بود. شاید که باور نکنید، اما زمانی که این گروه هکری حملات گسترده سایبری را علیه امریکا انجام داد، رهبر این گروه یک هکر نوجوان ۱۵ ساله انگلیسی به نام کین گمبل بود.

او با مهندسی اجتماعی توانسته بود هویت رئیس FBI را جعل کند و به اسناد محرمانه و حساس دولتی دست پیدا کند. او در دادگاه چند روز پیش به این عوامل اعتراف کرد.

این هکر مشهور انگلیسی که امروز ۱۸ سال دارد نامش کین گمبل است. او در سن ۱۵ سالگی رئیس CIA آقای جان برنان، رئیس سازمان امنیت ملی جیمز کلپر، وزیر امنیت داخلی جن جانسون، معاون مدیر کل FBI مارک گیولیانو، و خیلی افراد کلیدی دیگر در ایالات متحده را هدف  قرار داده بود.

از ماه جون سال ۲۰۱۵ تا فوریه سال ۲۰۱۶ کین گمبل با هویت جعلی رئیس CIA و هک مرکز تماس ها و خط تلفن کارمندها باعث فاش شدن و دسترسی این گروه هکری به برنامه های عملیاتی اطلاعاتی امریکا در ایران و افغانستان شده بود.

 

جان برنان - رئیس CIA - هکر نوجوان

جان برنان رئیس CIA

 

این هکر نوجوان با انتشار اطلاعات شخصی، تماس ها و پیغام های  بی پایان، نصب و دانلود فیلم های مستهجن برروی کامپیوترهای شخصی قربانیان خود و همچنین خانواده های آنها باعث آزار و اذیت آنها میشد. او با تماس های گمراه کننده به خانه رئیس CIA توانسته بود کنترل آیپد همسر او را نیز به دست بگیرد.

کین گمبر در همین زمان عکسی از دختر وزیر امنیت داخلی امریکا برای او فرستاد و او را تهدید کرد که به دختر او تجاوز می کند و با تماسی برروی منشی تلفنی همسر او گفته بود ” Hi Spooky, am I scaring you? ” یعنی “سلام شبح ، دارم می ترسونمت ؟ ” و حتی توانسته بود پیامی را برروی صفحه تلویزیون خانه آنها نمایش دهد. او در صفحه تلویزیون این زوج پیام داد “I OWN you” یعنی “من مالک شما هستم”.

 

این هکر نوجوان انگلیسی در فوریه سال ۲۰۱۶ در شهر کویلوایل انگلستان به دست مقامات محلی دستگیر شد. او در اکتبر سال ۲۰۱۷ به ۸ مورد اتهام در مورد ” انجام عمدی عملیات جهت برقراری دسترسی های غیر مجاز” و ۲ مورد اتهام در مورد ” اعمال تغییرات غیر مجاز در داده های کامپیوتری”  محکوم شد.

گمبل درباره اینکه چرا دولت امریکا را مورد هدف قرار داده بود گفت : ” من هر روز بیشتر از فساد و بی عاطفگی دولت امریکا رنج می کشیدم و تصمیم گرفتم که کاری انجام دهم. ”

وکیل مدافع این هکر نوجوان انگلیسی گفت که او توانایی فنی ذاتی در کامپیوتر داشته و از لحاظ احساسی نیز نابالغ بوده است. او در دادگاه گفت که موکل او از نوعی بیماری اختلال روانی رنج می برده و در سن ۱۵ سالگی، توسعه ذهنی یک نوجوان ۱۲ الی ۱۳ ساله را داشته است. او همچنین در دادگاه گفت که گمبل هرگز قصد استفاده شخصی از این اعمال را نداشته است و تنها کاری که در آن زمان احساس میکرده صحیح است را انجام داده است.

هنوز حکم این هکر نوجوان انگلیسی صادر نشده است و قرار است به زودی حکم زندانی او صادر شود. دیگر اعضای گروه هکری Crack With Attitude ، اندرو اتوباگز و جاستین گری لیورمن در سپتامبر سال ۲۰۱۶ توسط FBI دستگیر شدند و اکنون در زندان به سر می برند. آنها می بایست ۵ سال را در زندان ایالتی امریکا بگذرانند. چنانچه حکم کین گمبل صادر شود آن را در وبلاگ سایسک منتشر خواهیم کرد.

به روز رسانی مقاله :

در تاریخ ۲۰/۰۴/۲۰۱۸ کین گمبل به ۲ سال زندانی محکوم شد.

مرتبط : ۲۰ هکر کلاه سیاه که خطرناک ترین هکرهای معروف دنیا هستند

مرتبط : ۲۱ راه برای هکر شدن البته یک هکر کلاه سفید

مرتبط : هکر کلاه سفید کیست و چگونه یک هکر کلاه سفید شویم ؟

منبع : تلگراف


هکر نوجوان ۱۵ ساله، رهبر گروه هکری که اسناد محرمانه امریکا و FBI را فاش کرد


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *