آیا به دنبال بهترین آنتی ویروس تحت شبکه هستید؟ زمانی که در حال انتخاب آنتی ویروس یا به عبارت بهتر اندپوینت سکیوریتی برای شرکت خود هستید، در واقع در حال انتخاب یک شریک برای تجارت خود هستید که به شما برای مدیریت امنیت سازمان کمک کند. شما به آن برند و فروشنده آن برند اعتماد می کنید و به آنها اجازه می دهید که تکنولوژی لازم برای محافظت از مهمترین اطلاعات و ابزار شرکتتان را فراهم کنند.

پس از انتخاب یک آنتی ویروس شبکه شما توقع دارید که در هر زمان که به کمک و پشتیبانی فروشنده نیاز دارید آنها آماده و حاضر باشند. شما و سازمان شما به دنبال تولید کننده ای می گردید که همواره خود را برای مقابله با جرایم سایبری تکامل دهد، و بتواند جدیدترین تکنولوژی های روز را برای مقابله با مجرمان سایبری فراهم کند.

چنانچه مشکلات پیچیده امنیتی مانند دزدیده شدن اطلاعات و یا  هدف شدن در مقابل حملات سایبری گریبان شما را گرفته باشد، نیاز به شرکتی دارید که به شما خدمات سریع، مستقیم و بی واسطه بدهد. شاخص های کارشناسان سایسک در این بررسی عبارت است از : شهرت سازمان، مدت زمان حضور در صنعت امنیت، سهم بازار، امتیازهای سال های اخیر در شناسایی بدافزارها، میزان تاثیر گذاری برروی سیستم، خدمات مستقیم و رسمی به ایران. کارشناسان ما همچنین از بررسی های مشابه و مقالات مرتبط با این تحقیق استفاده کرده اند. در این بررسی ما شرایط بازارهای بین المللی و بازار ایران را به صورت جداگانه در نظر گرفته ایم.

حملات هدفمند سایبری به تجارت های کوچک در حال رشد روز افزون هستند و نتیجه این حملات از دست دادن  و درز اطلاعات حساس این شرکت ها می باشد. بهترین اندپوینت سکوریتی موانع متعددی را در مقابل بدافزار ها می گذارد، اجازه نفوذ به شبکه شما را نمی دهد و ریسک دزدیده شدن و از دست دادن اطلاعات را به حداقل می رساند. زمانی که از آنتی ویروس تحت شبکه صحبت می کنیم باید تعداد اندپوینت ها، نحوه مدیریت ( فیزیکی و داخل شبکه، ابری و یا در یک محیط مجازی)، ابزار مدیریتی مورد نیاز، نوع پشتیبانی و توقعات کاربر از عملکرد اندپوینت سکیوریتی بررسی شود.

در این بررسی، ما کمپانی های اصلی امنیتی در دنیا و آنهایی که در ایران سابقه فعالیت دارند را مورد تحقیق قرار دادیم. این کمپانی ها همگی نشان داده اند که توانایی مبارزه با بدافزارها برای میلیون ها اندپوینت (کاربر) را در بالاترین سطح دارند.

وقتی که صحبت از محافظت از شبکه و اندپوینت می شود دیگر سایز شرکت شما اهمیتی ندارد. اغلب تولید کنندگان محصولات امنیت سازمانی می توانند از ۵ الی چندین هزار کاربر را محافظت کنند.م۲

چگونه بهترین آنتی ویروس تحت شبکه را انتخاب کنید :

بهترین آنتی ویروس تحت شبکه دارای کنسول مدیریتی مرکزی است که مدیریت و کنترل تمامی اندپوینت ها (کاربرها) و نرم افزارهای داخل شبکه را انجام می دهد و فرمان های عملیاتی را منظم و بدون خطا در داخل شبکه توزیع می کند. مهمترین وظیفه یک آنتی ویروس خوب محافظت شبکه در مقابل انواع بدافزارهاست. ادمین ها می بایست بتوانند به آسانی از نرم افزار استفاده کنند و به راحتی شبکه را مدیریت کرده و از درز اطلاعات توسط اندپوینت ها که شامل کاربران (Clients)، سرورها (Server)، یو اس بی (USB)، گیت وی (Gateway)، سرورهای اکسچینج (Exchange) و ذخیره سازها (Storage) جلوگیری کنند. بهترین آنتی ویروس سازمانی گزارش های عملیاتی جامعی در مورد حملات و عملکرد اندپوینت ها به ادمین می دهد و می تواند انواع اندپوینت از قبیل ویندوز، مک، لینوکس و یا اندروید را محافظت کند.

برقرای امنیت

در بحث امنیت، ما دو معیار اصلی را در نظر می گیریم. اولین معیار این است که چه قابلیت هایی امروز وجود دارد و دومین این که چه امتیازهایی از آزمایشگاه های بین المللی در گذشته گرفته شده است. قابلیت های امنیتی که در یک محصول امنیتی تحت شبکه سطح بالا وجود دارد عبارت است از : شناسایی بدافزار و ویروس، محافظت از ایمیل ها و جلوگیری از اسپم، محافظت از دروازه های ورودی و در نهایت امنیت کل شبکه. بررسی امتیازهایی که در گذشته توسط یک محصول کسب شده بسیار اهمیت دارد زیرا عملکرد متداوم در طول دوره ای طولانی نشان از قابل اعتماد بودن آن محصول دارد. در این تحقیق ما از آزمایشگاه های مستقلی که محصولات امنیتی را تست می کنند استفاده کرده ایم. امتیازهایی که این آزمایشگاه ها به محصولات داده اند معیار مناسبی برای بررسی عملکرد آن در سال های گذشته است. در اینجا باید ذکر کنیم که اغلب کمپانی های امنیتی از دیتابیس و موتور هوش مصنوعی مشابهی برای شناسایی بدافزارها استفاده می کنند. این شرکت ها در پشت صحنه تعاملات تکنولوژی بسیار زیادی با یکدیگر دارند و اغلب دیتابیس های بدافزار را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

قابلیت های مدیریتی

وقتی که صحبت از آنتی ویروس تحت شبکه به میان می آید قابلیت هایی که در آن وجود دارد فقط مربوط به کنترل نرم افزار امنیتی نیست بلکه ابزاری را در اختیار ادمین قرار می دهد که کار او را برای مدیریت کل شبکه آسان می کند. کنسول مرکزی متمرکز در این نوع آنتی ویروس ها به ادمین این اجازه را می دهد که کنترل کاربران، ابزار داخل شبکه و نرم افزارها را از راه دور در دست بگیرد و همچنین می تواند گزارش های مورد نظر و دلخواه خود را از طریق آن کنسول دریافت کند. با استفاده از یک اندپوینت سکیوریتی سطح اول، مدیران شبکه می توانند از طریق کنسول مدیریتی، آپدیت ها، وصله های جدید نرم افزارها و کاربران جدید را بلافاصله شناسایی و مدیریت کنند. بیشتر این کنسول ها به سرپرست شبکه اجازه می دهد که از راه دور حملات را شناسایی کرده و چنانچه نیاز به عملیاتی است، آن را مدیریت کنند.

جلوگیری از نشت اطلاعات

یک آنتی ویروس تحت شبکه عالی می تواند در صورت نیاز مانع از ارسال و یا خروج اطلاعات مهم و حساس توسط افراد شود. این خروج اطلاعات می تواند ناخواسته توسط کاربر صورت گیرد که با کمک یک محصول امنیتی مناسب می توان احتمال این اشتباه را به حداقل رساند. این محصولات می توانند اجازه خروج برخی اطلاعات حساس که از قبل برای آنها مشخص شده را توسط ایمیل، چت، یو اس بی و یا پرینتر را از برخی افراد بگیرند. از دیگر قابلیت های آنها می توان به پاک کردن از راه دور تمام اطلاعات روی یک لپ تاپ که از شرکت به سرقت رفته است اشاره کرد.

استفاده از منابع

استفاده از منابع توسط نرم افزارها یکی از دغدغه های اغلب سازمان ها و تیم های فناوری اطلاعات آنها می باشد. به خصوص برای سیستم ها و سخت افزارهایی که کمی قدیمی شده اند این می تواند مشکل ساز باشد. برخی نرم افزارها منابع زیادی از شبکه و سیستم را برای عملکرد خود اشغال می کنند، اما بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه منابع کمی را صرف عملیات خود می کنند. آزمایشگاه هایی وجود دارند که به این نرم افزارها امتیازهای عملیاتی می دهند. در این تحقیق نتایج گذشته این آزمایشگاه ها مد نظر قرار گرفته شده است. باید در نظر داشت که سلامت یک شبکه به سرعت آن بستگی دارد و چنانچه یک اندپوینت سکیوریتی تاثیر زیادی برروی عملکرد سیستم ها بگذارد شبکه را مختل می کند.

پشتیبانی متخصصان

بهترین آنتی ویروس تحت شبکه می بایست پشتیبانی ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته توسط کمپانی تولید کننده ارائه دهد. همچنین می بایست این کمپانی در کشور شما نمایندگان رسمی داشته باشد تا در صورت نیاز بتوانید با آنها تماس گرفته و آنها مشکلات شما را حل کنند. آموزش یکی از بخش های مهم یک اندپوینت سکیوریتی است. بنابراین نماینده آن کمپانی یا خود کمپانی می بایست دوره های آموزشی برای شرکت هایی که از آن محصول استفاده می کنند برگزار کند. چنانچه ورژن جدیدی از آن محصول ارائه می شود باید از طریق کمپانی به کاربران اطلاعات داده شود و تمام سازمان ها باید بتوانند از آخرین آپدیت ها به سرعت استفاده کنند. مشاوره های امنیتی به تیم فناوری اطلاعات توسط کمپانی می بایست صورت گیرد و در صورت بروز حمله کمک های امنیتی می بایست توسط کمپانی برای کاربران ارسال شود. بهترین تولید کنندگان اندپوینت سکیوریتی تیم پشتیبانی بسیار فعالی برای کمک رسانی در هر زمان و مکان را دارند. این تیم ها  به مشکلات سایبری در لحظه رسیدگی می کنند. آنها انجمن های فعالی دارند که شما می توانید مشکلات خود را در آنجا جستجو کنید و با ارتباطی مستقیم جواب پرسش های خود را از آنها بگیرید.

یکی دیگر از مسائلی که برای سازمان ها اهمیت دارد قیمت آنتی ویروس تحت شبکه می باشد که این روزها حساسیت زیادی برروی آن دارند. قیمت ها در مناطق جغرافیایی مختلف متفاوت می باشد بنابراین ما در این تحقیق قیمت های موجود در بازار ایران که توسط نمایندگان اصلی برندهای امنیتی ارائه می شود را در نظر می گیریم.

چنانچه بخواهیم معیارمان را بر بازارهای جهانی بگذاریم برندهای سیمانتک، کسپرسکی، سوفوس، بیت دیفندر، مکافی، اف سکیور، ایست نود۳۲، پاندا  و ترند مایکرو را می توان بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه نامید. محصولاتی که این کمپانی های ارائه می دهند عبارت است از :

 • Symantec Endpoint Security
 • Kaspersky Business Security
 • Sophos Security Suite
 • Bitdefender Gravity Zone
 • McAfee Endpoint Protection Suite
 • F-Secure Business Suite
 • ESET Endpoint Security
 • Panda Security for Business
 • Trend Micro Business Security

در این میان برخی از برندهای اشاره شده در بالا به کشور ایران هیچگونه پشتیبانی ارائه نمی دهند و به دلایل مختلف استفاده از محصولات خود را در ایران ممنوع کرده اند.

از آنجایی که یکی از اصلی ترین معیارهای ما پشتیبانی توسط کمپانی است بنابراین برخی برندها از تحقیق ما خارج می شوند و تنها چند برند هستند که به مشتریان ایرانی به صورت مستقیم خدمات می دهند و کاربران می توانند آپدیت ها جدید و ورژن های به روز دریافت کنند. دیگر محصولات اغلب در ایران به درستی کار نمی کنند و یا سو استفاده های زیادی از آنها توسط افراد سودجو می شود.

با کمی دقت متوجه می شویم که تنها برندهای کسپرسکی، اف سکیور، پاندا و بیت دیفندر از میان بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه در ایران نماینده رسمی دارند و فعالیت می کنند. بنابراین ما برند های دیگر را به سازمان های ایرانی به هیچ وجه توصیه نمی کنیم.

همینطور چنانچه به لیست Cybersecurity 500 که در سال ۲۰۲۰ منتشر شده است نگاهی بیندازید، می بینیم که ۱۰ برند اول امنیت سایبری که در عین حال اندپوینت سکیوریتی نیز تولید می کنند عبارتند از :

رنکنام کمپانیحوزه فعالیت در صنعت امنیت سایبریمحل دفتر مرکزی
۱۸Palo Alto NetworksThreat Detection & ProtectionSanta Clara, CA
۲۰FireEyeAdvanced Threat ProtectionMilpitas, CA
۲۱SymantecEndpoint, Cloud, & Mobile SecurityMountain View, CA
۲۶Check PointUnified Threat ManagementTel Aviv, Israel
۲۷RSAIntelligence Driven SecurityBedford, MA
۳۴Kaspersky LabAV & Malware ProtectionMoscow, RU
۳۶Carbon BlackEndpoint & Server Security PlatformWaltham, MA
۴۱Intel Security GroupAV, Malware & Threat ProtectionSanta Clara, CA
۷۱F-SecureInternet Security for All DevicesHelsinki, Finland
۱۳۴BitdefenderAntivirus & Endpoint SecurityBucharest, Rimania

سایبرسکیوریتی ونچرز (Cybersecurity Ventures) تمام بازیگران حوزه امنیت در دنیا را مورد بررسی قرار می دهد و از آنها لیستی ۵۰۰ تایی از برترین شرکت های امنیت سایبری ارائه میدهد. معیارهای آنها برای ارزیابی شرکت ها عبارت است از :

 • حضور در صنعت امنیت سایبری
 • مشکلات حل شده توسط آن شرکت
 • مشتری مداری
 • بازخوردهای  مدیران  امنیت شبکه
 • بازخوردهای مشاوران ، فروشندگان و توزیع کنندگان
 • رشد کمپانی
 • انتشار بررسی های محصول
 • دموها و پرزنتیشن ها در کنفرانس ها
 • بازاریابی و برندینگ
 • پوشش رسانه ای
 • تغییرات قابل مشاهده و عمده
 • شجره نامه موسسین و مدیران
 • مصاحبه های مدیریت ارشد

بررسی های ما را لیست سایبرسکیوریتی ونچرز  ۵۰۰ هم تائید می کند و می توان گفت که بهترین آنتی ویروس تحت شبکه برای سازمان های ایرانی از نظر این بررسی، آنتی ویروس های، بیت دیفندر، اف سکیور و کسپرسکی هستند. دلیل این انتخاب تمام معیارهای ذکر شده در بالا می باشد که عبارتند از : محصولات بسیار پرقدرتی هستند، پشتیبانی مناسب به کاربران ایرانی می دهند، در تمام تست های مهم حضور دارند و همیشه در بالاترین سطح بوده اند و سابقه بسیار زیادی در صنعت امنیت سایبری دارند.

در اینجا می توانید گزارش سایسک را از آنتی ویروس های بیت دیفندر محصول رومانی، کسپرسکی محصول روسیه و آنتی ویروس فنلاندی اف سکیور بخوانید.

بیت دیفندر Bitdefender GravityZone

آنتی ویروس سازمانی بیت دیفندر - بهترین آنتی ویروس شبکه

شرکت بیت دیفندر توسط شرکت SoftWin در سال ۲۰۰۱ در کشور رومانی تاسیس شده است با اینکه نسبت به رقبای خود دیرتر وارد بازار امنیت سایرری شده است ولی گوی سبقت را از بقیه ربوده است. بیت دیفندر و در حال حاضر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نرم افزار در حوزه امنیت سایبری می باشد. بیت دیفندر همه روزه از ده ها میلیون کاربر خانگی و سازمانی در سراسر دنیا در برابر بدافزارها محافظت می کند و به آنها اطمینان خاطر می دهد که در محیطی امن به تبادل اطلاعات بپردازند. آنتی ویروس سازمانی بیت دیفندر در سال های گذشته همواره سرآمد بوده است و در سال ۲۰۲۰ بعنوان بهترین آنتی ویروس تحت شبکه توسط آزمایشگاه Av-Test انتخاب شده است.

بیت دیفندر از ابتدای تاسیس در سال ۲۰۰۱، استانداردهای جدیدی را برای پیشگیری از تهدیدات و تولید ابزارهای شناسایی و پاکسازی بدفزارها و ویروس ها تدوین نموده و این شرکت یکی از ارائه دهندگتن برترین تکنولوژی های شناسایی تهدیدات امنیتی سایبری می باشد. Bitdefender با کمک محصولات و فناوری های برتر خود، توانست به سرعت جایگاه خود را در بین تولیدکنندگان محصولات امنیتی پیدا کرده و رتبه نخست را در میان آن ها کسب کند.

ورود آنتی ویروس بیت دیفندر به بازارهای بین المللی با افتتاح شعب این شرکت در کشورهای انگلستان، آمریکا، آلمان، فرانسه و اسپانیا آغاز شد و پس از مدتی دفاتر منطقه ای آن در آسیا و خاور میانه تاسیس گردید. هم اکنون شرکت بیت دیفندر دارای نمایندگان معتبری در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا از جمله ایران می باشد که تحت کنترل و نظارت دفاتر منطقه ای به فروش محصولات امنیتی این شرکت در حوزه های مختلف خانگی و سازمانی مشغول هستند.

آنتی ویروس سازمانی بیت دیفندر تمام قابلیت های یک محصول امنیتی کامل را دارد و به کاربران خود اجازه می دهد تا با استفاده از کنسول مدیریتی تحت وب آن از هرجایی شبکه سازمان را مدیریت کنند. این آنتی ویروس در ایران نمایندگی دارد و شرکت سایسک نیز محصولات این کمپانی را ارائه می دهد و آنها را پشتیبانی می کند. برای خرید آنتی ویروس بیت دیفندر می توانید با پر کردن فرم استعلام قیمت آنتی ویروس شرکت سایسک قیمت این محصول را دریافت کنید و اقدام به خرید آن نمایید.

 

کسپرسکی Kaspersky Endpoint Security

بهترین آنتی ویروس تحت شبکه - کسپرسکی

وقتی که شما به امنیت سایبری نیاز دارید کسپرسکی قابلیت هایی به شما می دهد که می توانید تمام شکاف های امنیتی شبکه را پوشش دهید. کسپرسکی همیشه از پیشروترین کمپانی ها در تست های شناسایی بدافزار، نشت و درز اطلاعات، حملات هکرها، دستگاه های دزدیده شده و ارتباط کارمندان با مشتریان بوده است. محصول کسپرسکی تحت شبکه یا کسپرسکی بیزنس سوئیت تکنولوژی محافظت در مقابل انواع بدافزارها را ارائه می دهد.

بر اساس گزارش های کمپانی، کسپرسکی به بیش از ۲۵۰ هزار مشتری سازمانی در کل دنیا خدمت رسانی می کند. پشتیبانی ۲۴ ساعته و هفت روز هفته برای مشتریان پلاتینیوم و نیروی مختص برای آنها باعث شده است که مشتریان ویژه این برند از خدمات بسیار ویژه ای برخوردار شوند. آزمایشگاه کسپرسکی محصولات متنوعی برای محافظت از اندپوینت ارائه می دهد که این محصولات برای مشتریان و سازمان های کوچک که تنها چند کاربر دارند تا سازمانی عظیم در نظر گرفته شده است.

نمی توان گفت که کار کردن با کسپرسکی خیلی ساده است، اما لایه های مهم امنیتی برای جلوگیری از نشت اطلاعات (DLP) و برقراری امنیت ارائه می دهد که استفاده از این لایه ها گاهی با پیچیدگی همراه است. البته این پیچیدگی هزینه ای است که شما برای امنیت پرداخت می کنید. چنانچه شرکت شما باید قوانین امنیتی شدیدی را اعمال کند، می توانید با پرداخت هزینه های بیشتر محصولات رده بالاتری از کسپرسکی مانند توتال سکیوریتی Total Security را نصب نمایید. محصولاتی مانند Kaspersky Total Security نه تنها شما را در مقابل بدافزارها محافظت می کنند، بلکه محافظ شما در مقابل حملات هدفمند نیز می باشند. امروز که ما در حال نوشتن این بررسی هستیم کمپانی کسپرسکی با مشکلات متعددی در بحث حفظ حریم خصوصی و جاسوسی روبرو است. از نظر کارشناسی ما نمی توانیم صحت این موارد را تایید یا تکذیب کنیم.گ

کسپرسکی در تست های امنیتی که توسط آزمایشگاه AV-Test انجام شده است در سال های اخیر همواره در بین ۳ محصول اول بوده است و نوسان کمی در این سال ها داشته است.

آنتی ویروس تحت شبکه کسپرسکی چیزی فراتر از یک ضد بدافزار یا اینترنت سکیوریتی است. این محصول قابلیت هایی از جمله اسکن ایمیل، جلوگیری از اسپم، کنترل اپلیکیشن ها، بررسی سخت افزارها، فایروال، کنترل WiFi، بررسی نرم افزارهای موجود در شبکه، ضد فیشینگ، امنیت شبکه های ایزوله و ساپورت از پراکسی سرور را دارد.

کسپرسکی که در ایران به تلفظ های مختلفی از جمله کسپراسکی، کسپراسکای و کاسپراسکی نیز شنیده می شود، تمام اندپوینت ها را محافظت می کند. این اندپوینت ها می توانند کامپیوترها، کامپیوترهای ریموت، تکنولوژی های مجازی، فایل سرورها، دروازه های ورودی، تلفن های هوشمند، مک، ابزار ذخیره سازی و ابزار مبتنی بر سیستم عامل لینوکس باشند.

کسپرسکی نمایندگان زیادی در ایران دارند و قیمت آنتی ویروس تحت شبکه کسپرسکی کمی بالاتر از بقیه محصولات در بازار ایران می باشد. این محصول از محبوب ترین آنتی ویروس های تحت شبکه در ایران می باشد و سازمان های بسیار زیادی از آن استفاده می کنند.

اف سکیور F-Secure Business Suite

بهترین آنتی ویروس تحت شبکه - اف سکیور

 

آنتی ویروس تحت شبکه اف سکیور اغلب قابلیت های امنیتی را در خود دارد و این کمپانی که از پرسابقه ترین شرکت های امنیت سایبری در دنیا است یکی از بهترین آنتی ویروس های تحت شبکه در دنیا را ارائه می دهد. اگر شما سازمانی هستید که امنیت شبکه و اطلاعات برایتان بالاترین اهمیت را دارد اف سکیور می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. اف سکیور از تمام اندپوینت ها محافظت می کند و تمام سیستم عامل های مختلف از قبیل ویندوز، لینوکس، مک، اندروید را پشتیبانی می کند.

کنسول مرکزی اف سکیور به مدیران شبکه این اجازه را می دهد که بتوانند تمام شبکه و کاربران را مدیریت و کنترل کنند. این کنسول برای دو نوع سرپرست شبکه طراحی شده است. یک نوع برای سرپرستانی که نمی خواهند با پیچیدگی های امنیتی سروکار داشته باشند و نیاز به فضایی ساده برای مدیریت دارند و نوعی دیگر برای مدیران شبکه ای که می خواهند پالیسی های بسیار پیچیده ای را برای شبکه اعمال کنند. نحوه انتشار قوانین از طریق کنسول مرکزی بسیار منظم و بدون خطا می باشد.

اف سکیور بیزنس سوئیت دارای اجزای متفاوتی می باشد. این اجزا عبارتند از Client Security, Server Security, Linux Security, Email and Server Security Internet GateKeepr, Policy Manager

اف سکیور در تست های امنیتی AV-Test رکوردی خیره کننده به جای گذاشته و توانسته در ۶ سال اخیر همیشه یکی از ۵ برند برتر در محصولات سازمانی باشد.

از قابلیت های امنیتی اف سکیور می توان به آپدیت وصله ها، کنترل اپلیکیشن ها، ضد بد افزار، ضد باج افزار مستقل، ضد اسپم، ایمیل سکیوریتی، کنترل وب، جلوگیری از ورود به وب سایت های مخرب، تعیین دسترسی های مختلف برای قسمت های مختلف شبکه، بانکداری امن اینترنتی و سرور پراکسی نام برد. این محصول برای شبکه های متصل به اینترنت و شبکه های کاملا ایزوله راهکارهای مخصوصی ارائه می دهد. همچنین برای شبکه های پراکنده نیز راهکارهای اختصاصی دارد.

محافظت از حریم خصوصی سازمان ها یکی از نقاط قوت این کمپانی فنلاندی است. همچنین این کمپانی به مشتریان طلایی کارشناس مستقیم ۲۴ ساعته و ۷ روز در هفته اختصاص می دهد و همچنین توسط نمایندگان خود در کشورهای مختلف مطالب آموزشی و روش کار با محصول را آموزش می دهد.

اف سکیور اواخر سال ۲۰۱۷ قابلیتی به نام Data Guard ارائه داد که با این قابلیت محصولات خود را وارد دوران جدیدی از امنیگت کرده است. این قابلیت امنیتی در مقابل حملات هدفمند از شما محافظت می کند و همچنین فعالیت تمام انواع باج افزار را مسدود می کند.

هزینه خرید آنتی ویروس تحت شبکه اف سکیور در کشور ایران نسبت به مناطق دیگر پایین تر است و یکی از محصولاتی است که مشتریان ایرانی می توانند از نمایندگان اصلی آن خرید کنند. اف سکیور دیرتر از بقیه رقبا وارد بازار ایران شده است اما در حال حاضر، مشتریان سازمانی زیادی از این محصول در ایران استفاده می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *