هکر ایرانی - بهزاد مصری

وزارت دادگستری ایالات متحده امریکا ۱۰ هکر ایرانی را که در حمله سایبری به صدها دانشگاه دست داشتند را شناسایی کرد و برعلیه آنها تحریم وضع کرد. این هکرهای ایرانی که وابسته به شرکت مبنا هستند به ۳۲۰ دانشگاه در ۲۲ کشور حمله سایبری کرده اند. از این تعداد قربانی ۱۴۴ دانشگاه در امریکا بوده است.

به گفته معاون دادستان کل امریکا، این هکرهای ایرانی تحقیقات این دانشگاه ها را به سرقت برده اند و آنها را در ایران به فروش رسانده اند. به گفته او ” موسسات تحقیقاتی و دانشگاه ها یکی از هدف های اصلی مجرمان اینترنتی بوده و اگر دانشگاه ها از سارقان در امان نباشند نمی توانند به اهداف تحقیقاتی و علمی خود برسند.”

وزارت دادگستری امریکا تحریم هایی بر علیه این ۱۰ هکر وضع کرده. از این هکرهای ایرانی ۹ تایشان کسانی بوده اند که دانشگاه ها را هک کرده اند ویکی نیز کسی بوده که شبکه HBO را هک کرده است. این هکر ایرانی که نامش بهزاد مصری است در حمله سایبری و هک سریال بازی تاج و تخت دست داشته است.

محکومیت هکرهای ایرانی در ادامه حملات دامنه دار هکرهای روسی به منابع امریکا در ماههای اخیر می باشد. این دومین بار است که وزارت دادگستری امریکا اقدامی بر علیه هکرهای ایرانی انجام داده است. چنانچه به خاطر بیاورید در تحقیقات سال ۲۰۱۶، ۷ هکر ایرانی دیگر نیز به جرم دست داشتن در حمله سایبری به سدی در نیویورک محکوم شناخته شدند.

مرتبط : بزرگترین حمله DDOS دنیا انجام شد، بزرگتر از حمله به GITHUB

به گفته این وزارتخانه، هکرهای ایرانی شرکت مبنا همچنین کمیسیون انرژی فدرال ایالات متحده، وزارت کار و سازمان ملل متحد را نیز مورد هدف قرار داده اند. این آژانس اعلام کرد که خیلی از این حملات که ۴۷ شرکت خصوصی را نیز متاثر خود کرده است احتمالا توسط دولت ایران حمایت شده است.

به طور کلی دانشگاه های هک شده مبلغ ۳.۴ میلیارد دلار برای این حمله سایبری متضرر شده اند. روش کار این هکرها فریب اساتید دانشگاه ها با ارسال ایمیل های فیشینگ بوده است. این هکرها توانسته اند ۳۱ ترابایت اطلاعات را از این دانشگاه ها به سرقت ببرند.

این ۹ هکر ایرانی حساب بیش از ۸۰۰۰ موسسه را هک کرده و بیش ۱۰۰۰۰۰ استاد دانشگاه را مورد هدف قرار داده بودند.

 

هکر ایرانی

وکیل امریکایی منطقه جنوب نیویورک گفته است که : ما با تمام تلاش کار کردیم که شما را شناسایی کنیم. شما نمی توانید در آن سوی دنیا در پشت کیبوردهای خود مخفی شده و توقع عواقبی نیز نداشته باشید. حالا این ۹ هکر ایرانی و بهزاد مصری در لیست افراد تحت تعقیب FBI هستند. این افراد همچنین مورد تحریم امریکا قرار گرفته اند. این ۹ هکر ایرانی که در عملیات سرقت از دانشگاه ها دست داشته اند به نامهای : غلامرضا رافت نژاد، احسان محمدی، سید علی میرکریمی، عبدالله کریمی، مصطفی صادقی، سجاد طهماسبی، محمدرضا صباحی، روزبه صباحی و ابوذر گوهری مقدم می باشند.

 

مربتط : ۲۰ هکر کلاه سیاه که خطرناک ترین هکرهای معروف دنیا هستند

مرتبط : هکر کلاه سفید کیست و چگونه یک هکر کلاه سفید شویم ؟

منبع : CNET


امریکا ۱۰ هکر ایرانی که در حملات سایبری دست داشتند را شناسایی و تحریم کرد


 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *