هکر روسی

هکر روسی، رومن والرویچ سیلزنف، پسر یکی از قانونگذاران برجسته روسیه که در ایالات متحده حکم ۲۷ سال زندان گرفته بود، به دلیل مشارکت در یک “حلقه سازمان یافته جرایم سایبری”  یک حکم زندانی ۱۴ ساله دیگر نیز گرفت و مجبور به پرداخت جریمه ۵۹ میلیون دلاری به ایالات متحده شد.

ماه آوریل امسال ، سیلزنف ، پسر ۳۳ ساله یکی از اعضای حزب لیبرال دموکرات پارلمان روسیه (LDPR)، به خاطر کارت پرداخت تقلبی به ۲۷ سال زندان محکوم شد و متحمل پرداخت جریمه ای نزدیک به ۱۷۰ میلیون دلار به شرکت های کوچک و موسسات مالی در ایالات متحده شد.

این حکم مفصل ترین حکمی بوده که تاکنون ایالات متحده برای پرونده ای در ارتباط با هک صادر نموده است.

حالا پس از محکومیت در دو پرونده جنایی مربوط به مسئله هک کردن در ماه سپتامبر، سیلزنف روز پنج شنبه یک حکم ۱۴ سال زندان برای اخاذی در نوادا و ۱۴ سال زندان دیگر برای توطئه جهت اقدام به تقلب بانکی در گرجستان ، دریافت نمود.

این حکم ها همزمان با هم اجرا خواهند شد، به اضافه حکم ۲۷ سال زندان قبلی برای ۳۸ حساب کارت پرداخت تقلبی، تقلب مخابراتی، هک و سرقت هویت.
سیلزنف علاوه بر محکومیت زندان به پرداخت تقریبا ۵۱ میلیون دلار در پروندۀ نوادا و بیش از ۲.۱ میلیون دلار در پرونده جورجیا محکوم است.

به گفته وزارت دادگستری، این مجرم سایبری ارتکاب به سرقت هویت و استفاده از کارت اعتباری تقلبی در وب سایت Carder.su را پذیرفته است.

این هکر روسی طبق موافقت مشروط در پرونده نوادا، اذعان نمود که وب سایتی ساخته است که به کلاهبرداران و مجرمان سایبری اجازه داده تا به آسانی اطلاعات حساب سرقت شده کارت های اعتباری را تقریبا ۲۰ دلار برای هر شماره حساب خریداری کنند و سایت خود را در Carder.su تبلیغ کرده است.

دادستان ایالات متحده روز پنج شنبه گفت: وب سایت متهم یک رابط کاربری ساده داشت که به کاربران اجازه می داد تا نوع خاصی از اطلاعات کارت اعتباری را که می خواستند بخرند را جستجو کنند، حساب های مورد نظر خود را به سبد خرید اضافه کنند و پس از چک کردن، اطلاعات کارت اعتباری خریداری شده را دانلود کنند ”

“پرداخت وجوه به طور خودکار از حساب تعیین شده ای کسر می شد که از طریق L.R.، یک سیستم پرداخت پول دیجیتالی آنلاین، تامین وجه می شد. فعالیت های مجرمانه شرکت Carder.su منجر به از دست دادن حداقل $۵۰,۸۹۳,۱۶۶.۳۵ پول قربانیان شد”.

براساس موافقت مشروط سیلزنف در پرونده جورجیا، اذعان نمود که به عنوان یک casher عمل کرده که با هکرهای مجرم دیگری کار می کرده تا پول را از طریق اطلاعات حساب بانکی سرقت شده برداشت کنند.

این طرح، شرکتی در آتلانتا را متهم کرد که تراکنش های کارت اعتباری را از طرف بانک ها و موسسات مالی انجام می داده است.
سیلزنف اذعان نمود که به دنبال این طرح، هکرها به سیستم های این شرکت در نوامبر ۲۰۰۸ نفوذ کردند و ۴۵.۵ میلیون شماره کارت اعتباری را سرقت کردند که کمتر از ۱۲ ساعت با تقلب بیش از ۹.۴ میلیون دلار از  ۲۱۰۰ دستگاه خودپرداز در ۲۸۰ شهر جهان برداشت کردند.

به گفته وزارت دادگستری، مقامات مسئول اجرای قانون  در مجموع ۵۵ نفر را در چهار حکم مجزا در عملیات بزرگشان با هدف قرار دادن شرکت “Carder.su” دستگیر کردند که آن را “عملیات بازار باز ” می نامیدند.
تاکنون، ۳۳ نفر در این رابطه محکوم شده اند، درحالیکه بقیه یا در انتظار محاکمه هستند و یا فراری هستند.
این هکر روسی با نام های مستعار Track2، Bulba و Ncux، در سال ۲۰۱۴ حین سوار شدن به هواپیما برای پرواز به مالدیو دستگیر شد و سپس به آمریکا فرستاده شد. دستگیری او موجب اختلاف بین المللی میان ایالات متحده و روسیه شد، که استرداد مجرم “آدم ربایی” بیان شد.

هکر روسی سیلزنف با دیگر مجرمان سایبری، همچنین یک طرح هکری توسعه داد که با استفاده از شیوه های خودکار برای هک دستگاه های (Point-of-Sale (POS) به شرکت ها نفوذ کرده و بدافزارهایی را برای سرقت نسخه های شماره های کارت اعتباری نصب می کرد.

والری سلیسنف پدر سلیسنف و نماینده مجلس روسیه هنگام محکومیت پسرش در ماه آوریل، گفت که این حکم را “آدم خواران” داده اند و پسرش “ربوده” شده است.
نماینده پارلمان روسیه همچنین گفت که “پسرش شکنجه شده؛ زیرا زندانی شدن در یک کشور خارجی پس از ربوده شدن به خودی خود شکنجه است؛ او بی گناه است” و او این حکم زندان را حکم حبس ابد می داند زیرا پسرش این همه سال در زندان زنده نخواهد ماند.

 

منبع : هک نیوز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *