آنتی ویروس بولگارد

بسیاری از کاربران قدیمی سایسک از ما سئوال می کنند که چرا ما « آنتی ویروس Bullguard » را از لیست محصولات خود حذف کردیم. همانطور که می دانید نام  سایسک به مدت ۲ سال به عنوان نماینده و توزیع کننده رسمی « آنتی ویروس بولگارد » در ایران، روسیه و افغانستان بود و در این مدت تعاملات تجاری بین این ۲ شرکت به صورت رسمی انجام می گرفته است. اما طی اتفاقاتی که در اواخر سال ۲۰۱۶ افتاد ما مجبور به حذف نام این آنتی ویروس از فروشگاه اینترنتی خود و دیگر سایت های خود شدیم و توزیع آن را در تمام کشورهای مورد قرارداد متوقف کردیم.

سایسک در سال ۲۰۱۴ به عنوان نماینده رسمی آنتی ویروس Bullguard در ایران، قراردادی را با این کمپانی انگلیسی امضا کرد. طی این قرارداد سایسک تا مدتی نامحدود توزیع کننده رسمی بولگارد در ایران و برخی کشورهای دیگر بود. در طی این مدت سایسک سرمایه گذاری قابل توجهی برای برند سازی بولگارد انجام داد. اما در اواخر سال ۲۰۱۶ شرکت بولگارد تصمیم به ورود به قراردادی با یک استارت آپ اسرائیلی به نام Dojo برای تولید محصولی برای حفاظت از اینترنت اشیا (IOT) نمود. در طی مدت این قرارداد که تقریبا ۲ الی ۳ هفته به طول انجامید، شرکت بولگارد برای جلب توجه این استارت آپ اسرائیلی، دسترسی کاربران ایرانی را به سایت خود محدود کرد و هیچکدام از کاربران ایرانی در این مدت نتوانستند آپدیت ها را از سرورهای این شرکت دریافت نمایند. پس از خرید این کمپانی بولگارد دوباره اجازه دسترسی به کاربران ایرانی را داد.

شما در اینجا می توانید درباره این شرکت استارت آپ اسرائیلی بیشتر اطلاعات کسب نمایید. 

شرکت سایسک نیز اعتراضات خود را به صورت ایمیل به شرکت بولگارد اعلام نمود اما در این مدت آنتی ویروس بولگارد جوابی به سایسک ارائه نداد. ما برای اینکه بتوانیم کاربران عزیر خود در ایران را راضی نگه داریم لایسنس های آنتی ویروس بولگارد آنها را با آنتی ویروس های دیگر تعویض کردیم تا بتوانند امنیت خود را حفظ نمایند. همچنین طی نامه ای اعلام کردیم که به دلیل عدم رعایت حقوق کاربران ایرانی و عدم اجرای تعهدات، شرکت سایسک نیز اجرای تعهدات خود را به بعد از رای دادگاه موکول خواهد کرد. روند رسیدگی دادگاه بین المللی و فسخ قرار داد تا تاریخ ۱۶ ماه آگوست سال ۲۰۱۶ به طول انجامید و سپس پس از کشمکش های حقوقی بین وکلای بین المللی دو شرکت وکیل شرکت بولگارد یعنی کمپانی Birketts نامه فسخ قرار داد را به دلیل عقب افتادن بیش از ۳۰ روز حساب های سایسک اعلام کرد. متاسفانه وکیل سایسک موفق به دریافت خسارت از این شرکت نشد. نامه دریافتی از وکیل شرکت بولگارد که به دفتر روسیه سایسک ارسال شده است را در اینجا می توانید مشاهده نمایید.

 

آنتی ویروس بولگارد

چنانچه شما امروز به سایت DOJO سر بزنید متوجه می شوید که این کمپانی اسرائیلی توسط شرکت بولگارد انگلیس خریداری شده و دیگر نام اسرائیل در این سایت دیده نمی شود.

همچنین شرکت بوگارد مبلغ مارجین ماهیانه سایسک را که در تاریخ ۲۰۱۷/۰۵/۲۴ بیش از ۱۴۰۰ یورو بود را نیز بلوکه کرد و حاظر به پرداخت این مبلغ نشد.

آنتی ویروس Bullguard

این مطلب جهت روشنگری از طرف شرکت سایسک ارائه شده است.

 


چرا سایسک آنتی ویروس Bullguard را حذف کرد؟ آنتی ویروس بولگارد و اسرائیل


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *