کسپرسکی

رویترز گزارش می دهد که، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا، قانون ممنوعیت استفاده از نرم افزار آنتی ویروس کسپرسکی در نهادهای دولتی این کشور را امضا کرد. این تصمیم بعد از تلاش های چند ماه اخیر برای پاک سازی آنتی ویروس روسی کسپرسکی از سیستم های آژانس های دولتی امریکا صورت گرفت. مقامات امنیتی امریکا از ارتباطات و تاثیر کرملین بر این کمپانی امنیتی سخن می گویند.

قانونی که دونالد ترامپ امضا کرده، تنها بخشی از سیاست دفاعی ایالات متحده است که به گفته رویترز باعث قوت بخشیدن به دستورالعمل صادر شده در ماه سپتامبر میلادی سال جاری می شود. در طی این دستوالعمل سازمان های دولتی موظف به پاک سازی آنتی ویروس کسپرسکی در طی ۹۰ روز شده بودند. قانونی امضا شده توسط دونالد ترامپ تمام شبکه های نظامی و غیر نظامی را شامل می شود.

سناتور دمکرات خانم جین شاهین می گوید که : ” اتهامات کسپرسکی به دقت مورد بررسی قرار گرفته و زمان بسیار زیادی صرف آن شده است”. او اضافه می کند که “نرم افزارهای این کمپانی خطری جدی برای امنیت ملی ایالات متحده امریکا می باشد”.

آزمایشگاه کسپرسکی به دفعات اتهام ارتباط با آژانس های امنیتی روسیه را رد کرده است و گفته است که نرم افزار آنها کمکی به هیچ دولتی برای جاسوسی نمی کند. کسپرسکی در ماه اکتبر، تلاش کرد تا برای رد اتهامات، تمام کدهای نرم افزار خود و هرگونه آپدیت جدید را برای بررسی در اختیار آنها قرار دهد.

مقامات امریکایی گفتند : با وجود اینکه از این تصمیم بسیار استقبال می کنیم ولی تنها ارائه کدها برای ما کافی نیست.

کسپرسکی اعلام کرد که آنها از این قانون بسیار نگران هستند زیرا رویکرد به سایبر سکیوریتی دستخوش تغییرات خواهد شد. آنها اضافه کردند که به تلاش خود برای محافظت از مشتریان کسپرسکی در مقابل خطرات و تهدیدات سایبری ادامه خواهند داد و با دیگر کمپانی های امنیت آنلاین برای مبارزه با جرمهای سایبری همکاری خواهند کرد.

سه شنبه این هفته کریستوفر کربز، یکی از مقامات امنیت سایبری در اداره امنیت ملی امریکا اعلام کرد که نرم افزار آنتی ویروس کسپرسکی به طور کلی از سیستم های دولتی پاک شده است و در داخل هیچ شبکه ای استفاده نمی شود. او می گوید که پاسخ های رسمی کسپرسکی در مورد این ممنوعیت نتوانست در ارزیابی آنها تغییری ایجاد کند.

مرتبط : آیا کسپرسکی واقعا با آژانس های امنیتی روسیه همکاری می کند؟

مرتبط : کارمند سابق NSA متهم به خارج کردن اطلاعات بسیار حساس امنیتی

منبع : رویترز

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *