اف سکیور

اف سکیور : وقتی Risto Siilasmaa ریستو سیلاسما ۱۵ ساله بود، رویای برنامه نویسی بزرگترین بازی ماجراجویانه دنیا را در سر داشت. اما سرنوشت جور دیگری رقم خورد و او یکی از شرکت های پیشروی دنیا در زمینه امنیت اطلاعات را تاسیس کرد.

اف سکیور لوگو

شرکت  F-Secure زمانی متولد شد که اینترنت برای اولین بار به خانه ها راه یافته بود و هنوز کسی چیزی درباره تهدیدهای آنلاین نمی دانست.

ریستو سیلاسما و پتری آلاس فرم ثبت شرکت را به عنوان دوره آموزشی در مدرسه پر کردند و شرکت اف سکیور را تاسیس کردند که البته ابتدا نام  آن Data Fellows بود. بودجه اولیه شرکت از آموزش و مشاوره تامین می شد. با رشد این کمپانی که توسط این ۲ دوست افتتاح شده بود، آنها کارمندانی را با اعلان در بولتن مدرسه استخدام کردند. آنها روز به روز سرمایه گذاری خود را برای  استخدام برنامه نویس ها بیشتر کردند و خود سودی از شرکت بر نمی داشتند و این شرکت به تدریج در زمینه ساخت نرم افزار توسعه یافت. طی سال های اول کار شرکت  اف سکیور، ریستو سیلاسما همه قراردادها را خود تایپ می کرد، لوگو را طراحی می کرد، ثبت ها را مدیریت می کرد، صورتحساب ها و حقوق ها را پرداخت می کرد و حتی پشتیبانی مشتریان را انجام می داد.

این شرکت به سرعت رشد کرد و میکو هیپونن را استخدام کرد و کمپانی نام خود را به F-Secure تغییر داد. میکو اکنون یکی از مطرح ترین کارشناسان امنیت سایبری است. میکو هیپونن دیسک های فلاپی به روز رسانی امنیتی شرکت را برای ارسال با ایمیل در پکیج آماده می کرد. اگرچه اوایل دهه ۲۰۰۰ ، شرکت با ترکیدن حباب dot-com آسیب دید، ولی جایگاه ثابت و چشم انداز قوی شرکت به آن کمک کرد تا از بدترین وضعیت نجات یابد. به جای برنامه های نرم افزاری انحصاری آنتی ویروس، شرکت بر توسعه سرویس های امنیتی اطلاعات تمرکز نمود.

با گسترش ارتباطات اینترنتی در خانه های مردم فنلاند ، شرکت F-Secure  به اپراتورهای شبکه و اینترنت، سرویس های اطلاعاتی امنیتی ارائه نمود تا از کاربران اینترنت در برابر تهدیدات آنلاین محافظت کنند. در آن زمان این تهدیدات به مشکل اصلی بسیاری از افراد و سازمان ها تبدیل شده بود. زمان بندی این شرکت درست بود و دوباره شروع به رشد کرد. با افزایش تعداد کاربران، تهدیدها نیز افزایش می یافت و F-Secure روز و شب مشغول مبارزه با حملات سایبری بود. در روزهای ابتدایی ورود اینترنت، هکرها ویروس های مختلفی می ساختند فقط برای اینکه ببینند تا چه حد می توانند پیش بروند. ولی حالا هدف بدافزارها و نرم افزارهای جاسوسی، کدهای دسترسی بانکی و اسرار شرکت هاست. امنیت اطلاعات مبارزه ای بی پایان در برابر آنهایی است که دائما در حال ساخت تکنیک ها و استراتژی های جدید برای سوء استفاده از آسیب پذیری ها هستند می باشد.

امروزه شرکت ها توجه ویژه ای به امنیت اطلاعات دارند. در صورت درخواست، F-Secure  حملات تست “red teaming” را اجرا می کند تا آسیب پذیری های موجود در سیستم های امنیتی شرکت ها را شناسایی کند. این اقدامات همچنین سبب میشود F-Secure  بتواندهکرها و تهدیدات احتمالی را بهتر شناسایی کند. این بخش دائما در حال تکامل است و مهاجمان به تامین کنندگان امنیت اطلاعات اجازه لحظه ای آرامش نمی دهند. مهاجمان پیشرفته می توانند از هر دفاعی رد شوند، بنابراین علاوه بر پیشگیری، شناسایی سریع نفوذ به اطلاعات، حیاتی است. بخش جدید و مهم سرمایه گذاری این کمپانی فنلاندی توسعه ظرفیت های شناسایی خود با استفاده از هوش مصنوعی است. هر دستگاه هوشمند جدیدی به معنی یک آسیب پذیری جدید است، چه کامپیوتر، چه تبلت و چه اشیای اینترنتی.

اف سکیور از پایگاه اصلی و خانه خود در فنلاند، خدمات امنیت اطلاعات تخصصی خود را به شرکت ها و مصرف کنندگان سراسر جهان ارائه می دهد. فنلاند به خاطر سطح بالای دانش و اعتبار بیطرفانه و قابل اعتمادش، کشوری پیشرو درزمینه امنیت اطلاعات محسوب میشود. در صنعت امنیت سایبری که اعتماد، اساس آن است، می توان فنلاند را بهترین محلی دانست که آن را خانه صنعت امنیت سایبری نامید.

منبع : اف سکیور

 


داستان اف سکیور – امنیت اطلاعات و دنیا


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *