آنتی ویروس کسپرسکی

شرکت فیسبوک (Facebook) به کنگره آمریکا اعلام کرد که : « آنتی ویروس کسپرسکی » از گزینه های آنتی ویروس موجود برای کاربران، حذف شده است.

فیسبوک در تاریخ ۲۵ ژانویه به کنگره اعلام کرد که در سال گذشته، این آنتی ویروس روسی را از میان گزینه های پیشنهادی خود حذف کرده است. این لیست به کاربرانی پیشنهاد می شود که از کامپیوتر ها وارد شبکه اجتماعی فیسبوک می شوند و ممکن است از طریق کد های مخرب، آلوده شوند.

فیس بوک اعلام کرده است که دیگر آزمایشگاه کسپرسکی را به عنوان یک گزینه آنتی ویروس ارائه نمی دهد، اما “قادر نیست به آسانی مشخص کند که چند نفر از کاربران فیسبوک، آنتی ویروس کسپرسکی را دانلود کرده اند.”

شرکت آنتی ویروس Kaspersky مکررا نگرانی های مقامات امنیتی ایالات متحده را در این باره که این نرم افزار می تواند جاسوسی برای روسیه را فراهم کند، رد کرده است. همچنین روابط با هر دولتی را رد کرده و گفته است که به هیچ دولتی از طریق جاسوسی سایبری کمک نخواهد کرد.

سخنگوی کسپرسکی به پاسخ هایی که فیسبوک در هشتم ژانویه در جواب کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا ارائه کرده است، واکنشی نشان نداده است.

مسکو، هرگونه سر نخ آژانس اطلاعاتی آمریکا در رابطه با دخالت روسیه در انتخابات آمریکا از طریق هک کردن شبکه های احزاب سیاسی و گسنرش ناامنی از طریق رسانه های اجتماعی را رد میکند. چند کمیته از کنگره و یک مشاور ویژه در حال تحقیق و بررسی موضوع هستند.

در ماه دسامبر، دونالد ترامپ قانونی را امضا کرد که هرگونه استفاده از نرم افزار آنتی ویروس کسپرسکی را در دولت آمریکا ممنوع کرد و به این صورت بر نگرانی های آژانس فدرال مبنی بر آسیب پذیر بودن در مقابل کرملین، سرپوش گذاشته است.

آنتی ویروس های مورد اعتماد فیسبوک که آنها را به کاربران معرفی می کند عبارتند از آنتی ویروس ایست نود۳۲، آنتی ویروس اف سکیور و آنتی ویروس ترند مایکرو. لیست آنتی ویروس های مورد اعتماد فیسبوک را می توانید در اینجا بررسی کنید.

فیسبوک می گوید که در حال متوقف کردن استفاده داخلی از یک محصول متفاوت از کسپرسکی است. آنها می گویند که این تصمیم را برای اینکه شک خود را نسبت به این کمپانی برطرف کنند گرفته اند. فیسبوک نگران است که این محصول نیز اطلاعاتی را برای روسیه ارسال نماید. اما فیسبوک نام این محصول را ذکر نکرده است.

 

مرتبط : آیا جاسوسی کسپرسکی و همکاری آنها با دولت صحت دارد؟

مرتبط : فیس بوک و مایکروسافت تهدیدات سایبری کره شمالی را خنثی کردند

مرتبط : کارمند سابق NSA متهم به خارج کردن اطلاعات بسیار حساس امنیتی  

منبع : خبرگزاری رویترز


فیسبوک هم اعلام کرد که آنتی ویروس کسپرسکی را به کاربران خود پیشنهاد نمی دهد


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *