,

آیا تلگرام طلایی ( طلگرام) امن است ؟ نکات امنیتی در مورد دانلود تلگرام

تلگرام طلایی - طلگرام

اخیرا نرم افزاری در ایران ارائه شده است به نام تلگرام طلایی یا طلگرام که در خلال روزهای فیلتر تلگرام ، کاربران زیادی نیز تمایل به دانلود تلگرام طلایی پیدا کرده اند. از امکانات این نرم افزار می توان به امکان جستجو در محتوای تصویری و متنی در کانالهای تلگرام بدون عضو بودن در آنها اشاره کرد که این امر در نسخه اصلی تلگرام امکان پذیر نیست.

وقتی که جستجویی در گوگل پلی کنید با نرم افزارهای متن باز زیادی برخود می کنید که برخی از آنها مانند تلگرام بسیار معتبر و مشهور می باشند. نرم افزارهای متن باز این امکان را به برنامه نویس ها می دهند تا بتوانند به سلیقه خود تغییراتی را در نوع کارکرد و طراحی آنها بوجود آورند و آن را به نامی دیگر و گاهی نامی مشابه ارائه دهند. ولی همیشه افرادی وجود دارند که از این نوع نرم افزارها برای اهداف مخرب و گاهی نامشخص استفاده می کنند.

مرتبط : چرا فیلتر تلگرام برای دولت ها دشوار است ؟

مرتبط : بهترین راهکار برای جلوگیری از هک پسورد اینستاگرام

 

اپلیکیشن های زیادی شبیه به تلگرام تا به امروز ارائه شده اند که تنها یکی از آنها مورد اعتماد و قبول خود شرکت اصلی تلگرام می باشد. اپلیکیشن تلگرام X تنها نوع از این نرم افزارها می باشد و بقیه آنها هیچ کدام مورد تایید نبوده اند. اپلیکیشن تلگرام X سریعتر و آسان تر از نوع اصلی آن است و به همین خاطر است که مورد استقبال کمپانی تلگرام قرار گرفته است و آن را در سایت خود معرفی کرده. شما برای دانلود تلگرام X برای اندروید می توانید برروی این لینک کلیک کنید.

نرم افزار دیگری نیز از شاخه های تلگرام وجود دارد به نام موبوگرام که کاربران ایرانی زیادی به دلیل فیلترینگ تلگرام به آن رجوع کرده و از آن استفاده می کنند. شما می توانید اپلیکیشن موبوگرام را در اینجا دانلود کنید. البته این نرم افزار هم مورد تایید تلگرام نبوده و همچنین دارای تبلیغ می باشد. البته تا کنون مشکل امنیتی برای این اپلیکیشن گزارش نشده است.

اگر در خاطر داشته باشید شرکت سیمانتک اخیرا اپلیکیشنی پیدا کرده بود که با نام و لوگویی شبیه به تلگرام فعالیت می کرد و تقریبا هیچ تفاوتی با آن نداشت به جز اینکه کارکردی مانند تابلوی اعلانات داشت و همیشه در حال انتشار تبلیغات مزاحم بود. این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید که نرم افزارهای متفرقه مانند تلگرام طلایی که هنوز از طرف خود شرکت اصلی تولید کننده یا دیگر مقامات رسمی مورد تایید قرار نگرفته اند می توانند گاهی مخرب بوده و از اطلاعات کاربر سو استفاده کنند. نرم افزار تلگرام طلایی یا طلگرام پلاس یا هر اسم دیگری که ممکن است برای آن بگذارند نرم افزاری غیر رسمی است و می تواند حاوی بدافزار و یا جاسوس افزار باشد. این نرم افزار که به نظر توسط برنامه نویسان ایرانی بازطراحی شده است به نوعی کدنویسی شده که تمام قابلیت های تلگرام اصلی را داشته باشد و امکانات بیشتری نیز در اختیار کاربران می گذارد.

بنابراین وقتی می خواهید اپلیکیشنی را دانلود و نصب کنید حتما آن اپلیکیشن  را از جایی معتبر مانند Google Play  و یا Apple Store دانلود کنید. زیرا این فروشگاه های معتبر اجازه انتشار اپلیکیشن های تقلبی و مخرب را نمی دهند و کاربران با خیالی آسوده تر می توانند نسبت به دانلود اپلیکیشن مورد نظر خود اقدام نمایند.

وقتیکه می خواهید نرم افزاری را حتی از گوگل پلی دانلود کنید حتما نظر دیگر کاربران را که در زیر آن آمده است بخوانید و اگر نظر مشکوکی دیدید به آن نرم افزار کامل اطمینان نکنید.

نکته : اپلیکیشن تلگرام طلایی به صورت کامل و رسمی در ایران کدنویسی شده است و به گفته مسئولین دولتی این اپلیکیشن به گونه ای کدنویسی شده  که تمام قابلیت های تلگرام اصلی را داشته باشد و کاربران می توانند اطلاعات گذشته خود را برروی آن نیز داشته باشند.

تلگرم طلایی را از کجا دانلود کنیم ؟

این اپلیکیشن در Google Play موجود نیست و برای دانلود آن می بایست از طریق فروشگاه ایرانی بازار اقدام نمایید.

لینک دانلود این اپلیکیشن از بازار 

 

مرتبط : هک اینستاگرام – روش هک و راه های تقویت امنیت اینستاگرام

 


آیا تلگرام طلایی ( طلگرام) امن است ؟ نکات امنیتی در مورد دانلود تلگرام  


 

2 پاسخ
 1. شهاب
  شهاب says:

  خوب معلومه چون یه نرم افزار مشابه تلگرام پیدا شده ورقیب سروش به همین خاطربده ممکنه هک بشه و…
  1  10
  پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *