حملات سایبری

کسپرسکی می گوید در ۱۲ ماه گذشته به بیش از ۷۷ درصد شرکت های سراسر دنیا به نوعی حملات سایبری آنلاین شده است.

این آمار براساس IT Security Economics Report  آزمایشگاه کسپرسکی است که نشان می دهد در سال گذشته هم حملات سایبری عدم پذیرش سرویس توزیعی(DDOS) افزایش داشته است و هم حملات هدفمند به دستگاه های POS .این افزایش تقاریبا ۱۶% بوده است.

افزایش حملات DDOS  و افزایش حملات هدفمند به دستگاه های POS  زنگ خطری برای خرده فروشان و تمام کسب و کارهایی است که از این نوع دستگاه ها استفاده می کنند. مخصوصا در فصل فروش سال نو، زمانی که خریداران بیشتری در فروشگاه ها هستند و افزایش فروش باعث می شود پول بیشتر توسط این دستگاه ها جا به جا شوند، خرده فروشی ها را هدف جذابی برای مجرمان سایبری می کند.

کاسپرسکی می گوید سال ۲۰۱۷ یک سری نقص های امنیت سایبری گسترده در سیستم های پرداخت POS برندهای معروف گزارش شده است،  از Chipotle گرفته تا هتل های Hyatt و اخیرا نیز Forever 21 . طبق آخرین گزارش کسپرسکی DDOS ، در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ حملات سایبری DDOS افزایش قابل توجه و گسترده ای در جهان داشته و ۹۸ کشور مورد هدف قرار گرفته اند. این میزان از سه ماهه دوم که ۸۲ کشور قربانی شدند نیز بیشتر است.

ترند میکرو می گوید: تاثیر اصلی هک های POS ، ریسک سرقت هویت است. اطلاعات شخصی و اطلاعات حساسی که از کارت های اعتباری به سرقت رفته می تواند برای جعل هویت قربانیان استفاده شود. این شرکت می گوید: این قربانیان ممکن است به زودی با مشکلاتی چون خریدهای جعلی، زیان مالی و وضعیت اعتباری مشکوک مواجه شوند.

کسپرسکی می گوید این حملات در طول دوره ی شدید فروش در تعطیلات سال نو میلادی برای تجارت ها و به خصوص خرده فروشی ها و تجارت های الکترونیک مهم می باشد. همانطور که خریداران به دنبال خریدهایی خوب هستند، خرده فروشان هم درآمد بیشتری در این زمان دارند و زمان مناسبی برای مجرمان می باشد تا از این آب گل آلود ماهی گیری کنند.

اگر مجرمان اینترنتی بتوانند حملات سایبری موفق DDOS خود را علیه خرده فروشان انجام دهند تجارت آنها ممکن است که در این فصل زیان فراوانی را تجربه کند. مجرمان می توانند  با استفاده از سیستم های POS به عنوان نقطه ورود برای حملات هدفمند یا سرقت اطلاعات کارت اعتباری و پول مشتری برای اخاذی اقدام کنند.

آلسیو آتی، مدیر بخش محصولات سازمانی و شرکتی آزمایشگاه کسپرسکی می گوید: با توجه به افزایش چشمگیر این نوع حملات در سال جاری، ما به سازمان ها و خصوصا خرده فروشان توصیه می کنیم طی فصل کریسمس بسیار هوشیار و محتاط باشند. در این زمان خطر خالی کردن سیستم های پرداخت از سوی مجرمان سایبری یا حملاتی که از DDOS استفاده می کنند بسیار زیاد است.

این حملات می تواند شامل جرایم سایبری برای اخاذی و یا جلوگیری از تجارت سازمان ها، از دست دادن درآمد و دارایی آنها و مشتریان آنها باشد.

سال نو همیشه فرصت خوبی برای شرکت هاست تا فرهنگ امنیت سایبری خود را ارتقا داده و در فناوری های صحیح و به روزی سرمایه گذاری کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *